با ما در تماس باشید
خودرو بازگشت به آینده سفر زمان

اخبار خودرو

سفر با ماشین زمان به حقیقت پیوست!

  • سفر با ماشین زمان به زودی به حقیقت تبدیل می‌شود. این موضوعی است که اخیرا توسط گروهی از پژوهشگران سوئیسی مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری«اول‌خودرو» به نقل از میزان، سفر با ماشین زمان یک آروزی دست نایافتنی برای بسیاری از افراد تلقی می‌شود، اکنون اگر به شما بگوییم به زودی در زمان سفر می‌کنید، آن هم به واسطه یک ماشین زمان چه می‌گویید؟

اگر تصور می‌کنید ماشین زمان هرگز به حقیقت نمی‌پیوندد، جالب است بدانید که سخت در اشتباهید. ایده ماشین زمان به زودی توسط پژوهشگران سوییسی و استرالیایی با الگوبرداری از فیلم بازگشت به آینده (Back to The Future)، به حقیقت تبدیل می‌شود.ماشین زمان مذکور نمونه‌ای واقعی از خازن «Flux Capacitor» را در خود جای می‌دهد. این خازن امکان سفر با ماشین زمان را در جریان فیلم تخیلی فراهم می‌کرد.البته شایان ذکر است این نمونه علمی دقیقا مشابه نمونه فیلم نیست. در ماشین زمان علمی، امکان مدیریت جریان سیگنال‌های مایکروویو فراهم است.

۲طرح اولیه برای ایجاد خازن نیز معرفی شده که هر یک به نوبه خود می‌توانند امید‌های بسیاری را برای سفر با ماشین زمان به کاربران هدیه دهند. اگر مشتاقید جزئیات این طرح‌ها را بدانید، باید بگوییم که در هر ۲ مورد مقاومت الکتریکی مواد مورد استفاده صفر است.روش‌های آزمایش ماشین زمان نیز در نوع خود جالب است: پژوهشگران به منظور درک بهتر عملکرد این دستاورد یک جاده را مثال زدند. در این مسیر خودرو‌ها تنها باید حول یک نقطه‌ی مرکزی، در یک جهت حرکت کنند؛ بنابراین اگر زمان معکوس شود همه‌ی رویداد‌ها کاملا برعکس خواهند شد.

البته این موضوع در حرف ساده است و برای عملی کردن آن به تلاش بسیاری احتیاج است. فناوری مذکور در رایانش کوانتومی از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا باید بتوان سیگنال‌ها را به دقتی بسیار زیاد کنترل و اندازه گیری کرد.در نتیجه عملکرد این سامانه‌ها بهبود خواهد یافت. از خارن یاد شده می‌توان در طیف وسیعی از ابزار‌های الکتریکی یاد شده از تلفن هوشمند گرفته تا سامانه‌های راداری بهره گرفت.به نظر شما سفر در زمان می‌تواند برای ما ایرانی‌ها هم در دسترس باشد و یا سوال بهتر این که؛ چه زمانی باید منتظر ورود این فناوری به کشورمان باشیم؟

ارسال نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطلب
Advertisement
بیشتر بخوانید

سرویس خبری سایت اول خودرو آخرین اخبار خودرویی ایران و جهان را در اختیار شما قرار می دهد.

بیشتر در اخبار خودرو

Advertisement

عضویت در خبرنامه

داغ‌ترین‌های هفته

آخرین اخبار

برو بالا