اول خودرو » رنو زویی ۲۰۱۸ با پیشرانه قوی تر و امکانات جدیدتر
اخبار خودرو خودروهای خارجی ویژه

رنو زویی ۲۰۱۸ با پیشرانه قوی تر و امکانات جدیدتر

2018 - Renault ZOE

شرکت خودرو سازی فرانسوی رنو، خودروی برقی خود یعنی رنو زویی را برای مدل سال ۲۰۱۸ تا حدودی به روز کرده است، که شامل پیشرانه الکتریکی قدرتمند تری نسبت به قبل می باشد.

این پیشرانه الکتریکی جدید که R110 نام دارد، در مرکز تحقیق و توسعه رنو ساخته شده است و در اصل نسخه تکامل یافته پیشرانه فعلی رنو زویی که با کد R90 شناخته می شود می باشد. قدرت این پیشرانه جدید ۱۰۷ اسب بخار و ۲۲۵ نیوتن متر می باشد که نسبت به نسخه R90 افزایش ۱۶ اسب بخاری را دارد.
رنو زویی ۲۰۱۸ فقط ۱۱٫۴ ثانیه زمان لازم دارد تا سرعت خود را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ثانیه برساند. شتاب ثانویه رنو زویی جدید هم جالب است و چیزی در حدود ۲ ثانیه از سرعت ۸۰ کیلومتر بر ساعت به سرعت ۱۲۰ می رسد، که در نهایت این خودرو الکتریکی می تواند به حداکثر سرعت ۱۳۵ کیلومتر بر ساعت برسد.
رنو ادعا می کند که باتری لیتیوم یونی با ظرفیت ۴۱ کیلو وات ساعت نصب شده بر روی زویی قادر است در مدت زمان کمتر از ۱ ساعت و ۴۰ دقیقه از حالت صفر درصد به ۸۰% برسد. رنو زویی R110 پس از شارژ کامل باتریش قادر به طی کردن مسافتی معادل ۳۰۰ کیلومتر در فصل تابستان و نیز ۲۰۰ کیلومتر در فصل زمستان می باشد.

رنو زویی 2018 با پیشرانه قوی تر و امکانات جدیدتر
خانم الیزابت دلال، دستیار مدیر برنامه ریزی رنو در این باره می گوید: “به کمک این افزایش قدرت در پیشرانه، حالا زویی قادر است برای سفرهای خارج از شهر نیز کارآمد و جوابگو باشد”. او همچنین افزود: “حالا با فزایش برد حرکتی زویی، رانندگان زویی بیش از پیش می توانند از راندگی با این خودرو پرفروش الکتریکی لذت ببرند.”

رنو زویی 2018 با پیشرانه قوی تر و امکانات جدیدتر
میزان آلایندگی در خودرو رنو زویی صفر می باشد. همچمین این خودروساز فرانسوی رنگی جدید برای این حاچ بک کلاس ساب کامپکت معرفی کرده است که بنفش بلوبری نام دارد. این رنگ بنفش در تریم داخلی زویی نیز وجود دارد و همانطور که در تصاویر داخل کابین این خودرو فرانسوی مشاهده می کنید روکش داشبورد، دریچه های تهویه، اهرم تعویض دنده و همچنین حاشیه بلندگوهای سیستم صوتی این خودرو به رنگ بنفش می باشد.
ثبت سفارش رنو زویی R110 ماه آینده میلادی در فرانسه قابل دسترس می باشد و به دنبال آن پس از مدت زمان کوتاهی فروش این خودرو در سرتاسر اروپا امکان پذیر خواهد شد. حدود دو هفته دیگر شاهد حضور رنو زویی ۲۰۱۸ در نمایشگاه خودرو ژنو خواهیم بود.

0

درباره نویسنده

مرجان سلطانی

مرجان مترجم زبان انگلیسی هست، وی مدرک کارشناسی خود را در همین رشته یعنی مترجمی زبان کسب کرده، علاقه شدیدی به سرعت و هیجان دارد، این علاقه باعث شده تا مرجان با کمک رشته خود درباره ی خودرو و مسابقات بنویسد، مرجان امیدوار است که یک روز بتواند به آرزوی خود یعنی شرکت در مسابقات اتومبیلرانی برسد، در ضمن، مرجان کارشناسی ارشد خودش را در رشته عکاسی اخذ کرده.

افزودن دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *