با ما در تماس باشید
ایستگاه شارژ خودروهای الکتریکی‌ تسلا

اخبار خودرو

شارژ بازار خودروهای برقی در اروپا

  • در سال ۲۰۲۰ فروش خودروهای برقی و هیبریدی قابل شارژ با پریز در اتحادیه اروپا از رقم یک میلیون دستگاه عبور کرد.

به گزارش پایگاه خبری «اول‌خودرو» به نقل از سایپانیوز ، در سال ۲۰۲۰ رقم فروش خودروهای برقی و نیمه برقی نسبت به سال پیش از آن سه برابر شده و تقریبا ۱۰ درصد از خودروهای فروخته شده در اتحادیه اروپا، برقی و نیمه‌برقی هستند. سال‌ها بود که خودروهای برقی و نیمه‌برقی، بازار خاص به حساب می‌آمدند؛ اما حالا به تدریج در حال تبدیل به جریان اصلی و عادی هستند.

البته این زمانی اتفاق افتاده است که بازار خودروی اتحادیه اروپا به‌دلیل تعطیلات سراسری و درگیری مردم با همه‌گیری کووید-۱۹ با ۲۴درصد افت مواجه بود و به رقم ۹/ ۹ دستگاه رسید. داده‌هایی که انجمن سازندگان اتومبیل اروپایی منتشر کرده است، نشان می‌دهد فروش خودروهای برقی و نیمه‌برقی از ۳۸۷هزار و ۸۰۸دستگاه در سال ۲۰۱۹ به رقم یک‌میلیون و ۴۶هزار دستگاه رسیده است.

فروش خودروهای هیبریدی خود شارژ شونده ۵۹درصد رشد پیدا کرد و به یک میلیون و ۱۸۲ دستگاه رسید. این در حالی است که فروش خودروی بنزینی و گازوئیلی به ترتیب ۳۷درصد و ۳۲درصد کاهش داشته است. با این اوصاف هنوز خودروهای بنزینی بیشترین فروش را در اتحادیه اروپا دارند و سهم آنها از این بازار ۴۸ درصد کل فروش بود. با توجه به سخت‌گیرانه‌تر شدن اهداف آلایندگی و کربنی اتحادیه اروپا، خودروسازان می‌توانند با رعایت استانداردهای جدید از یارانه‌های دولتی برای خودروهای برقی و برنامه‌های بازگشت به حالت عادی از وضعیت اضطراری ناشی از کرونا بهره‌مند شوند، مخصوصا در کشورهای فرانسه و آلمان. اما طبق آمار، فروش خودروهای تمام برقی نیز از حدود ۲۴۸هزار دستگاه در سال ۲۰۱۹ به نزدیکی ۵۳۹ هزار دستگاه در سال ۲۰۲۰ رسید.

۰
ارسال نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرویس خبری سایت اول خودرو آخرین اخبار خودرویی ایران و جهان را در اختیار شما قرار می دهد.

بیشتر در اخبار خودرو

Advertisement

عضویت در خبرنامه

داغ‌ترین‌های هفته

آخرین اخبار

برو بالا