با ما در تماس باشید
رالی کلاسیک- Copy

اخبار خودرو

برگزاری رالی گردشگری وسیله‌های نقلیه تاریخی

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی همزمان با سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، رالی گردشگری خانوادگی ویژه وسیله‌های نقلیه تاریخی برگزار می‌کند.

به گزارش اول خودرو به نقل از روابط‌ عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی،  این رالی ۱۲ و ۱۳ بهمن ماه ۱۳۹۶، ویژه خودروهای با قدمت بیش از ۴۰ سال، در مسیر تهران – ابیانه و مسیر بازگشت ابیانه – تهران برگزار می‌شود.
سلمان یار محمدی، مدیر اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی با بیان این مطلب گفت: رالی تهران- ابیانه با رویکرد توسعه گردشگری و ترویج فرهنگ اتومبیلرانی ایمن و در راستای اهداف دبیرخانه شناسایی و صیانت از وسیله‌های نقلیه تاریخی برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه از ابتدای راه‌اندازی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در سال ۱۳۱۴، برگزاری رالی‌های مختلف در دستور کار این موسسه قرار داشته است، خاطرنشان کرد: رالی گردشگری وسیله‌های نقلیه تاریخی به هیچ عنوان مسابقه سرعت نبوده و ملاک برگزیده شدن در آن نحوه صحیح نقشه خوانی، مسیریابی و رانندگی صحیح و اصولی بوده و با توجه به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی کشور انجام می‌شود.
یارمحمدی ادامه داد: هرگونه حرکات نادرست در رانندگی همچون سرعت و سبقت غیر مجاز، حرکت مارپیچی و عدم رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی می‌تواند امتیاز منفی برای شرکت کنندگان درپی داشته و شانس برگزیده شدن آنان را کاهش دهد.

مدیر اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، درباره نحوه انتخاب گروه‌های برتر نیز یادآور شد: گروه‌هایی متشکل از داوران و کمک داوران مجرب این رشته، عملکرد شرکت‌کنندگان را بررسی کرده و در پایان با معرفی رانندگان و نقشه خوانان برتر، جوایزی به آنان اهدا خواهد شد.
وی ادامه داد: در این رالی حضور ۱۲۰ نفر به عنوان شرکت کننده -که گروه‌های سه نفره متشکل از راننده، نقشه خوان و یک نفر همراه را می‌سازند- و ۴۰ خودرو با قدمت بیش از ۴۰ سال، پیش‌بینی شده است.
یارمحمدی با اشاره به اینکه این رالی بر اساس قوانین فدراسیون بین‌المللی اتومبیلرانی «Mobility» و با رعایت قوانین داخلی کشور در جاده‌های عمومی برگزار می‌شود، اظهار داشت: رالی گردشگری خانوادگی وسیله‌های نقلیه تاریخی، ۱۲ بهمن ماه از مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوارن در تهران آغاز شده و گروه‌ها با پشت سرگذاشتن اتوبان‌های قم و کاشان، جاده نطنز و جاده ابیانه، به مدت یک شب در روستای تاریخی ابیانه اقامت خواهند داشت.
وی ادامه داد: روز ۱۳ بهمن نیز گروه‌ها در راه بازگشت، پس از بازدید از جاذبه‌های تاریخی مسیر همچون روستای تاریخی ابیانه و تپه تاریخی سیلک در کاشان، به تهران رسیده و به این ترتیب مسابقه را به پایان خواهند برد.
گفتنی است: علاقه‌مندان برای ثبت‌نام می‌توانند از یکم تا دهم بهمن ماه به وب سایت www.taci.ir و دبیرخانه رالی مستقر در دفتر اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران به نشانی تهران- خیابان فیاض بخش- نبش کوچه جهانگردی- پلاک ۳۳ مراجعه کرده و یا با شماره تلفن‌ ۶۶۷۵۵۵۹۱ (۰۲۱) تماس بگیرند.

رالی کلاسیک

۰
ارسال نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در اخبار خودرو

Advertisement

عضویت در خبرنامه

داغ‌ترین‌های هفته

آخرین اخبار

برو بالا