با ما در تماس باشید

بررسی خودرو

بررسی محاسن و معایب برلیانس h230 از نگاه دارندگان

امروز قصد داریم با کمک دارندگان برلیانس H220 به بررسی محاسن و معایب برلیانس h230 بپردازیم تا شمارو در مسیر انتخاب تا جای ممکن یاری رسانیم، برلیانس H230 محصول مشترک سایپا و برلیانس چین می باشد این خودرو در کلاس سدان قرار دارد و با توجه به بازار ایران دارای قیمت مناسبی می باشد، با توجه به همکاری های تنگاتنگ میان برلیانس و بی ام و این خودرو از لحاظ طراحی هم به روز می باشد، کمپانی برلیانس در ایران محصولات خود را به وسیله ی پارس خودرو (زیر مجموعه سایپا) عرضه می کند و تا به اینجا هم فروش معقولی را بدست آورده است، همین موضوع هم باعث ادامه همکاری این دو کمپانی خودروساز شده است، برلیانس H230 به مانند دیگر خودروهای این رده قیمتی دارای محاسن و معایب خاص خود می باشد که در ادامه با بررسی محاسن و معایب آن و در انتها با جمع بندی این خودرو را با رقبایش مورد بررسی قرار خواهیم داد پس با اول خودرو همراه باشید…

معایب برلیانس h230

 

ابتدا به بررسی معایب برلیانس H230 از نگاه دارندگان می پردازیم…

۱-شتاب در مدل اتومات برلیانس H230:

شتاب برلیانس H230 در مدل اتومات به شدت کم می باشد، لذا دارندگان این سدان چینی از شتاب کم در مدل اتومات به شدت گلایه مند هستند و این بخش را از مهمترین معایب برلیانس h230 به حساب می آورند، امری که در مدل دستی شاهد آن نیستیم.

۲-دید کم در برلیانس H230:

اگر یادتان باشد در مقاله بررسی محاسن و معایب برلیانس h220 هم از دید کم در بخش عقب و کناری به شما مطالبی را عنوان کردیم، هم اکنون هم باید به شما بگوییم که دید کم در برلیانس h230 هم از معایب این سدان محسوب می شود، بی شک مهندسین سازنده برلیانس باید در طراحی های جدید خود این مشکل را رفع کنند، چراکه طراحی یک خودرو در کنار زیبایی نیازمند رعایت اصول مهندسی هم هست.

۳-گیربکس در مدل اتومات:

متاسفانه عده ی قابل توجهی از دارندگان برلیانس H230 به شدت از عملکرد گیربکس برلیانس H230 گلایه مند بودند آن ها معتقدند که عدم تظابق پیشرانه و گیربکس در مدل اتومات باعث ایجاد این اختلال شده است چرا که پیشرانه ۱۰۲ اسب بخاری هرگز با دنده اتومات هماهنگ نیست، پس اگر قصد خرید برلیانس h230 را دارید به شدت به این موضوع توجه کنید، فراموش نکنید که عملکرد گیربکس دستی برلیانس h230 قابل قبول می باشد.

معایب برلیانس h230

۴-ضعیف در ناهمواری ها:

تعدادی از دارندگان این محصول سدان اهل چین از عملکرد ضعیف در بخش مذکور بسیار ناراضی هستند و معتقدند که در دست انداز ها و ناهمواری های جاده (که در ایران تعدادشان بسیار است.) سرنشینان به خوبی دچار مشکل می شوند این افراد ضعف کمک فنر ها را مسبب این ضعف عنوان می کنند، پس باید این بخش را چهارمین ایراد برلیانس H230 عنوان کنیم.

۵-ترمز عقب کاسه ای:

متاسفانه برلیانس h230 در بخش عقب دارای ترمز کاسه ای است و به همین علت این امر را یکی از معایب برلیانس h230 به شمار می آوریم، چرا که اکثر رقبای این خودرو هم اکنون هم در بخش جلو و هم در بخش عقب ترمز دیسکی دارند.

خب پس از بررسی معایب برلیانس h230 هم اکنون به بررسی محاسن برلیانس h230 خواهیم پرداخت، با اول خودرو همراه باشید…

۱-بازهم ایمنی خوب:

کمپانی خودروسازی برلیانس همواره در بخش ایمنی عملکرد قابل قبولی را دارد لذا در اکثر مقالات ما که مربوط به محصولات برلیانس است ما این بخش را از محاسن خودروهای برلیانس به شمار می آوریم، در برلیانس h230 هم همین روند ادامه دارد چرا که این سدان موفق به کسب ۵ ستاره ایمنی از موسسه چینی NCAP شده است، در ادامه توجه شما را به مشاهده امکانات ایمنی برلیانس h230 جلب می کنیم:

 • ترمز و پایداری ترمز جلو دیسکی خنک شونده
 • ترمز عقب کاسه ای
 • مجهز به ABS – EBD
 • کیسه هوا راننده و قسمت شاگرد

همان طور که در بخش معایب برلیانس h230 گفتیم تنها ایراد برلیانس h230 ترمز عقب کاسه ای است که بی شک این امر کمی از عملکرد خوب ایمنی این خودرو هم کم می کند، این را هم فراموش نکنید که گرفتن ۵ ستاره از موسسه چینی NCAP بسیار راحت تر از گرفتن این ۵ ستاره از موسسه اروپایی آن است اما با توجه به قیمت، ایمنی برلیانس h230 قابل قبول است.

۲-پیشرانه خوب با توجه به قیمت مناسب:

برلیانس h230 در رده قیمتی خود دارای پیشرانه مناسبی است و این پیشرانه در نسخه دستی دارای عملکرد قابل قبولی است، چرا که محصولاتی چون پژو پارس، تندر ۹۰ و پژو ۲۰۶ اس دی هم تقریبا قدرت مشابهی را دارند، در ادامه نگاهی به عملکرد پیشرانه برلیانس h230 خواهیم انداخت:

 • این خودروی سدان در زیر کاپوت خود دارای یک پیشرانه با حجم ۱۴۹۸ سی سی است که قادر به تولید ۱۰۳ اسب بخار قدرت است و گشتاور ۱۳۸ نیوتن متری را هم داراست، این خودرو در مدل اتومات دارای مصرف سوخت ترکیبی ۶.۵ در هر ۱۰۰ کیلومتر است و در مدل دستی مصرف سوخت ۶.۴ لیتری را در هر ۱۰۰ کیلومتر داراست.

معایب برلیانس h230

۳-طراحی معقول:

معمولا در این بازه قیمتی محصولات داخلی قرار دارند، محصولاتی که از لحاظ چهره چه در داخل کابین و چه در خارج آن بسیار ضعیف هستند، لذا این ضعف باعث شده که طراحی برلیانس h230 در ایران در بازه قیمتی خودش یک مزیت به شمار بیاید، هرچند طراحی این خودرو در بخش هایی بسیار ضعیف و غیر قابل قبول می باشد، اما در کل نسبت به رقبا بهتر عمل کرده است.

۴-مصرف سوخت:

در بخش پیشرانه به بیان مصرف سوخت برلیانس h230 پرداختیم لذا باید بگوییم که مصرف سوخت ترکیبی ۶.۵ لیتر در مدل اتومات و ۶.۴ لیتر در مدل دستی قطعا یک مزیت برای این خودروی سدان به شمار می آید، در ضمن این نکته را هم فراموش نکنید که حجم باک این سدان ۴۲ لیتر است که این مقدار زیاد خوب نیست و در مسافت های طولانی شما را دچار مشکل خواهد کرد.

۵-خدمات پس از فروش:

خوشبختانه پارس خودرو همواره در امر خدمات پس از فروش دارای عملکرد مناسبی نسبت به رقبایش بوده است لذا این بخش را هم باید یکی دیگر از محاسن برلیانس h230 به شمار آوریم، هرچند این عملکرد فقط در ایران خوب بوده و در سطح کلی (جهانی) دچار ضعف های بسیاری می باشد.

خب این هم از بررسی محاسن و معایب برلیانس h230 در ادامه نگاهی به امکانات رفاهی این خودرو می اندازیم…

امکانات رفاهی برلیانس h230:

امکانات رفاهی برلیانس h230 قطعا رضایت بخش نیست ولی با توجه به قیمتش در بازار ایران قابل قبول می باشد، در ادامه نگاهی به امکانات رفاهی و ایمنی برلیانس h230 می اندازیم:

نسخه

دستي

اتومات

تجهيزات ايمني و رفاهي
كيسه هواي سرنشین و راننده  دارد  دارد
تجهیز شده به سيتسم ترمز EBD+ABS  دارد  دارد
مجهز به سيستم تهويه مطبوع  دارد  دارد
سانروف به شکل برقي  ندارد__  دارد
سنسور پارك دنده عقب  ندارد__  دارد
صندلي راننده و سرنشين جلو قابل تنظيم در چهار جهت  دارد  دارد
شيشه بالابر برقي (شيشه هاي جلو و عقب)  دارد  دارد
قفل مركزي به علاوه ی كنترل از راه دور  دارد  دارد
سيستم صوتي راديو، ورودي USB،
۲ بلندگو+۲ توييتر
راديو، پخش سي دي، ورودي USB،
۴ بلندگو+۲ توييتر
تنظيم الكترونيكي آينه هاي جانبي  دارد  دارد
تنظيم ارتفاع نور چراغهاي جلو  دارد  دارد
چراغ مه شكن جلو  ندارد__  دارد
ميله فرمان جمع شونده (مستهلك كننده ضربه)  دارد  دارد
سيستم تاشو براي صندلي عقب ۴:۶  دارد  دارد
باز شدن خودكار دربها هنگام تصادف  دارد  دارد
قفل اتوماتيك دربها هنگام رسيدن به سرعت ۲۰km/h  دارد  دارد
سيستم ضد سرقت موتور(ايموبلايزر اي سي يو)  دارد  دارد
هشدار دهنده بسته نبودن كمربند ايمني  دارد  دارد
صندلي عقب با قابليت پشتيباني ايزوفيكس (صندلي كودك)  دارد  دارد
سيستم الكترومغناطيسي درب صندوق عقب  دارد  دارد
قفل شيشه محافظ كودك  دارد  دارد
كامپيوتر اطلاعات سفر  دارد  دارد

امیدوارم این مقاله شما را در انتخاب صحیح یاری کرده باشد…

۶۳+
مشاهده ۱۱ نظر

11 دیدگاه

 1. عادل

  ۲۲ خرداد, ۱۳۹۸ در ۲:۰۹ ق٫ظ

  دوستان خواهشا راهنمایی کنن اس دی وی ۱۰ دارم می خوام بفروشم برليانس ۲۳۰ بگیرم نظرتان?

  ۱+
 2. رضا

  ۹ دی, ۱۳۹۷ در ۹:۳۵ ق٫ظ

  من برلیانس ۲۳۰ دستی برج ۱۰ سال ۹۶ گرفتمش تا الان ۴۰ هزار رفتم باهاش, بیشتر تو جاده, من تایر هانکوک کره ای, مدیا پلیر و دروبین عقب, چراغ مه شکن و کروز کنترل رو بر روی ماشینم نصب کردم, باور کنید با یه ماشین خارجی هیچ فرقی نمیکنه, شتاب ماشین تو سبقت عالی هستش فقط کافیه قلقش تو دستت بیاد. وقتی تایر هانکوک گذاشتم روش واقعا ماشین از این رو شد, ماشین برلیانس خودش خیلی نرمه با این تایر دو برابر نرمتر میشه و کوبش فنرها به شدت کم شده. فقط این رو بگم کسی که میخواد ماشین بگیره تو رنج قیمتهای بین ۷۰ تا ۹۰ میلیون, بهتر این ماشین پیدا نمیشه, فقط کافیه خودت آبشناش رو بزاری روش از ۱۰۰ ماشین مزخرف ایرانی بهتره. واقعا الان میفهمم ماشین نرم چقدر خوبه.

  ۸+
 3. ایوب

  ۶ دی, ۱۳۹۷ در ۶:۰۸ ب٫ظ

  سلام چهار ماهه صفر خریدم مدل۲۳۰ ازش راضی ام حرف نداره

  ۶+
 4. امیر

  ۲۲ مهر, ۱۳۹۷ در ۸:۲۴ ب٫ظ

  سلام آقایون ،من الان۸ماهه برلیانسh230خریدم،نمیدونین این ولوم ضبط پخشش چرا قاطی میکنه؟الان برای رفیقم هم اینجوری شده.

  ۲+
  • کیانوش

   ۱۰ تیر, ۱۳۹۸ در ۱۱:۳۵ ب٫ظ

   سلام منم همین مشکل رو داشتم بردم نمایندگی برای گارانتی الان دو ماهی هس ک منتظر پخش هستم بیاد

   ۰
 5. کیهان

  ۲۶ شهریور, ۱۳۹۷ در ۱۲:۲۷ ب٫ظ

  سلام من ۸ ماهه برلیانس ۲۳۰ دستی دارم. مزایایی که داره :موتور زنجیر تایم و کم اصطحلاک.کلاچ و دنده نرم. ایمنی بالا. شتاب ثانویه عالی. بیصدا بودن تا سرعت ۱۲۰ تا جوری که فکر میکنی خاموشه ماشین .فرمان بسیار نرم. اتاق جادار.
  و اما معایب: خدمات ضعیف و گرانی قطعات. کوبش کمکها. کمبود آپشن(حتی مهشکن و باند عقب و سنسور هم نداره )
  شتاب اولیه تقریبا ضعیف. دید عقب کم (که من با دوربین عقب حلش کردم)
  خلاصه در کل نسبت به قیمتش ماشین خوبیه

  ۱۱+
 6. حسین

  ۲۸ مرداد, ۱۳۹۷ در ۲:۲۷ ب٫ظ

  هی گفتیم بخرین نخریدین الان شده ۶۵ تومن تازه اولشه ۱۰۰ تومن رو هم می بینیند این ماشین ارزش دراه

  ۱۶+
 7. م.پ

  ۱۴ مرداد, ۱۳۹۷ در ۰:۰۱ ق٫ظ

  چرا در بخش مزایا نیز اشاره ای به معایب دارید؟! شایسته است در کارشناسی یا خبرنگاری، بیطرفی رعایت شود.

  ۷+
 8. حامد

  ۲۶ فروردین, ۱۳۹۷ در ۱:۵۵ ب٫ظ

  ۱- در مورد شتاب صفر تا صد مدل اتومات حدود ۱۲.۵ و مدل دستی حدود ۱۱.۵ ثانیه هست، روندن اتومات قلق داره معمولا بعد از یه ماه راننده میتونه بخوبی شتاب بگیره
  ۲- دید کم: مثل پژو و پراید دید نداره ولی رو اصول مهندسی ساخته شده دید گسترده فدای ایمنی ماشین شده
  ۳- گیربکس در مدل اتومات: گیریکس این ماشین ۶ دنده آلمانی هست که مصرف سوخت و کشش سربالایی خوبی داره، گیربکس نقطه قوت هست نه ضعف
  ۴- ضعیف در ناهموارها درسته
  ۵- ترمز عقب کاسه ای: قدرت ترمزگیری مهمه نه کاسه ای یا دیسکی بودن، از همه ماشینهای هم قیمت ترمز بهتری داره
  تو بخش مزایا هم: خدمات پس از فروش پارسخودرو خوب نیست

  ۳۵+
  • حسین

   ۲۲ مرداد, ۱۳۹۷ در ۱:۲۳ ب٫ظ

   در مورد شتابش باید بگم یکم گیربکس این ماشین فرق می کنه زمانی که باید گاز بدی و تو چه دنده ای ، شتاب اولیش کم اگه قلقش دستتون بیاد بعد چند ثانیه واقعا مثل موشک میمونه به جرات میگم هر ماشینی رو سوسک میکنه واقعا مثل بی ام و میمونه

   ۱۹+
   • امیر

    ۲۲ مهر, ۱۳۹۷ در ۸:۲۷ ب٫ظ

    شتابش برلیانس دستی عالیه،پژو۴۰۵یا پارس یا سمند یا تندر کار اینا نیست تو شتاب باهاش رقابت کنن

    ۱۰+

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهاب کارشناس عمران است، مسلط به زبان انگلیسی است، علاقه ی فراوان وی به ادبیات و خودرو، باعث گرایش وی به سمت این حرفه گردید، همچنین وی علاقه خاصی به مسافرت و آفرود سواری دارد.

بیشتر در بررسی خودرو

Advertisement

داغ‌ترین‌های هفته

آخرین اخبار

عضویت در خبرنامه

برو بالا