اول خودرو » اولین تجربه رانندگی با فولکس واگن آرتئون ۲۰۱۹
بررسی خودرو خودروهای خارجی ویژه

اولین تجربه رانندگی با فولکس واگن آرتئون ۲۰۱۹

فولکس آرتئون
  • فولکس واگن مدل سدان آرتئون را برای عرضه در سال آینده و به عنوان مدل ۲۰۱۹ معرفی کرده است. به عقیده کارشناسان این خودرو را می توان جانشینی برای پاسات cc به حساب آورد اما به نظر می رسد فولکس واگن این عقیده را قبول نداشته باشد چرا که با قابلیت های برجسته هوشمند و عملکرد کلی بهتر آرتئون ،گویا مسیر جدیدی در فناوری های ایمنی و دستیار-راننده پیش روی این کمپانی گشوده شده است.

فولکس آرتئون1

پیشرانه

در حالیکه آرتئون در بازارهای جهانی با ۳ نوع موتور بنزینی و ۳ نوع موتور دیزلی عرضه می شود، بازار آمریکا تنها شاهد یک موتور توربوی ۲ لیتری خواهد بود که ۲۷۶ اسب بخار نیرو تولید می کند.مدت زمان موردنیاز برای  دستیابی آرتئون از حالت سکون به سرعت صدکیلومتر بر ساعت با این پیشرانه ۵/۶ ثانیه است.

امکانات رفاهی

آرتئون در سه مدل پایه ، الگانس و آر-لاین عرضه می شود.همانطور که احتمالا تصور می کنید مدل الگانس با حجم زیادی از امکانات به بازار وارد خواهد شد: چراغهای عقب LED که در زمان فعال شدن نشانگرها، از داخل به خارج روشن می شوند، نوار کرومی روی بدنه و تجهیزات لوکس داخلی اعم از پدال های کاور شده با روکش آلومینیومی،روکش صندلی های چرم و آلکانترا و گرمکن برای صندلی های جلو.صفحه آمپر دیجیتال آرتئون برای هرکس که فضای کابین کانسپت آئودی را دیده باشد آشنا به نظر خواهد آمد.این محیط با عملکرد چندگانه قابل تنظیم، اطلاعات موردنیاز راننده را پیش چشمان او قرار می دهد.

فولکس آرتئون3

با تغییرات ظاهری انجام شده درمدل آر-لاین، از نشان نصب شده روی جلوپنجره  گرفته تا سپرهای متفاوت، سعی شده تا خودرو بیشتر چهره تهاجمی به خود بگیرد.در داخل خودرو، پوشش سقف به رنگ مشکی درآمده،روی دستگیره درها و روکش صندلی ها نشان آر-لاین نصب گردیده و فرمان دی کات با نشان آر-لاین نیز جایگزین مدل معمولی شده است.درمدل های مخصوص بازار اروپا، آرتئون آر-لاین علاوه بر ۲۰ میلیمتر ارتفاع کمتر با رینگ های ۲۰ اینچی و تایرهایی از نوع  P Zero برند پیرلی عرضه می شود که ظاهری بسیار اسپرت و متفاوت برای این سدان کوپه فولکس رقم می زند.

 

تجربه رانندگی

خودروهای فولکس واگن همواره با دینامیک دوست داشتنی و اروپایی منش و البته طراحی ساده شان شناخته شده اند، اما آرتئون را باید در این مورد آخر از دیگران جدا کرد، چرا که با طراحی تحسین برانگیزش (که با نمونه کانسپت معرفی شده در دوسال پیش تفاوت چندانی ندارد) ثابت می کند فولکس واگن با قاطعیت به سوی تغییر گام برمیدارد.

سواری و هندلینگ آرتئون به سه حالت کامفورت(راحت)، نرمال(معمولی) و اسپرت قابل تنظیم است که تغییرات ایجاد شده در عملکرد خودرو در هرکدام از این سه  حالت کاملا قابل احساس است.احساس وزن فرمان خوب است ولی حسی که ازعملکرد آن ناشی می شود، هنوز تا نقطه مطلوب فاصله دارد.در هنگام پیمودن اتوبان ها آرتئون کاملا ساکت و آرام است. به نظر می رسد که ورود صدای باد به داخل کابین بسیار خوب کنترل شده است.مدل الگانس که توسط کارشناسان نشریه موتورترند مورد بررسی قرار گرفته، از یک گیربکس DSG  هفت سرعته و سیستم چهارچرخ متحرک بهره می برد اگرچه مدلهایی که به ایالات متحده وارد خواهند شد به گیربکس اتوماتیک ۸ سرعته مجهز می شوند و از نظر نشریه موتورترند این یک بداقبالی است چرا که عملکرد همین گیربکس هفت سرعته نصب شده بر روی آرتئون بسیار سریع و روان است و در خیابان های شهر و جاده ها به خوبی عمل می کند.

به نظر می رسد فولکس واگن در زمینه سیستم های  کمک راننده و ایمنی که در مدل آرتئون به کار گرفته ،گام بزرگی رو به حلو برداشته است.علاوه بر کروز کنترل تطبیق پذیر،آرتئون از چراغهای هوشمندی نیز بهره گرفته است که به کمک سیستم مسیریاب از داده های به دست آمده از سطح مسیر برای پیش بینی پیچ و خم های جاده استفاده می کند،قبل از آنکه راننده غافلگیر شود.همچنین سیستمی برای پیشگیری برخورد از جلو وجود دارد که می تواند برخورد محتمل را ردیابی کرده و در صورت حتمی بودن برخورد، صندلی ها و کمربندهای ایمنی را محکم می نماید.

مدیران فولکس واگن قیمتی در حدود ۳۸ هزار دلار را برای آرتئون در نظر دارند و به عقیده آنها با تعیین این قیمت برای آرتئون به عنوان یک سدان پرمیوم، مبارزه برای رقیبانی همچون اینفینیتی Q50، لکسوس IS و آئودی A4 و مرسدس سی-کلاس، بسیار سخت خواهد شد.

فولکس آرتئون4

فولکس آرتئون5

منبع: http://www.motortrend.com

0

درباره نویسنده

عماد رحمتی‌راد

افزودن دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *