اول خودرو » الینور به صحنه باز می گردد
بررسی خودرو خودروهای خارجی ویژه

الینور به صحنه باز می گردد

فورد ماستنگ الینور

نسخه الینور از فورد ماستنگ را اغلب دوست داران خودروهای عضلانی به یاد دارند.این خودرو که در یک فیلم بازسازی شده سینمایی در اوایل سالهای ۲۰۰۰ حضور داشت را می توان یکی از خودروهایی دانست که در نقشی عصیانگر بر پرده نقره ای ظاهر شدند. می توان گفت در میان ماستنگ هایی که در فیلمهای مختلف سینمایی ظاهر شدند، الینور یکی از شاخص ترین ها است.شاید هرکسی از دوباره زنده سازی خودروهای قدیمی خوشش نیاید ولی به هرحال اگر علاقمند باشید و بودجه کافی هم داشته باشید با پرداخت ۱۸۹ هزار دلار می توانید مالک یک نمونه تحت لیسانس رسمی از الینور شوید.

فورد ماستنگ الینور1

شرکت فیوژن موتور یک کمپانی انحصاری (با تیراژ تولید محدود) است که ماستنگ الینور را همانند نمونه های اصلی که در فیلم حضور داشت، بازتولید می کند.

برطبق اعلام این شرکت،تولید هر نمونه الینور براساس سفارش مشتری انجام می شود و برای تکمیل شدن هر دستگاه به شش ماه زمان نیاز است.در ابتدای کاریک ماستنگ فست بک ۶۷ یا ۶۸ انتخاب شده،سپس بدنه اش از قطعات عاری گردیده و پس از آن صاحب چهارچوب جدیدی خواهد شد.قطعات دست ساز که تقویت و کپی شده از نمونه اصلی هستند، به همراه اسپویلرهای فیبرکرین (که به عنوان آپشن عرضه می شوند) روی خودرو نصب خواهند شد.

از سوی شرکت FMC (فیوژن موتور)،۵ مدل متفاوت موتور ۸سیلندر راش در طیف های متفاوت قدرت برای نصب در الینور پیشنهاد می شوند،از یک موتور ۴۲۷ اینچ مکعبی ۸سیلندر به قدرت ۷۵۰ اسب بخار گرفته تا پیشرانه ۵ لیتری ۸ سیلندر که ۴۳۰ اسب بخار توان دارد.این موتورها با جعبه دنده ۵ یا ۶ سرعته دستی یا ۶ سرعته اتوماتیک همراه می شوند.

براساس اعلام کمپانی سازنده،در این نمونه از الینور سیستم تعلیق مستقل جلو ارتقا پیدا کرده،تعلیق عقب هم به صورت مولتی لینک دوباره آماده سازی شده و دیسک های ترمز با کالیپرهای شش پیستونه براساس انتخاب مشتری قرمز یا مشکی خواهند بود.

بدنه الینور با نوع خاصی از رنگ خاکستری همراه با نوارهای مشکی رنگ آمیزی می شود و درست مثل نمونه داخل فیلم یک مخزن اکسید نیتروس هم در خودرو نصب خواهد شد.سیستم روشنایی LED مدرن برطبق اعلام کمپانی از لامپ های اصلی روشنایی بیشتری تولید می کند.

برای رنگ آمیزی بدنه و پوشش داخلی گزینه های زیادی برای انتخاب وحود دارد از صندلی های مسابقه ای ریکارو گرفته تا ریزه کاری های دیگر که براساس سفارش مشتری بر روی خودرو نصب خواهند شد.در نمونه های با آپشن کامل، قیمت خودرو به ۲۸۴/۳۵۰ دلار می رسد.

فورد ماستنگ الینور2

فورد ماستنگ الینور3

0

درباره نویسنده

عماد رحمتی‌راد

افزودن دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *