با ما در تماس باشید
آی تاکسی

اخبار خودرو

نوسازی ناوگان تاکسیرانی از سر گرفته می شود

  • مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: سازمان برنامه و بودجه ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار برای ادامه طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی که به دلیل بدهی‌های معوق شرکت‌های خودروساز متوقف شده بود، اختصاص داد.

به گزارش پایگاه خبری«اول‌خودرو» به نقل از ایرنا ، مرتضی ضامنی روز دوشنبه افزود: از این میزان اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان آن مربوط به بدهی‌ معوق گمرک به شرکت خودرو ساز است که در حال وصول است و باقی این رقم برای ادامه و از سرگیری طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده اختصاص خواهد یافت.

وی ادامه داد: بنابر این، شرکت خودروساز قول داده است که طرح نوسازی را به جریان بیندازد و حدود ۴ هزار و ۵۰۰ راننده تاکسی که پشت نوبت این طرح معطل ماندند، می‌توانند فرآیند نوسازی تاکسی خود را تکمیل کنند و خودروهای خود را تحویل بگیرند. ضامنی اعلام کرد: طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده از اسفند ماه سال ۹۶ متوقف شده بود و در اردیبهشت ماه امسال هم با پیگیری های انجام شده و نشست هایی که با وزارت صنعت، معدن و تجارت داشتیم این اعتبار توسط سازمان برنامه و بودجه برای ادامه این طرح اختصاص یافت. مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: همچنین در این نشست قرار شد که برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی قیمت گذاری خودروی سمند و پژو ۴۰۵ انجام و هفته آینده اعلام شود. وی خاطر نشان کرد: شنیده ها حاکی از این است که قیمت این خودروها افرایش خواهد داشت و به دنبال این افزایش نیز به دنبال این هستیم که میزان اعطای تسهیلات به منظور نوسازی تاکسی های فرسوده نیز افزایش یابد. وی اعلام کرد: اگر دستگاه های ذیربط با نوسازی ناوگان تاکسیرانی مانند، بانک های عامل، گمرک و شرکت خودرو ساز همکاری و مشارکت خوبی داشته باشند، پیش بینی می شود که تمام تاکسی های فرسوده که حدود ۱۲۰هزار خودرو هستند بتوانیم نوسازی کنیم. ضامنی با بیان اینکه طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی‌ از بهمن ماه سال ۹۴ آغاز شد، گفت: تا کنون ۷۱ هزار تاکسی فرسوده از رده خارج و ۶۱ هزار دستگاه تاکسی جدید به متقاضیان واگذار شده است و همچنین برای ۱۰ هزار دستگاه تاکسی فرسوده نیز اسقاط بدون جایگزین انجام شده است و ۴ هزار و ۵۰۰ تاکسی نیز فرآیند نوسازی را انجام داده اند و منتظر تحویل خودرو هایشان هستند. به گزارش ایرنا، اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور، مجری طرح نوسازی تاکسی های فرسوده است، پیرو مصوبه هیات وزیران و اقدامات انجام شده در خصوص طرح نوسازی ۹۰ هزار دستگاه تاکسی فرسوده، از بهمن ماه ۱۳۹۴ امکان ثبت نام برای تاکسی های فرسوده تا مدل سال ۱۳۸۶ فراهم شد. متقاضیان دریافت تاکسی نو می توانند با مراجعه به بانک های عامل تسهیلات ۲۰۰ میلیون ریالی با نرخ ۱۶ درصدی با بازپرداخت در اقساط ۴۸ ماهه دریافت کنند. این افراد ۵ میلیون تومان یارانه گواهی اسقاط و ۵۰۰ هزار تومان هم بابت لاشه خودرو فرسوده دریافت می کنند. خودروهای جایگزین طرح یاد شده شامل سمند EF7 و پژو ۴۰۵ GLX مجهز به مخزن CNG است. اجتمام*۲۱۸۱ *۱۵۶۹ انتهای پیام /*

۰
ارسال نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرویس خبری سایت اول خودرو آخرین اخبار خودرویی ایران و جهان را در اختیار شما قرار می دهد.

بیشتر در اخبار خودرو

Advertisement

داغ‌ترین‌های هفته

آخرین اخبار

عضویت در خبرنامه

برو بالا