اول خودرو » پس از ۱۳ سال، نگاهی به فورد GT مدل ۲۰۰۵+فیلم
بررسی خودرو خودروهای خارجی ویدیو ویژه

پس از ۱۳ سال، نگاهی به فورد GT مدل ۲۰۰۵+فیلم

FORG GT 2004

با نگاهی به بیش از ۱۳ سال پیش یعنی سال ۲۰۰۴ ، معرفی فورد GT به عنوان خودروی سوپراسپرت فورد را به یاد می آوریم که از پیشرانه ۵/۴ لیتری هشت سیلندر به قدرت ۵۵۰ اسب بخار بهره می گرفت.در آن زمان مبلغی که باید برای خرید این خودرو پرداخت می کردید،برابر با قیمت  ده دستگاه فورد ماستنگ GT بود.

هنوز هم بسیاری از کسانی که اخبار جهان خودرو را دنبال می کنند، به یاد دارند که در آن زمان فورد موفق نشد به تعدادی که برای تولید و فروش فورد GT مدنظر داشت (یعنی ۴۵۰۰ دستگاه) دست پیدا کند.بسیاری کارشناسان، انتقاداتی که از سوی افرادی همچون جرمی کلارکسون مطرح شد را عامل موثری برای فروش نه چندان موفق این خودرو می دانند،اما به هر روی برخلاف مدل جدید GT ،فورد GT نسل اول ویژگی هایی داشت که نتوانست آن طور که انتظار می رفت از پس رقبای اروپایی یا حتی کوروت های هموطنش بربیاید.

البته نباید ویژگی های مثبت این خودروی پهن پیکر را فراموش کنیم از جمله شاسی با ساختار آلومینیومی و  موتور پرقدرتی که همچنان می تواند احساس رانندگی خیلی خاصی را به راننده منتقل کند.

به هرحال پس از گذشت سالها که از تولید و عرضه فورد GT می گذرد، دیدن این فایل تصویری کوتاه که برنامه MOTORWEEK تهیه کرده و توسط پایگاه خبری اول خودرو بر روی سایت قرار گرفته شده، خالی از لطف نیست و می تواند به بسیاری از سوالات علاقمندان درباره این خودرو پاسخ دهد.

1+
برچسب

درباره نویسنده

عماد رحمتی‌راد

افزودن دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *