کانال تلگرام اول خودرو
اول خودرو » بی ام و خودرو های خودران خود را در سال ۲۰۱۷ آزمایش می کند
اخبار خودروهای خارجی دانستنی های خودرو

بی ام و خودرو های خودران خود را در سال ۲۰۱۷ آزمایش می کند

کمپانی آلمانی بی ام و طبق بخشنامه ای که چند روز قبل آن را صادر نمود جهت رقابت با شرکت های اوبر و لیفت آزمایشات خودروهای خودران خود را در سال آینده شروع خواهد کرد، طبق گزارشات این شرکت آلمانی تعداد ۴۰ دستگاه بی ام و را راهی مونیخ کرده تا آزمایشات را در این شهر انجام دهد، اما در کل بی ام و قصد دارد که این آزمایشات را در چندین شهر کشور آلمان انجام دهد. اواسط آذر ماه سال ۹۵ شمسی هم شرکت آمریکایی فورد از برنامه های جدید خود برای افزایش کارآزمایی های خودران هایش در جاده های انگلیس و آلمان خبر داد. کمپانی نام آشنا ولوو هم طی خبری که اعلام کرد قرار است که آزمایشات فناوری خودران خود را از سال آینده در لندن شروع کند و هدف خود را در این گذاشته که خانواده‌های عادی بتوانند از خودروهای آن در کاربردهای روزمره بهره مند شوند.این چند شرکت و تعداد زیادی از شرکت های خودروسازی در جهان این قصد را دنبال می کنند که در چند سال آتی خودران های خودشان را در حوزه های خدمات حمل و نقل شهری به کار گیری کنند، چرا که از طریق فروش این خودروها و حتی از طریق همکاری کردن با سامانه های ارائه دهنده این سرویس ها سود کلانی را بدست خواهند آورد.

p90081817_highres_research-project-hig-640x354
مدیر اجرایی بی ام و آقای هارولد کروگر در auto experess عنوان کرد که:
شرکت‌های اوبر و لیفت از خودروهای ناوگان خود به درستی استفاده نمی کنند. در حقیقت ارائه‌ی یک ناوگان به معنای ارائه‌ خدماتی است که شرکت لیفت و امثال آن نمی‌توانند از عهده آن به درستی برآیند. خدمات حمل‌و‌نقل برای یک کمپانی از جمله‌ی این فعالیت‌ها است.
همچنین آقای کلاوس بوتنر، قائم‌مقام شرکت آلمانی بی ام و در ارتباط با خودروهای خودران گفته که:
در پشت فرمان هرکدام از این خودروهای خودران، یک راننده‌ی ماهر و زبر دست نشسته است.

3df8a0cbb1a8417580449423c53fa6df_q70
در کل باید گفت که کمپانی محبوب بی ام و در ماه آوریل سال جاری خدمات کرایه خودروی ReachNow را در سیاتل واشنگتن (آمریکا) به راه انداخت و به ارائه خدمات پرداخت ساعتی با استفاده از یک اپلیکیشن می‌پردازد. این اپلیکیشن به فرد کمک می‌کند تا موقعیت نزدیکترین خودروی این سرویس را در خیابان‌های شهر شناسایی کند. اشخاص استفاده کننده از این خودروها در سیاتل، پس از استفاده از خودرو، آن در منطقه تعیین شده‌ای از شهر پارک می کنند تا کاربران بعدی بتوانند از آن استفاده کنند. این خدمات اکنون در شهرهای پورتلند، اورگان و بروکلین هم ارائه می شود. این کمپانی آلمانی برای رسیدن به این هدف، نه ‌تنها از به کار گیری مهارتش در ساخت خودروهای لوکس، بلکه از همه ظرفیت‌های تولید، مدیریت و مالکیت خود بهره خواهد برد.
هم چنین به نقل از auto express اولین تسلای مجهز به سیستم خودران در حدود سه هفته دیگر در ماه دسامبر به دست خریداران می رسد. حسگرهای اشیاء بسیار زیادی از جمله خطوط جاده، علایم، چراغها، عابران پیاده و خودروها را باید شناسایی کنند. لازم به ذکر است وجود راننده طبق قوانین در پشت فرمان خودروهای خودران الزامی می باشد.

bmw-continental-self-driving-1
در آخر هم باید گفت که کمپانی بی ام و سال ۲۰۲۱ را برای رونمایی از خودروی کاملا خودران خود تعیین کرده است.

0

درباره نویسنده

شهاب قربانی

شهاب کارشناس عمران است، مسلط به زبان انگلیسی است، علاقه ی فراوان وی به ادبیات و خودرو، باعث گرایش وی به سمت این حرفه گردید، همچنین وی علاقه خاصی به مسافرت و آفرود سواری دارد.

افزودن دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *