کانال تلگرام اول خودرو
اول خودرو » گوگل شرکتی برای خودرو های خودران خود تاسیس کرد
اخبار خودروهای خارجی

گوگل شرکتی برای خودرو های خودران خود تاسیس کرد

یک شرکت مستقل از گوگل که زیر مجموعه آن است :

گوگل خبر از تاسیس یک شرکت مستقل از  خود  را داد، که فعالیت این شرکت، به طور تخصصی در زمینه طراحی و ساخت خودروهای خودران (خودرو هایی که بدون نیاز به راننده حرکت میکنند) است و مدیریت این شرکت جدید (زیر مجموعه گوگل) را به John Krafcik داده است.

گوگل در ماه اکتبر سال ۲۰۱۵ میلادی موفق به کسب مجوز، جهت تردد خودروهای خودران، در جاده های عمومی، بدون همراه داشتن راننده شد.

خودرویی که نه پدال دارد و نه فرمان، بی شک نشستن در آن استرس ایجاد خواهد کرد :

نشستن داخل همچین خودرویی که بدون فرمان، پدال و هرگونه ابزار کنترل کننده است بسیار استرس زا بود، چون در صورت بروز هر گونه خطا در سیستم کامپوتری خطر سرنشین را تهدید میکرد. با این وجود برای اطمینان مردم و گسترش استفاده از این خودروها کارشناس گوگل با حضور ده دقیقه ای خود توانست نظر مخاطبین را جلب کند.

google-autonomous-car-prototype-jpeg1

شرکت Waymo از زیر مجموعه های شرکت مادر تخصصی گوگل که آلفابت نام دارد:

پس از هشت سال تلاش و کار بی وقفه بر روی طراحی و ساخت خودروهای خودران و با وجود پیمایش بیشتر از سه میلیون کیلومتر از خیابان ها و بزرگراه های مختلف توسط این خودرو خودران، گوگل قصد دارد که فعالیت خود در این زمینه را با تاسیس شرکتی مستقل به نام “Waymo” دنبال کند.شرکت Waymo از زیر مجموعه های شرکت مادر تخصصی گوگل که آلفابت نام دارد میباشد. به عبارت دیگر تاسیس این شرکت به این معنا است که گوگل آمادگی عرضه عمومی خودرو های خود را در بازار های جهانی بدست آورده است.

گوگل برای رسیدن به هدفش باید رقبای خود را کنار بزند :

البته گوگل در این بازار تنها نیست و شرکت های دیگری مانند اوبر، تسلا، بایدو، فورد، جنرال موتورز و … قصد دارند ظرف سه سال آینده اتومبیل های بدون نیاز به راننده شان را در بازار عرضه کنند.

به شما توصیه میکنیم از اولین خودران تسلا در خدمت خریداران دیدن فرمایید.

0

درباره نویسنده

حمید حسینی

حمید فوق لیسانس سازه، ساکن تهران میباشد. او علاقه ی زیادی به دنیای خودرو دارد. نویسندگی، عکاسی و طراحی بخشی از سرگرمی‌های او در اوقات فراغتش است.

افزودن دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *