با ما در تماس باشید
jetta civic cerato

بررسی خودرو

بررسی اولیه کیا سراتو ۲۰۱۹,فولکس جتا ۲۰۱۹ و هوندا سیویک ۲۰۱۸ +فیلم معرفی

با توجه به نوع سلیقه خریداران خودرو در آمریکای شمالی،نمایشگاه خودروی دیترویت ۲۰۱۸ تا حدی تحت سیطره وانت ها بوده است اما معرفی نسخه های بازطراحی شده از دو سدان متوسط مهم در بازار جهانی یعنی فولکس واگن جتا ۲۰۱۹ و کیا فورته (سراتو) ۲۰۱۹ را باید از رویدادهای مهم این نمایشگاه دانست.هردوی این خودروها با مزایایی که در نسل جدید خود پیدا کرده اند، قابلیت این را دارند تا خریداران را از مهم ترین گزینه این رده خودرویی یعنی هوندا سیویک ربوده و به طرف خود جلب کنند.

طراحی خارجی

با نگاهی ریزبینانه به کیا سراتو ۲۰۱۹ می توان آثاری از طراحی نسل پیشین رقیبش یعنی فولکس واگن جتا را در بدنه آن مشاهده کرد، مخصوصا در اطراف درها و ناحیه سقف خودرو.

در همین حال فولکس واگن جتا در طراحی نسل جدید خود تا حدی از فرم سقف هوندا سیویک پیروی کرده است که از زمان ورود خود الهام بخش طراحی بسیاری از خودروها بوده است و می توان ادعا کرد فولکس واگن جتا در کل نسبت به نسل پیشین ،از ظاهر جذاب تری برخوردار شده است. هرچند جتا و کیا سراتو ۲۰۱۹ هنوز همانند نسل جدید سیویک که دوسال پیش عرضه شد، آن چنان تغییر خیره کننده و بنیادی نداشته اند.

فولکس واگن جتا ۲۰۱۹

کیا سراتو ۲۰۱۹

هوندا سیویک ۲۰۱۸

پیشرانه

مدلهای ۲۰۱۹ فولکس جتا و کیا سراتو و سیویک ۲۰۱۸ از گزینه های متفاوتی برای پیشرانه بهره می برند که البته قابل حدس است کیا و فولکس واگن طبق آنچه در گذشته انجام داده اند، انتخاب های دیگری را نیز پیش روی خریداران خود قرار دهند.

فولکس جتا ۲۰۱۹ از پیشرانه ۴ سیلندر ۴/۱ لیتری توربوشارژ به فدرت ۱۴۷ اسب بخار بهره می گیرد که توان موتور را به کمک جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک به چرخها انتقال می دهد.اما کیا سراتو ۲۰۱۹ فعلا با پیشرانه ۲ لیتری معرفی شده که با وجود حجم بیشتر از پیشرانه فولکس واگن، از نظر خروجی اسب بخار با آن برابر است.این مدل با جعبه دنده CVT عرضه شده است که طبق اعلام کیا، عملکرد آن بهبود یافته است.

نوبت به بررسی پیشرانه های هوندا سیویک ۲۰۱۸ می رسد.این خودرو با دو گزینه برای پیشرانه معرفی شده است. اولی که موتوری ۲ لیتری ۴ سیلندر با توان ۱۵۸ اسب بخار بوده که با جعبه دنده ۶ سرعته دستی یا CVT و در تیپ های LX و EX عرضه می شود.پیشرانه دوم که در مدل های EX-T, EX-L و Touringعرضه میشود، یک نمونه ۱/۵ لیتری توربوشارژ است که توانایی تولید ۱۷۴ اسب بخار قدرت را داراست و البته از جعبه دنده ۶ سرعته دستی و CVT استفاده می کند.

فضای کابین و صندوق عقب

فولکس واگن و کیا هنوز ابعاد دقیق مدلهای جدید معرفی شده را اعلام نکرده اند ولی ادعا شده که هردو خودرو در مدل ۲۰۱۹ از نظر ابعاد رشد داشته اند.افزایش کمی بیش از ۳ سانتیمتری فاصله محوری فولکس واگن جتا ۲۰۱۹ نشان از آن دارد که باید انتظار فضای بیشتر برای سرنشینان عقب خودرو را داشته باشیم.از بررسی میدانی هر سه خودرو در نمایشگاه به نظر می رسد که فولکس واگن جتا از نظر فضای کابین بر دو رقیب دیگر برتری دارد.

البته در مورد فضای سر وضعیت تا حدی فرق دارد و می توان گفت کیا سراتو ۲۰۱۹ تا حدی از رقیبان جلو می زند اما در مورد فضای سرنشین جلو بازم هم این فولکس واگن جتا است که پیروز از میدان رقابت خارج می شود.

طراحان هوندا سیویک و کیا سراتو ۲۰۱۹ ظاهرا برای صندلی های جلو کار جدیدی انجام نداده اند اما با توجه به رده ای که این خودروها در آن قرار می گیرند، همچنان می توان گفت که فضای هردو خودرو خوب و کافی است.البته همانطور که قابل پیش بینی است، فرم طراحی سقف هوندا سیویک در قسمت عقب، برای فضای داخلی دردسرساز شده و فضای سر برای سرنشین عقب کاهش پیدا کرده است.به غیر از این مورد، صندلی عقب سیویک در کل به اندازه رقبای ۲۰۱۹ اش (مخصوصا فولکس واگن جتا) راحت نیست.

در مورد فضای صندوق عقب، کیا سراتو ۲۰۱۹ و هوندا سیویک ابعاد مشابهی دارند که برای این کلاس خودرویی خوب است ولی صندوق عقب هوندا سیویک به اندازه کافی عمیق به نظر نمی رسد و ورودی آن نیز کوچک تر است.هنوز ابعاد صندوق عقب فولکس واگن جتا اعلام نشده است ولی با توجه به اینکه جتا ۲۰۱۹ نسبت به نسل پیشین خود از فاصله محوری بیشتری بهره می برد، می توان انتظار داشت که فضای بیشتری نسبت به مدل فعلی داشته باشد.همچنان که ابعاد کلی خودرو نیز نسبت به دو رقیب دیگر بزرگتر به نظر می رسد.

وقت آن است که درباره کیفیت کابین سه خودروی مورد نظر صحبت کنیم.فولکس واگن جتای جدید از مواد خوب و پلاستیک با ظاهر نرم برای داشبورد و رودری ها استفاده کرده است، اما در بقیه بخشها همچنان شاهد استفاده از پلاستیک سخت با ظاهری ارزان قیمت هستیم.

کیا سراتو ۲۰۱۹ و هوندا سیویک هم در این مورد تقریبا با فولکس واگن وضعیت مشابهی دارند اما در مجموع می توان گفت احساس بهتری از مواد داخلی این دو خودرو به بیننده منتقل می شود.

فولکس واگن جتا ۲۰۱۹

کیا سراتو ۲۰۱۹

هوندا سیویک ۲۰۱۸

نتیجه گیری

به صورت تئوری و بدون بررسی عملی، از نظر فنی هوندا سیویک به لطف پیشرانه های قدرتمند و اقتصادی خود هنوز روی کاغذ برتری دارد.مزیت فولکس واگن را می توان در جادار بودن فضای کابین دانست، در حالیکه از نظر کیفیت این فضا چندان راضی کننده نخواهد بود.در مجموع به نظر می رسد که کیا سراتو ۲۰۱۹ در جایی میان این دو خودرو قرار می گیرد.البته هنوز قیمت و مشخصات فنی دقیق مدلهای جدید مشخص نشده و با روشن شدن این موارد در آینده نزدیک ، می توان تصمیم گیری بهتر و دقیق تری انجام داد.

فیلم معرفی کیا سراتو ۲۰۱۹

 

فیلم معرفی فولکس واگن جتا ۲۰۱۹

۰
ارسال نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در بررسی خودرو

Advertisement

عضویت در خبرنامه

داغ‌ترین‌های هفته

آخرین اخبار

برو بالا