با ما در تماس باشید
دوچرخه مشکل خودرو خودران

اخبار خودرو

دوچرخه بزرگترین چالش برای فناوری خودروهای خودران؟!

همانطور که می دانید امروزه بازار خودروهای خودران بسیار گرم شده است و شرکت هایی بسیاری از جمله گوگل وارد این صنعت شدند، و توانسته اند که به پیشرفت های قابل توجهی دست پیدا کنند. اما به گفته کارشناسان فعال در زمینه فناوری خودروهای خودران، یکی از بزرگترین چالش های پیش روی آنها در رابطه با شناسایی وسیله های نقلیه سبک به ویژه دوچرخه ها می باشد. که این مشکل هم از آنجایی آب می خورد که اینگونه وسایل نقلیه(دوچرخه)  هیچگونه الگوی حرکتی مشخصی ندارند، به همین جهت الگوریتم دقیق و از پیش تعیین شده ای برای آن نمی توان تهیه کرد.

به گفته استیون اشلیدور، از واحد تحقیقات دانشگاه کالیفرنیا:

دوچرخه ها در گروه دشوارترین اشیاء قابل شناسایی برای خودروهای خودران می باشند، برای آن که پیش بینی الگوی حرکتی این وسایل نقلیه سبک حتی با بهترین سیستم های امروزی می توان گفت که غیر ممکن است.

با توجه به اندازه کوچک، سرعت بالا و حرکات نامتوازن دوچرخه‌، تشخیص آن برای خودروهای خودران لازم به داشتن سنسورهای فوق پیشرفته و پردازش اطلاعات با سرعت خیلی زیاد می باشد. در ضمن متنوع بودن دوچرخه ها در شکل ظاهری و امکان نصب وسایل اضافی بر روی آنها، تشخیص را تقریبا غیرممکن می کند.

کارشناسان بر این باورند که پیش بینی دقیق‌ الگوی حرکتی دوچرخه ها به فناوری فراتر از حسگر و پردازش اطلاعات نیازمند است. که این فناوری مستلزم مجهز شدن به یک الگوریتم هوشمند محاسباتی می باشد تا حرکت های دوچرخه ها را بر اساس تجربیات پیشین بتواند پیش‌بینی کند.

۰
ارسال نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مرجان مترجم زبان انگلیسی هست، وی مدرک کارشناسی خود را در همین رشته یعنی مترجمی زبان کسب کرده، علاقه شدیدی به سرعت و هیجان دارد، این علاقه باعث شده تا مرجان با کمک رشته خود درباره ی خودرو و مسابقات بنویسد، مرجان امیدوار است که یک روز بتواند به آرزوی خود یعنی شرکت در مسابقات اتومبیلرانی برسد، در ضمن، مرجان کارشناسی ارشد خودش را در رشته عکاسی اخذ کرده.

بیشتر در اخبار خودرو

Advertisement

عضویت در خبرنامه

داغ‌ترین‌های هفته

آخرین اخبار

برو بالا