با ما در تماس باشید
واردات خودرو

اخبار خودرو

آمریکا دنبال سخت تر کردن واردات خودرو

  • دولت ترامپ در حال بررسی راه هایی برای ملزم کردن خودروهای وارداتی به رعایت استانداردهای زیست محیطی سختگیرانه تر است تا به این بهانه از خودروسازان آمریکایی حمایت کند.

به گزارش پایگاه خبری “اول‌خودرو” به نقل از رویترز، سارا ساندرز، سخنگوی کاخ سفید گفت، دونالد ترامپ رئیس جمهور «رویه های تجاری آزاد، عادلانه و متقابل را تشویق می کند تا موجب رشد اقتصاد آمریکا شده و همچنان فرصت های شغلی و تولید کنندگان بیشتری را به داخل آمریکا باز گرداند.»

دو مدیر بخش خودروسازی آمریکا گفتند، معتقدند ایده مقررات سختگیرانه تر بر خودروهای وارداتی در مذاکرات هفته گذشته کاخ سفید و از سوی ویلبور راس، وزیر بازرگانی دولت ترامپ مطرح شده، اما صنعت خودروسازی آمریکا درخواست چنین تغییراتی را مطرح نکرده و از این تغییرات پشتیبانی نکرده است.

سخنگوی وزارت بازرگانی آمریکا به درخواست اظهارنظر در این باره پاسخ نداده است.

خودروسازان آمریکایی از مدت ها قبل خواهان لغو موانع غیرتعرفه ای در کشورهای ژاپن، کره جنوبی و دیگر بازارهایی بودند که وجود موانع غیرعادلانه در آنها مانع از صادرات آمریکا می شد.همچنین این نگرانی وجود دارد که ایجاد هرگونه مانع غیرتعرفه ای جدید موجب نقض قوانین سازمان تجارت جهانی شود.

روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از مقامات ارشد دولت ترامپ و مقامات صنعتی نوشت، ترامپ از چند نهاد دولتی خواسته تا با استفاده از قوانین موجود خودروهای تولید خارج را مجبور به رعایت استانداردهای آلایندگی سختگیرانه کنند.

به نظر می رسد که موانع غیرتعرفه ای اینچنینی می تواند تاثیرات احتمالی قابل توجهی را بر خودروسازان اروپایی داشته باشد که بخش قابل توجهی از تولیدات خود را به آمریکا صادر می کنند.

شرکت های خودروسازی خارجی ۱۷ کارخانه مونتاژ خودرو در داخل آمریکا دارند که ۱۲ مورد از آنها متعلق به خودروسازان آسیایی است.

ارسال نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرویس خبری سایت اول خودرو آخرین اخبار خودرویی ایران و جهان را در اختیار شما قرار می دهد.

بیشتر در اخبار خودرو

Advertisement

عضویت در خبرنامه

داغ‌ترین‌های هفته

آخرین اخبار

اخبار خودرو

آیا جک اس ۳ ارزش خرید دارد؟

۲۹ تیر, ۱۴۰۰

اخبار خودرو

شایع‌ترین ایرادات پژو ۲۰۶

۱۳ تیر, ۱۴۰۰

اخبار خودرو

دلایل عدم موفقیت داستر در ایران

۱۲ تیر, ۱۴۰۰
برو بالا