اول خودرو » آلفارومئو در اندیشه تولید SUV هیبرید
اخبار خودروهای خارجی ویژه

آلفارومئو در اندیشه تولید SUV هیبرید

آلفارومئو هیبرید

اس یووی پرچمدار آلفارومئو که بزرگترین ساخته این شرکت خواهد بود( و البته زودتر از دو یا سه سال آینده آن را نخواهیم دید) برای مصرف بنزین عطش چندانی نخواهد داشت.چرا که بر طبق گزارشها، این خودرو اولین مدل برند آلفارومئو خواهد بود که از سیستم هیبریدی بهره می برد و البته سعی کمپانی بر آن بوده که از قابلیت های فنی اش چیزی کم نشود.

طبق گفتگویی که Roberto Fedeli رییس بخش مهندسی آلفارومئو با اتو اکسپرس بریتانیا انجام داده، تکنولوژی ۴۸ ولتی هیبرید در تلفیق با توربوشارژر الکتریکی، چیزی است که سازنده برای پیشرانه این مدل درنظر دارد البته بدون آنکه بر ویژگی های حرکتی خودرو تاثیر منفی بگذارد.

با وجود موتور ۴ سیلندر توربو، مدل جدید آلفارومئو قادر خواهد بود ۴۰۰ اسب بخار توان تولید کند درصورتیکه کراس اور کنونی آلفارومئو یعنی استلویو با موتور ۲لیتری توربو ۲۸۰ اسب توان دارد و البته این نکته را نیز نباید فراموش کنیم که مدل هیبرید جدید از مدل مذکور چیزی بین ۱۸۰ تا ۲۲۰ کیلوگرم سنگین تر خواهد بود.

پیش بینی می شود شاسی بلند آینده آلفارومئو از نظر ظاهری با زبان طراحی کراس اور فعلی یعنی استلویو نکات مشترک زیادی داشته باشد. البته انتظار داریم این خودرو به صورت ۷ نفره و با فاصله محوری بیشتر از استلویو عرضه شود که آن را در کورس رقابت با ولوو XC90, آئودی Q7 و مدل آینده ب ام و یعنی X7 قرار خواهد داد.

استفاده از  تکنولوزی هیبرید توسط آلفارومئو عمل منحصربفردی نیست.در عصر حاضر خودروسازان روز به روز بیشتر به استفاده از چنین راه حل هایی رو می اورند چرا که در کنار تلاش برای رعایت مقررات زیست محیطی (که هرسال سختگیرانه تر می شوند) سعی می کنند ویژگی هایی مورد انتظار از برند شان را نیز حفظ کنند . کمپانی دلفی به عنوان تامین کننده  اجزا و سامانه های هیبرید پیش بینی می کند این سامانه ها تا سال ۲۰۲۵ در ۵۴ درصد خودروهای جدید استفاده شوند و به علاوه خاطرنشان می کند که این تکنولوژی ها در کنار هم به تدریج هزینه کمتری نسبت به موتورهای دیزلی خواهند داشت.

البته تمام آنچه در این مطالب مطرح شد به معنی آن نیست که آلفارومئو برنامه دارد با شتاب به جرگه خودروهای الکتریکی بپیوندد. رییس بخش مهندسی آلفارومئو همچنین اعلام کرده که از نقطه نظر آلفارومئو، سامانه هایبرید-پلاگین می تواند برای روح و ذات این برند به عنوان یک عامل ناسازگار درنظر گرفته شود.

آلفارومئو در حقیقت بخشی از گروه خودروسازی فیات-کرایسلر است و سایر برند های این گروه می توانند سهم بیشتری در تولید خودروهای برقی داشته باشند.

برگرفته از:

Car and Driver

0
برچسب

درباره نویسنده

عماد رحمتی‌راد

افزودن دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *