اول خودرو » آشنایی با شیطان زرد، لامبورگینی دیابلو GT استرادال + فیلم معرفی
بررسی خودرو خودروهای خارجی ویژه

آشنایی با شیطان زرد، لامبورگینی دیابلو GT استرادال + فیلم معرفی

Lamborghini-Diablo-GT1-Stradale-1

لامبورگینی دیابلو ، اولین محصول کمپانی افسانه ای ایتالیایی بود که توانایی دستیابی به حداکثر سرعت ۳۲۰ کیلومتر بر ساعت را داشت.این خودرو که نامش در زبان اسپانیایی به معنی شیطان است، در دهه آخر قرن بیستم یعنی بین سالهای ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۱ به تعداد کمی بیش از ۲۸۰۰ دستگاه تولید گردید که شامل نمونه های مختلفی از این خودرو می شد. یکی از مدلهای لامبورگینی دیابلو ، GT بود که در نمایشگاه سال ۱۹۹۹ بولونیا معرفی شد.

لامبورگینی دیابلو GT در واقع یک مدل مسابقه ای بود که تفاوتش نسبت به مدل عادی دیابلو در نیروی بیشتر پیشرانه، وزن سبک تر و فضای کابین خالی از تجهیزات بود.

Lamborghini Diablo GT1 Stradale

فضای داخل به منظور کاهش وزن از تجهیرات اضافه عاری شده بود به طوریکه سیستم تهویه و سیستم صوتی از خودرو حذف شده بودند.صندلی ها از نوع مسابقه ای با کمربند ایمنی ۶ نقطه ای انتخاب شده بودند و در فضای کناری سرنشینان ،لوله های محافظ که در خودرهای مسابقه مرسوم هستند، قرار داده شده بود.به جای شیشه های جانبی، از پلکسی گلس استفاده شده بود که به صورت کشویی کنار می رفتند و البته سامانه ورود هوای تازه به داخل کابین نیز پیش بینی شده بود.

Lamborghini-Diablo-GT1-Stradale-10

در لامبورگینی دیابلو GT اسپویلر بزرگ عقب خودرو همانند یک خودرو مسابقه ای واقعی مستقیما به شاسی متصل شده، رینگ های ۱۸ اینچی منیزیم  و جک های پنوماتیک برای تغییرات ارتفاع خودرو در مواقع نیازهم بر روی خودرو قرار دارند. یکی دیگر از تفاوت های این مدل با نمونه پایه دیابلو در صدای بسیار بیشتر اگزوز است.

سازنده ایتالیایی برای ساخت ۳۰ نمونه از لامبورگینی دیابلو GT برنامه ریزی کرده بود ولی در عمل ۴۰ دستگاه تولید شدند که البته نتوانستند مجوزهای لازم برای حضور قانونی در خیابان ها را به دست بیاورند.

Lamborghini-Diablo-GT1-Stradale-3

لامبورگینی از میان نمونه های مدل GT ، نمونه ای به نام GT1 استرادال (با پیشرانه ای ۱۲ سیلندر به قدرت ۶۶۵ اسب بخار و جعبه دنده ۶ سرعته سکوئنشال) در تعداد تنها دو دستگاه با مشارکت تیم ریس فرانسوی یعنی Signes Advanced Technology تولید کرد که هردوی آنها از طریق یک بنگاه فروش خودرو واقع در ایتالیا به نام میسترال موتورز عرضه شدند.

در پایان توجه شما را به فیلم جالب معرفی لامبورگینی دیابلو  GT استرادال که توسط کانال NM2255 Car HD Videos تهیه و توسط اول خودرو برای مشاهده شما آماده شده است، جلب می کنیم.

 

0

درباره نویسنده

عماد رحمتی‌راد

افزودن دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *