اول خودرو » خودروساز فرانسوی سیتروئن C4 هاچ‌بک را احیا می‌کند
اخبار خودروهای خارجی ویژه

خودروساز فرانسوی سیتروئن C4 هاچ‌بک را احیا می‌کند

سیتروئن c4 هاچ‌بک مدل 2015

روند فروش آهسته و آرام سیتروئن C4 هاچ‌بک در سال گذشته میلادی (۲۰۱۷) در سال گذشته بهبود پیدا کرد، و حالا پس از موفقییت  این خودرو سیتروئن با “C4 کاکتوس” که یک شبه کراس‌اوور می‌باشد قصد رقابت در بازار خودروهای کلاس کامپکت(جمع و جور) را دارد.

با این وجود، طبق گزارش‌ها این خودروساز فرانسوی قصد بازگرداندن سیتروئن C4 هاچ‌بک را دارد. در گزارشی که مجله انگلیسی اتواکسپرس با مدیرعامل شرکت سیتروئن، خانم لیندا جکسون اشاره به این موضوع کرده است که سیتروئن C4 هاچ‌بک معمولی هنوز هم برای این شرکت بی‌نهایت با اهمییت می‌باشد.

سیتروئن c4 هاچ‌بک مدل 2015

جکسون در این مورد گفت:

من نمی گویم ما قصد داریم از C4 کاکتوس خلاص شویم، اما به زودی یک خودرو جدید در کلاس C را معرفی خواهیم کرد. این خودرو در این بخش خواهد بود اما نه به صورت رایج. همچنین به تولید مدل اصلی این خودرو یعنی سیتروئن C4 هاچ‌بک باز خواهیم گشت.

در سال ۲۰۱۰ بود که سیتروئن C4 برای اولین بار معرفی شد، و پس از چهار سال نسخه‌ی فیس‌ایفت آن به بازار آمد. نسل دوم سیتروئن C4 اشتراکات پایه‌ای و بنیادی با نسل اول پژو ۳۰۸ داشت. و سرانجام در سال ۲۰۱۳ با جایگزینی مدل کاملا جدید سیتروئن C4 که توانست جایزه بهترین خودرو سال ۲۰۱۴ اروپا را نیز دریافت کند به بازار عرضه شد.

سیتروئن c4 هاچ‌بک مدل 2015

گام منطقی بعدی شرکت PSA (پژو-سیتروئن) استفاده از پلتفرم های مشترک برای سیتروئن C4 (که هنوز نام آن تایید نشده) و نسل سوم پژو ۳۰۸ می‌باشد، که این امکان را برای خودروساز فراهم می‌آورد تا از پیشرانه و تکنولوژی های مشترک استفاده کنند که در نتیجه آن کاهش قیمت نیز برای این دو محصول به وجود خواهد آمد.

در این لحظه هیچ اطلاعاتی از زمان راه اندازی سیتروئن C4 جدید و نسخه کاکتوس آن در دسترس نیست.

0

درباره نویسنده

سرویس خبری

سرویس خبری سایت اول خودرو آخرین اخبار خودرویی ایران و جهان را در اختیار شما قرار می دهد.

افزودن دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *