اول خودرو » ۷۰ سال تاریخچه فراری را در ۶ دقیقه تماشا کنید
بررسی خودرو خودروهای خارجی ویدیو ویژه

۷۰ سال تاریخچه فراری را در ۶ دقیقه تماشا کنید

FERRARI

کمتر کسی پیدا می شود که به خودرو علاقمند باشد ولی با کمپانی فراری و محصولات آن آشنایی نداشته باشد.این خودروساز ایتالیایی که توسط انزو فراری در ۱۹۳۹ در شهر مارانللو پایه گذاری شد فعالیت خود را از ۱۹۳۹ شروع و اولین خودرویش را در ۱۹۴۰ تولید کرد ولی  به طور رسمی آغاز فعالیت این کمپانی به عنوان خودروساز را سال ۱۹۴۷ می دانند، هنگامی که اولین خودروی مستقل فراری از کارخانه بیرون آمد.

در سال ۲۰۱۴، فراری به عنوان قدرتمندترین برند جهان شناخته شد.همچنین عنوان گرانترین خودروی فروخته شده در تاریخ نیز در سال ۲۰۱۲ به یک فراری ۲۵۰ GTO مدل ۱۹۶۲ تعلق گرفت که در یک حراجی خصوصی به مبلغ ۱/۳۸ میلیون دلار فروخته شد.

کمپانی فراری در طول تاریخ خود، افتخارات زیادی در مسابقات، مخصوصا در فرمول یک کسب کرده است و با کسب ۱۶ قهرمانی به عنوان موفق ترین تیم در این مسابقات شناخته می شود. بیرون از پیست مسابقه،خودروهای فراری همواره به عنوان نماد سرعت، ثروت و اشرافیت شناخته می شوند.حالا در یک کلیپ ۶ دقیقه ای که توسط کانال internitus تهیه و توسط اول خودرو برای مخاطبان روی سایت بارگذاری شده، به مرور۷۰ سال تولیدات این شرکت پرداخته شده که تماشای آن خالی از لطف نخواهد بود.

3+
برچسب

درباره نویسنده

عماد رحمتی‌راد

افزودن دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *