اول خودرو » ۱۲ خودروی شش سیلندر با بهترین صدای موتور + فیلم – بخش اول
بررسی خودرو خودروهای خارجی ویدیو ویژه

۱۲ خودروی شش سیلندر با بهترین صدای موتور + فیلم – بخش اول

1954 Mercedes-Benz 300 SL Gullwing

موتورهای شش سیلندر غیر از اینکه معمولا به عملکرد خوب معروف هستند، در اغلب موارد در نظر دوستداران خودرو صدای دلنشینی نیز تولید می کنند.در این لیست قصد داریم تا از میان خودروهای شش سیلندر، ۱۲ خودرو  معرفی کنیم که  باز هم از بقیه خوش صداتر هستند.

در بخش اول به سراغ چهار مدل از دو خودروساز رقیب یعنی مرسدس بنز و ب ام و می رویم.

(BMW M3 (E46

در میان مدلهای کمپانی ب ام و ،همه مدلهای M3 افسانه ای و دوست داشتنی بوده اند ولی شاید بهترین ترکیب از کارایی و عملکرد را بتوان در مدل E46 M3 کمپانی ب ام و پیدا کرد که با موتور تنفس طبیعی S54 عرضه شد.این مدل عملکرد خیلی خوبی داشت.

 

BMW M1

مدل M1 از ب ام و را به چند دلیل می توان مدلی بسیار قابل اعتنا دانست.یکی از دلایل این است که M1 اولین محصول تولید انبوه ب ام و بود که به صورت پیشرانه-وسط تولید شد.اما یکی از مهمترین دلایل را می توان همین موتور شش سیلندر خطی با کد M88 دانست که این مدل را به شهرت رساند.بد نیست بدانید نسخه اصلاح شده این پیشرانه در اولین نسل ب ام و M5 به کار گرفته شد که خود دلیلی بر عملکرد عالی آن است.

 

Mercedes-Benz C36 AMG

شاید ب ام و به عنوان خودروسازی معروف باشد که به طور معمول در محصولاتش خیلی با موتورهای شش سیلندر خطی سر و کار داشته ولی به یاد داشته باشیم که مرسدس بنز نیز برای سالهای طولانی از چنین پیشرانه هایی استفاده کرده است و از بین آنها، مدل کمیاب C36 AMG به طور مشخص صدای خیلی خوبی دارد.

 

Mercedes-Benz 300 SL

اگر قرار به تعریف و تمجید از ویژگی های مرسدس بنز SL 300  باشد، مجبور شویم یک فهرست بسیار طولانی تهیه کنیم. ولی گذشته از طراحی بسیار زیبا، درهای گالوینگ که مشخصه این مدل هستند و جایگاه استئنایی این مدل در تاریخ خودروسازی(که بسیاری ۳۰۰ SL را اولین سوپرخودرو جهان می دانند)، همچنان پیشرانه ۳۰۰ SL جا برای صحبت بسیار دارد. پیشرانه M198 قدرت زیاد و البته صدای فوق العاده ای تولید می کرد.

0

درباره نویسنده

عماد رحمتی‌راد

افزودن دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *