اول خودرو » هیوندای سانتافه ۲۰۱۹ با طراحی مشابه کونا خواهد آمد
اخبار خودروهای خارجی ویژه

هیوندای سانتافه ۲۰۱۹ با طراحی مشابه کونا خواهد آمد

هیوندای سانتافه 2019

نسل حال حاضر هیوندای سانتافه آخرین بار برای مدل سال ۲۰۱۳ طراحی مجدد شده است، برای همین نیاز به تغییرات اساسی در طراحی این شاسی بلند سه ردیفه کره‌ای دیده می‌شود. این خودروساز کره‌ای دو تصویر رندر شده از طراحی جدید سانتافه ۲۰۱۹ که نسل چهارم هیوندای سانتافه می‌باشد را منتشر کرده است، در حالی که رونمایی رسمی از این محصول جدید هیوندای در هفته‌ی پیش رو انجام خواهد شد.

همانطور که در تصاویر نیز قابل مشاهده می‌باشد، تمام شاخصه های جدید طراحی سانتافه ۲۰۱۹ برگرفته از کراس‌اوور نو ظهور هیوندای یعنی کونا می‌باشد. چراغ‌های روز (daylight) هیوندای سانتافه جدید مشابه برادر کوچکتر خود به صورت جداگانه و مستقل از چراغ‌های روشنایی اصلی طراحی و جانمایی شده اند. همچنین در طراحی جدید این شاسی بلند محبوب کره‌ای ما شاهد جلوپنجره آبشاری شکل هستیم که در تمامی محصولات جدید هیوندای دیده می‌شود.

این تصاویر رندر شده نشان می‌دهد که  برجستگی‌ها و خمیدگی‌ها در قسمت گلگیر‌ها سانتافه ۲۰۱۹ بیشتر خواهد شد، البته به نظر من رینگ‌های خیلی بزرگ در روشنایی روز زیاد دوست داشتنی نخواهند بود. به نظر می‌رسد فاصله محورها از هم در این مدل بلندتر شده است، و خط طراحی سقف خودرو به آرامی و با شیبی ملایم به سمت عقب ادامه دارد. و سرانجام در قسمت انتهای خودرو چراغ‌های عقب با طراحی جدید، سپر جدید و همچنین سراگزوزهای دوتایی را داریم.

هیوندای سانتافه 2019

در حال حاضر پیشرانه‌های نصب شده روی سانتافه شامل سه مدل: پیشرانه  ۲٫۴ لیتری تنفس طبیعی با قدرت ۱۸۵ اسب بخار، پیشرانه ۲٫۰ لیتری توربو با قدرت ۲۴۵ اسب بخار و پیشرانه V6 با حجم ۳٫۳ لیتر برای نسخه ۷ نفره سانتافه با قدرت ۲۹۰ اسب بخار که تمامی اینها با کمک گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک، قدرت را به جرخ‌های این خودرو منتقل می‌کنند. پیش بینی ما این است که همین پیشرانه‌ها برای سانتافه جدید باشد ولی برای نسخه V6 این شاسی بلند گیربکس هشت سرعته که در حال حاضر روی کیا سورنتو نصب است را استفاده کنند، که این نسخه نیز طبق قوانین جدید واردات خودرو ایران قابل دسترس می‌باشد.

هیوندای نسل جدید سانتافه ۲۰۱۹ را در ماه فبریه و پیش از آوردن آن به نمایشگاه خودرو ژنو که در ماه مارس برگزار می‌شود، رونمایی خواهد کرد. این خودرو اواخر سال ۲۰۱۸ میلادی وارد بازار خواهد شد، البته شرکت هیوندای هنوز رسما جدول زمان‌بندی برای آن ارائه نکرده است.

منبع: هیوندای

1+

درباره نویسنده

سرویس خبری

سرویس خبری سایت اول خودرو آخرین اخبار خودرویی ایران و جهان را در اختیار شما قرار می دهد.

1 دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *