با ما در تماس باشید

بررسی خودرو

بررسی تخصصی محاسن و معایب برلیانس H220

امروز قصد داریم تا با بررسی تخصصی محاسن و معایب برلیانس H220 با شما همراه باشیم، خودرویی که محصول مشترک سایپا و برلیانس چین است و در کلاس هاچ بک قرار دارد، این خودرو یک محصول اقتصادی به شمار می آید و با توجه به کلاس خودروییش دارای طرفداران خاص خود می باشد، چرا که در ایران محصولات هاچ بک همواره پرفروش تر از محصولات سدان می باشند، کمپانی برلیانس چین همواره از سالهای قبل همکاری تنگاتنگی با کمپانی خوش نام و پر طرفدار بی ام و آلمان دارد لذا محصولات این کمپانی شباهت خاصی به محصولات آلمانی ها دارد، امری که در مقاله بررسی تخصصی محاسن و معایب برلیانس H320 هم به آن اشاره شد، لذا شاهد شباهت برلیانس H220 با طراحی های بی ام و هستیم، هرچند این طراحی چندان هماهنگ نیست و نمی توان در این بخش نمره بالاییی را به این خودروی اهل چین داد، این امر در نمای عقب بیشتر خود را نمایان می کند، در کل برلیانس H220 موفق به فروش بالا نشده است و نگاه زیادی را تا به این جای کار به خود جذب نکرده است، در ادامه به بررسی معایب برلیانس H220 خواهیم پرداخت، و سپس با بررسی محاسن برلیانس H220 این مقاله را به اتمام خواهیم رساند…

معایب برلیانس h220

بررسی معایب برلیانس H220…

۱-نبود دید مناسب:

برخی از دارندگان برلیانس H220 نبود دید مناسب را یکی از مهمترین معایب برلیانس H220 می دانند، آن ها معتقدند که به علت کوچک بودن شیشه عقب شاهد دید کم از آن ناحیه هستند این در حالی است که شیشه های کناری هم کوتاه و با عرض زیاد تر از حد معقول هستند و ما شاهد دید کم از این ناحیه هم هستیم، لذا اگر دارنده برلیانس H220 هستید و یا قصد خرید این خودروی هاچ بک را دارید، در هنگام دنده عقب و چرخ زدن حسابی حواس خودتان را جمع کنید، تا خدایی ناکرده دچار مشکل نشوید.

۲-پیشرانه کم توان:

متاسفانه با وجود کم جثه بودن ما شاهد شتاب کم و ناامید کننده ای از سوی برلیانس H220 هستیم لذا باید از این بخش به عنوان یکی از معایب برلیانس H220 نام ببریم، در ادامه نگاهی به عملکرد پیشرانه برلیانس H220 خواهیم انداخت:

 • در زیر کاپوت برلیانس H220 شاهد حضور یک پیشرانه با حجم ۱۴۹۸ سی سی هستیم، پیشرانه ای که فقط قادر به تولید ۱۰۳ اسب بخار قدرت است و ۱۶ سوپاپه می باشد، گشتاور این خودروی هاچ بک هم ۱۳۸ نیوتن متر است.

طبق بررسی ها این پیشرانه توانایی قابل توجهی را ندارد لذا شتاب صفر تا صد آن طبق گفته سازنده ۱۳ ثانیه در مدل دستی و ۱۳.۷ ثانیه در مدل اتومات است، در ضمن حداکثر سرعت آن هم ۱۸۰ کیلومتر در ساعت است و وزن ۱۲۱۴ کیلوگرمی را داراست.

۳-متریال داخلی:

در این رده قیمتی شاهد خودرویی با متریال داخلی مناسب نیستیم، اما این دلیل نمی شود که این آیتم را از معایب برلیانس H220 حذف کنیم چرا که در کل متریال این خودرو در بخش کابین بسیار ناامید کننده می باشد و به محض ورود، بوی پلاستیک خشک و بی کیفیت به مشام سرنشین می خورد، برلیانس در این بخش آن قدر بد عمل کرده که حتی با رقبای هم قیمتش هم توان رقابت ندارد.

۴-عملکرد بد گیربکس اتومات:

طبق گفته دارندگان برلیانس H220 دستی شاهد عمکرد مناسبی از بخش گیربکس در این نسخه هستیم، اما متاسفانه در نسخه اتومات شاهد ناهماهنگی بسیاری در خودروی مذکور هستیم، به طوری که این بخش را می توان از معایب برلیانس H220 اتومات به شمار آورد، طبق بررسی های به عمل آمده عدم تطابق قدرت خروجی پیشرانه و گیربکس علت اصلی این اختلال است.

 • لازم به ذکر است که گیربکس نصب شده بر روی برلیانس H220 ساخت کمپانی GETRAG آلمان می باشد و نامش هم AMT است.

۵-طراحی ناهماهنگ:

این بخش کمی سلیقه ای به حساب می آید اما با توجه به استانداردها باید این بخش را از معایب برلیانس H220 حساب کنیم، بی شک عملکرد برلیانس H220 در بخش جلو و عقب نواقص بسیاری را (ناهماهنگ) دارد، لذا طراحی بیرونی برلیانس H220 به طور قابل ملاحظه ای غیر مهندسی و عجیب می باشد و کمتر کسی را مجاب به انتخاب آن می کند، هرچند عده ای هم به شدت با نظر بنده مخالف هستند و طراحی این خودرو را با توجه به قیمتش مناسب ارزیابی می کنند.

۶-ترمز عقب کاسه ای:

آخرین عیب برلیانس H220 هم ترمز عقب کاسه ای آن می باشد، این بخش در محصولات هم رده هم در حال تغییر است و ما شاهد محصولات هم قیمت با ترمز دیسکی هستیم، لازم به ذکر است که فقط ترمزهای جلو برلیانس H220 از نوع دیسکی می باشد.

حال نوبت به بررسی محاسن برلیانس H220 رسیده است…

۱-ایمنی:

هرچند ترمزهای برلیانس H220 در بخش عقب کاسه ای است اما این خودرو در تست ایمنی موسسه چینی NCAP موفق به کسب ۵ ستاره ایمنی شده است که با توجه به قیمت این خودرو این بخش را می توان از مهمترین محاسن برلیانس H220 به شمار آورد، در ادامه نگاهی به امکانات ایمنی برلیانس H220 می اندازیم:

 • ترمز و پایداری ترمز جلو دیسکی و عقب کاسه‌ای
 • مجهز به ABS
 • مجهز به EBD
 • کیسه هوای راننده و سرنشین جلو را هم داراست.

۲-سواری نرم:

به اعتقاد خیلی از دارندگان برلیانس H220 این خودرو دارای سواری نرمی می باشد امری که به خصوص در استفاده ی در داخل شهر خود را بیشتر نمایان می کند، البته فراموش نکنید که سواری نرم برلیانس H220 نسبت به رقبای هم قیمتش در بازار ایران برتری نسبی را داراست، و در کل رضایت بخش نیست.

۳-خدمات پس از فروش:

همان طور که می دانید گروه صنعتی پارس خودرو که زیر مجموعه ی سایپا می باشد عهده دارد مونتاژ و عرضه برلیانس H220 می باشد این گروه صنعتی همواره در جهت خدمات پس از فروش عملکرد نسبتا مناسبی را نسبت به رقبای خود داشته است لذا باید این بخش را یکی از محاسن برلیانس H220 به حساب آوریم.

 • لازم به ذکر است که عده ای از دوستان هم از خدمات پس از فروش سایپا و پارس خودرو به شدت گلایه مند هستند به طور مثال یکی از عزیزان از ایرادی در فرمان خودروی برلیانس H220 خود ما را مطلع کرد و عنوان نمود که به هیچ وجه سایپا و پارس خودرو در جهت رفع آن وی را کمک نکرده اند و همچنان هم بعد از یک ماه گرفتار این مشکل در خودروی خود است.

خب این هم از بررسی محاسن و معایب برلیانس H220 در ادامه با ما همراه باشید…

امکانات رفاهی:

در زیر به امکانات رفاهی این هاچ بک اهل چین نگاهی خواهیم انداخت:

نسخه دستي اتومات
تجهيزات ايمني و رفاهي
كيسه هواي سرنشین و راننده  دارد  دارد
تجهیز شده به سيتسم ترمز EBD+ABS  دارد  دارد
مجهز به سيستم تهويه مطبوع  دارد  دارد
سانروف به شکل برقي  ندارد__  دارد
سنسور پارك دنده عقب  ندارد__  دارد
صندلي راننده و سرنشين جلو قابل تنظيم در چهار جهت  دارد  دارد
شيشه بالابر برقي (شيشه هاي جلو و عقب)  دارد  دارد
قفل مركزي به علاوه ی كنترل از راه دور  دارد  دارد
سيستم صوتي راديو، ورودي USB،
۲ بلندگو+۲ توييتر
راديو، پخش سي دي، ورودي USB،
۴ بلندگو+۲ توييتر
تنظيم الكترونيكي آينه هاي جانبي  دارد  دارد
تنظيم ارتفاع نور چراغهاي جلو  دارد  دارد
چراغ مه شكن جلو  ندارد__  دارد
ميله فرمان جمع شونده (مستهلك كننده ضربه)  دارد  دارد
سيستم تاشو براي صندلي عقب ۴:۶  دارد  دارد
باز شدن خودكار دربها هنگام تصادف  دارد  دارد
قفل اتوماتيك دربها هنگام رسيدن به سرعت ۲۰km/h  دارد  دارد
سيستم ضد سرقت موتور(ايموبلايزر اي سي يو)  دارد  دارد
هشدار دهنده بسته نبودن كمربند ايمني  دارد  دارد
صندلي عقب با قابليت پشتيباني ايزوفيكس (صندلي كودك)  دارد  دارد
سيستم الكترومغناطيسي درب صندوق عقب  دارد  دارد
قفل شيشه محافظ كودك  دارد  دارد
كامپيوتر اطلاعات سفر  دارد  دارد

امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت کافی را برده باشید…

۱۶+
مشاهده ۱۱ نظر

11 دیدگاه

 1. کمیل

  ۲۲ بهمن, ۱۳۹۷ در ۱۰:۲۰ ب٫ظ

  سلام دوستان هیچ ماشینی بی عیب و نقص نیست و من متاسفانه در چند پست آخر بی خودی از این ماشین تعریف کردم . البته نباید از ویژگی های خوب این ماشین گذشت اما انتخاب آخر رو شما باید انجام بدید . خواهش میکنم به این نظرات اعتماد نکنید و در مورد هر ماشینی که می خواهید بخرید دقت کنید . این نظرات چه تخریب این ماشین باشه چه تعریف ، مغرضانه است و خوب یا بد بودن رو باید متناسب با نیاز خودتون تشخیص بدید . عزیزانی که با این نظرات تصمیم به خرید یا عدم خرید می گیرند ضرر می کنند زیرا این ها نظرات بقیه افراد در مورد این ماشین است و شاید شما ایده متفاوتی داشته باشید .

  ۱+
 2. صادق

  ۲۹ آذر, ۱۳۹۷ در ۱۱:۱۳ ب٫ظ

  عزیزم
  فدات شم
  خیلی از مطالبت در مورد برلیانس غلطه
  فکر کنم یا قصد تخریب داری یا چیزی از برلیانس نمی‌دونی
  دوساله برلیانس ۲۳۰ اتومات دارم و کاملا راضی‌ام
  با سمند و ۴۰۵ قبلی خودم و دنای برادرم مقایسه می‌کنم کاملا سره
  البته آپشن دنا بهتره ولی کیفیت و سواری و…برلیانس کاملا سره

  ۱+
 3. احسان

  ۱۵ آذر, ۱۳۹۷ در ۱۱:۰۸ ب٫ظ

  موتور ۱۵۰۰ میتسوبیشیه و۱۶۵۰ برای شرکت هیوندا ست . که جفتشون یکی به صورت تنفس طبیعی و یکی به صورت توربو روی رهام استفاده شده

  ۳+
 4. دکتر

  ۲۳ آبان, ۱۳۹۷ در ۱۱:۲۵ ق٫ظ

  سلام من چند ساله برلیانس ۲۳۰ دارم واقعا ازش راضیم و نسبت به ماشینای داخلی که داشتم کیفیت بهتری داشته نمیدونم اینایی که میان این مطالب مینویسن هدفشون چیه و البته فکر کنم از یه جایی پول میگیرن که این مطالبو بنویسن و از راه کسب درآمد میکنن

  ۰
 5. مرصاد

  ۶ آبان, ۱۳۹۷ در ۵:۲۳ ب٫ظ

  مردم رو از ماشین چینی نترسونید پارسال میخواستم با ۵۸ میلیون یه x50 صفر بگیرم اینقدر منو ترسوندند که نخریدم الان ۱۰۰ تومن هم بهم نمیدنش . برلیانس با این قیمت واقعا گوهری وسط این همه ماشین قدیمی تولید ایران . الان هم قطعات پژو و سمند کلا چینی شده

  ۳+
 6. مرادی

  ۳۰ مهر, ۱۳۹۷ در ۱۲:۳۹ ب٫ظ

  زنجیر تایم به جای تسمه تایم . کدوم خودرو داخلی داره ؟

  ۳+
 7. کمیل

  ۱۳ مهر, ۱۳۹۷ در ۷:۴۴ ب٫ظ

  فقط کافیه سوخت یکم از آب معدنی گرونتر بشه تا اونوقت ببینی برای این ماشین سر و دست بشکنند . من یه ۴۰۵ داشتم که از صف گاز میرفتم تو صف بنزین و بالعکس .

  ۷+
 8. سهراب

  ۱۳ مهر, ۱۳۹۷ در ۱۲:۰۷ ب٫ظ

  پارس خودرو اگه فرقون هم تولید کنه با کیفیته . شرکت برلیانس شریک تجاری bmw هم هست و هم در ظاهر و هم در بازده موتور این قضیه رو کامل می شه دید .

  ۳+
 9. احسان

  ۴ مهر, ۱۳۹۷ در ۵:۱۵ ب٫ظ

  مردم دنیا دارند ماشینهای هیبرید سوار میشن اونوقت بعضیها همچنان دنبال خریدن پژو پارس دوگانه سوز اند . برلیانس هیچی نباشه تولید ۲۰۱۳ است .

  ۷+
 10. علی

  ۲۸ فروردین, ۱۳۹۷ در ۳:۲۹ ق٫ظ

  حال نمیکنم باهاش

  ۰
  • مرتضی

   ۲ مهر, ۱۳۹۷ در ۹:۰۷ ب٫ظ

   سلام . میگم من یه دونه ۲۲۰ دارم .بیا با هم بریم یه دوری بزنیم بعد مطمئنم نظرت عوض میشه.من که از این ماشین راضیم . خیلی سواریش نرمه . تا الان هم که دارم مشکل خاصی نداشته .

   ۱۴+

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهاب کارشناس عمران است، مسلط به زبان انگلیسی است، علاقه ی فراوان وی به ادبیات و خودرو، باعث گرایش وی به سمت این حرفه گردید، همچنین وی علاقه خاصی به مسافرت و آفرود سواری دارد.

بیشتر در بررسی خودرو

Advertisement

داغ‌ترین‌های هفته

آخرین اخبار

عضویت در خبرنامه

برو بالا