اول خودرو » بررسی فورد GT مدل ۲۰۱۷ در نروژ + فیلم
بررسی خودرو خودروهای خارجی ویژه

بررسی فورد GT مدل ۲۰۱۷ در نروژ + فیلم

فورد GT

نزدیک به ۴۰ سال پس از پایان تولید مدل افسانه ای و افتخار آفرین GT40 ، که ۴ مرتبه پیروز مسابقات ۲۴ ساعته لمانز شد، فورد دست به تولید خودروی اسپرت GT زد.این خودرو که در طی دوسال یعنی ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ در مجموع کمی بیش از ۴هزار دستگاه تولید شد، آن چنان که از نامش انتظار می رفت نتوانست موفق ظاهر شود.

پس از آن برای یک دهه خبری از سوی فورد برای معرفی جانشین مدل GT منتشر نشد تا آنکه در سال ۲۰۱۵ و در نمایشگاه خودروی آمریکای شمالی، مدل جدیدی از فورد GT معرفی و اعلام گردید که از سال ۲۰۱۶ تولید آن آغاز خواهد شد،یعنی در پنجاهمین سالگرد پیروزی فورد GT40 در مسابقات ۲۴ ساعته لمانز سال ۱۹۶۶٫

فورد GT

نسل جدید فورد GT از موتور ۶ سیلندر ۳/۵ لیتری تویین توربو نیرو میگیرد که با ۶۴۷ اسب بخار و ۷۴۶ نیوتن متر گشتاور تولیدی، این خودروی ۱/۴ تنی را به حرکت در می آورد. تولید این خودرو از دسامبر ۲۰۱۶ شروع شده و فورد برنامه دارد روزی یک دستگاه از این مدل تولید نماید یعنی سالانه ۲۵۰ دستگاه.بد نیست بدانید مدلهای ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ برای خریداران منتخب که سابقا نسل اول فورد GT را خریداری کرده بودند رزرو شده اند، مدلهای ۲۰۱۹ برای خریدارانی که طی یک پروسه از سوی کارخانه تایید شده اند و در نهایت خودروهای تولیدی در سال ۲۰۲۰ برای خریداران جدید قابل عرضه خواهند بود.

FORD GT

نمای داخلی فورد GT مدل 2017 - Ford GT

اکنون که کمپانی فورد به منظور تهیه یک فیلم کوتاه،به مدت یک هفته یک دستگاه GT زرد رنگ را به نروژ برده است،استیو ساتکلیف نیز به همراه چندین پهپاد به این گروه پیوسته،تا در طول مسیری در ساحل اقیانوس آتلانتیک و در یکی از چشم نوازترین مناطق اسکاندیناوی از تجربه رانندگی خود با این خودرو فیلم  با کیفیتی تهیه نماید.

برای اثربخشی بیشتر به این گزارش پر هزینه، فورد تصمیم گرفت که GT در یک پیست اتومیلرانی که در واقع از نظر محل جغرافیایی شمالی ترین پیست جهان است، به چالش کشیده شود.این پیست به اندازه کافی برای آزمایش ۶۴۷ اسب بخار توان موتور این خودرو ، جا دارد.

در پایان توجه شما را به این کلیپ دیدنی جلب می کنیم چرا که غیر از دیدن ویژگی های فنی فورد GT، تماشای طبیعت زیبای کشور نروژ نیز خالی از لطف نخواهد بود.

0

درباره نویسنده

عماد رحمتی‌راد

افزودن دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *