با ما در تماس باشید
فولکس

اخبار خودرو

بزرگ‌ترین تولیدکنندگان خودرو جهان کدام هستند؟

  • با توجه به لیست ارائه شده در خصوص بزرگ‌ترین شرکت‌های خودروسازی در جهان، گروه خودروسازی فولکس واگن، با فروش حدود ۱۱میلیون دستگاه خودرو در سال گذشته در جایگاه نخست قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری«اول‌خودرو» به نقل از اقتصادآنلاین ،  شرکت خودرو سازی فیات کرایسلر، به تازگی طرح پیشنهادی خود را در خصوص ادغام خود با گروه خودروسازی رنو، که موجب قرار گرفتن این گروه جدید در جایگاه سوم برترین خودروسازان خواهد شد، را اعلام کرد. بر اساس این پیشنهاد ارائه شده، توافق به صورت ۵۰-۵۰ بین این دو شرکت صورت خواهد گرفت.

گروه خودروساز فیات کرایسلر که در زیرمجموعه آن برند خودروهای محبوبی همچون جیپ، دوج، رام و آلفا رومئو قرار دارند، در سال گذشته با فروش ۴.۸ میلیون دستگاه خودرو، در جایگاه هفتم لیست بزرگ‌ترین خودروسازان جهان قرار گرفت. در آینده نزدیک، با اضافه شدن گروه خودروسازی رنو به این گروه با تعداد ۳.۸۸ میلیون دستگاه خودرو به لیست فروش، در جایگاه سوم بزرگ‌ترین خودروسازان جهان، پس از گروه فولکس واگن و تویوتا جای خواهد گرفت.

قابل ذکر است که شرکت رنو قرار است در روز دوشنبه هفته آتی، این پیشنهاد را مورد بحث قرار داده و نظر خود را ارائه دهد. همچنین، گفتنی است که سهام‌داران از این پیشنهاد استقبال کرده‌اند.

بر اساس این لیست ارائه شده در خصوص بزرگ‌ترین شرکت‌های خودروسازی جهان، گروه فولکس واگن با فروش ۱۰.۹۰میلیون دستگاه در سال ۲۰۱۸، در جایگاه نخست قرار گرفت. به دنبال آن، گروه تویوتا با فروش ۱۰.۶۰ میلیون دستگاه و گروه جنرال موتورز با فروش ۸.۳۸ میلیون دستگاه در سال گذشته، در جایگاه‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

در نمودار ارائه شده، به ترتیب بزرگ‌ترین گروه‌های خودروسازی در جهان در سال ۲۰۱۸ را مشاهده می‌کنید؛

بزرگ‌ترین تولیدکنندگان خودرو جهان

ارسال نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرویس خبری سایت اول خودرو آخرین اخبار خودرویی ایران و جهان را در اختیار شما قرار می دهد.

بیشتر در اخبار خودرو

Advertisement

عضویت در خبرنامه

داغ‌ترین‌های هفته

آخرین اخبار

برو بالا