با ما در تماس باشید
پورشه 911 پلاگین هیبرید

اخبار خودرو

نسل جدید پورشه ۹۱۱ پلاگین هیبرید که ۷۰۰ اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند!

اواخر سال گذشته میلادی (۲۰۱۷) الویور بلوم، مدیرعامل پورشه در مصاحبه‌ای با مجله Automotive News از این موضوع پرده‌برداری کرد که این خودروساز آلمانی قصد تولید نسخه پلاگین هیبرید ۹۱۱ را دارد. اگرچه در آن زمان آقای بلوم حرفی از مشخصات فنی این نسخه پورشه ۹۱۱ نزد ولی ما می‌دانیم که اگر پورشه نسخه پلاگین هیبریدی را ارائه دهد این خودرو بسیار پر قدرت خواهد بود، چه پورشه پانامرا توربو اس هیبرید باشد و یا ۹۱۸ اسپایدر باشد. و حالا آقای بلوم می‌گوید که نسخه ۹۱۱ پلاگین هیبرید توانایی تولید قدرتی حدود ۶۹۰ اسب‌بخار را دارد.

در جدیدترین گزارشی که توسط اتوکار منتشر شده است، بلوم می‌گوید: “پورشه ۹۱۱ پلاگین هیبرید خودرویی با بازدهی بسیار بالایی می‌باشد، و قدرتمندترین ۹۱۱ است که تا به حال ما ساخته‌ایم و با وجود تکنولوژی پلاگین هیبرید قدرت ۷۰۰ اسب‌بخار امکان‌پذیر شده است.”

موتور الکتریکی این خودرو توانایی تولید حداقل ۱۳۴ اسب‌بخار را دارد، که معادل قدرت خروجی از موتور نصب شده بر روی پانامرا ۴E هیبرید و مقداری کمتر از قدرت تولیدی توسط موتور پانامرا توربو اس هیبرید می‌باشد. این موتور الکتریکی با پیشرانه ۶ سیلندر خطی توربوشارژ بنزینی به خوبی جفت شده است.  طبق گفته بلوم رانندگان در ۹۱۱ قادر خواهند بود توسط دکمه‌ای الکتریک پانچ را فعال کنند.

در حالی که پورشه ۹۱۱ پلاگین هیبرید با استفاده از تجربیات بدست آمده از دیگر خودروهای هیبریدی پورشه طراحی شده است، اما این خودرو تکنولوژی‌های خاص خودش را نیز دارد. به گفته پورشه نسخه پلاگین هیبرید ۹۱۱ چند سال بعد از ۹۱۱ جدید خواهد آمد، و قرار است در نمایشگاه خودرو پاریس که اواخر سال ۲۰۱۸ برگزار می‌شود برای اوین بار به نمایش گذاشته شود، مگر این که شرکت پورشه تغییراتی در برنامه خود اعمال کند.

در حالی که پورشه با ۹۱۱ پلاگین هیبرید قصد دارد به قدرت ۷۰۰ اسب‌بخار برسد، ۹۱۱ GT2 RS جدید هم اکنون قادر به تولید ۷۰۰ اسب‌بخار است و به عنوان قدرتمندترین پورشه ۹۱۱ که به صورت قانونی می‌توان در خیابان‌ها سوار شد شناخته می‌شود.

منبع: اتوکار

۰
ارسال نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرویس خبری سایت اول خودرو آخرین اخبار خودرویی ایران و جهان را در اختیار شما قرار می دهد.

بیشتر در اخبار خودرو

Advertisement

آخرین اخبار

عضویت در خبرنامه

برو بالا