با ما در تماس باشید
تکنولوژی جدید خودران B2V نیسان که فکر راننده را می‌خواند

اخبار خودرو

تکنولوژی جدید خودران B2V نیسان که فکر راننده را می‌خواند

در چند سال گذشته “نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی” CES که به صورت سالانه در لاس‌وگاس آمریکا برگزار می‌شود، میزبان تکنولوژی‌ها و طرح‌های مفهومی سیستم های خودران وسایل نقلیه بوده است که برای امسال نیز به همین صورت خواهد بود. شرکت خودروساز نام آشنا ژاپنی نیسان با تکنولوژی جدیدی که قصد رونمایی آن را دارد، خود را یک قدم از تمام رقبای خود جلوتر خواهد کشید. تکنولوژی که با استفاده از نگاشت، تحلیل و پردازش سیگنال‌های مغز راننده قادر به تشخیص حرکات بعدی راننده می‌باشد و طبق آن به رانندگی راننده کمک می‌کند.

این تکنولوژی که به گفته‌ی نیسان اولین در نوع خود می‌باشد، “Brain-to-Vehicle” (مغز به خودرو) نام دارد با نصب سنسورهایی بر روی سر راننده که قادر به اندازه‌گیری امواج فعالیت‌های مغز او می‌باشد، می‌تواند تشخیص دهد که راننده در حال شروع چه حرکتی می‌باشد. به عنوان مثال با تشخیص این که راننده قصد چرخاندن فرمان خودرو را داشته باشد یا نه این سیستم وارد عمل می‌شود و به راننده در انجام این کار کمک می‌کند. به گفته نیسان این تکنولوژی باعث کاهش مدت زمان عکس العمل راننده خواهد شد، در حالی که راننده حتی متوجه کار کردن این سیستم نیز نخواهد شد.

دانیل شیلچی، معاون اجرایی نیسان، در بیانیه ای اعلام کرد:

در حالی که اکثر افراد درباره تکنولوژی خودران فکر می‌کنند، دیدگاهی غیر ارادی از آینده دارند که انشان هیچ کنترلی روی وسیله نخواهد داشت. در حالی که تکنولوژی B2V سیگنال‌های مغز راننده را دریافت و طبق آن خودرو را کنترل می‌کند که باعث مهیج و جذاب شدن رانندگی نیز می‌شود.

تکنولوژی جدید خودران B2V نیسان که فکر راننده را می‌خواند

این تکنولوژی همچنین می‌تواند تشخیص دهد راننده چه زمانی راحت نیست و شرایط را برای راحتی او تغییر دهد. این سیستم حالت رانندگی را می‌تواند به حالت خودران تغییر داده و با اضافه کردن واقعیت افزوده در داخل کابین به راحتی راننده کمک می‌کند. در ویدیو زیر لوسیان گوهره، پژوهشگر ارشد فناوری نیسان، می گوید که این خودروساز برای آینده‌ای که در آن دستگاه های اندازه‌گیری مغز بخشی از زندگی روزمره ما شود آماده می‌شود.

  • اطلاعات بیشتر درباره این تکنولوژی جدید نیسان با برگزاری نمایشگاه CES لاس‌وگاس در تاریخ ۹ تا ۱۲ ژانویه ۲۰۱۸ منتشر خواهد شد.

منبع: سایت رسمی نیسان

۰
ارسال نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در اخبار خودرو

Advertisement

عضویت در خبرنامه

داغ‌ترین‌های هفته

آخرین اخبار

برو بالا