اول خودرو » گزینه های جذاب شش سیلندر برای بازار ایران – بخش دوم
اخبار بررسی خودرو خودروهای خارجی ویژه

گزینه های جذاب شش سیلندر برای بازار ایران – بخش دوم

پورشه کاین 2018 هیبرید

بازار خودروی ایران پس از سالها محدودیت و ممنوعیت می رفت تا شاهد حضور مدلهای متنوعی از هر برند و رده قیمتی باشد اما در سال ۲۰۱۳ میلادی با ممنوعیت  ورود خودروهای با موتور حجیم تر از ۲۵۰۰ سی سی  روبرو شد.این روزها با شنیده شدن شایعه رفع دوباره این محدودیت، امید برای ورود خودرهای با موتور شش سیلندر (و بیشتر) قوت گرفته است.در این مطلب قصد داریم از بین برندهایی که درایران نمایندگی فعال داشته  و مدلهای محبوبی که سابقه واردات به ایران در نسلهای قبلی خود را دارند، چند نمونه معرفی کنیم که در صورت ورود مجدد به بازار ایران احتمالا مورد استقبال مجدد قرار خواهند گرفت.

  • در بخش نخست خودروهای ساخت شرکتهای آسیایی را معرفی کردیم و در بخش دوم به گزینه های احتمالی از میان محصولات شرکتهای اروپایی می پردازیم.

فولکس واگن توارگ

شاسی بلند پرتوان فولکس واگن که نام قبیله ای در شمال آفریقا را بر خود دارد، در عمر ۱۵ ساله خود هرگز فرصت حضور رسمی در بازار ایران را نداشته است.نسل دوم توارگ از سال۲۰۱۰  روی خط تولید قرار داشته،درسال ۲۰۱۴ مورد فیس لیفت قرارگرفته  و اخیرا شایعاتی مبنی بر جانشینی مدل فعلی با نسل جدید به گوش می رسد. فولکس توارگ در خاورمیانه با موتور ۴/۲ لیتری ۸ سیلندر با قدرت ۳۵۵ اسب بخار عرضه می شود اما با توجه به انعطاف پذیری خودروهای فولکس واگن برای حضور در بازارهای مختلف، موتور ۳ لیتری عرضه شده در بازار چین که ۲۸۶ اسب بخار و گشتاور ۴۲۰ نیوتن متر نیرو تولید می کند نیز می تواند گزینه خوبی برای بازار ایران باشد.

فولکس توارگ 2017

آلفارومئو جولیا

سدان تازه نفس آلفارومئو آمده تا اعتبار جهانی بیشتری برای برند پرافتخار خود کسب کند. اگرچه جولیا با موتور ۲ لیتری توربو نیز عرضه می شود اما موتور ۶ سیلندر توئین توربو به حجم ۲٫۹ لیترکه ۵۰۵ اسب بخار و ۶۰۱ نیوتون متر گشتاور تولید می کند و از فراری به عاریت گرفته شده، به همراه جعبه دنده ۸ سرعته می تواند گزینه بسیار هیجان انگیزتری برای بازار ایران باشد.این سدان ایتالیایی برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برساعت از حالت سکون، تنها به کمتر از ۴ ثانیه زمان نیاز دارد.

آلفارومئو جولیا 2017

آلفارومئو استلویو

اولین شاسی بلند برند آلفارومئو همچون عضو دیگر خانواده آلفارومئو یعنی جولیا از موتورهای ۲ و ۲/۹ لیتری توربو استفاده می کند اما پیشرانه ۲/۹ لیتری مطمئنا می تواند توانایی های استلویو را بیشتر به رخ رقبا کشیده و رقابت را برایشان سخت تر کند.

آلفارومئو استلویو

 

مازراتی گیبلی

شاید یکی از هیجان انگیزترین اخبار خودرویی در دهه اخیر، ورود مازراتی به بازار خودرو ایران بود که در سال ۲۰۱۱ اتفاق افتاد.اما در آخرین روزهای فرصت دوساله مازراتی برای فروش محصولاتش در ایران، گیبلی که  در سومین نسل خود به صورت سدان تولید می شود توانست به ایران راه پیدا کند و امروزه این نمونه ها با قیمتهای نجومی در بازار موجود هستند.گیبلی با پیشرانه بنزین سوز ۳ لیتری تویین توربو ۳۳۰ اسب بخاری در صورت واردات مجدد می تواند دوباره نام مازراتی را در بازار سدان های لوکس ایران زنده کند.

مازراتی گیبلی

پورشه ۹۱۱

پورشه ۹۱۱ را شاید بتوان با اصالت ترین خودروی اسپرت دنیا نامید چرا که پس از چندین دهه همچنان فرم کلی طراحی خود را حفظ کرده و کمتر فردی یافت می شود که علاقمند به خودرو باشد ولی در اولین نگاه این اثر هنری کمپانی پورشه را به جا نیاورد. هفتمین نسل پورشه ۹۱۱ که با کد ۹۹۱ متمایز می شود در دو مدل کررا (با پیشرانه ۳۴۰۰ سی سی به قدرت ۳۴۵ اسب بخار و گشتاور ۳۹۰ نیوتن متر) و کرراS  (۳۸۰۰ سی سی به قدرت ۳۹۵ اسب بخار و گشتاور ۴۴۰ نیوتن متر) سابقه واردات به ایران را دارد و با ورود مجدد می تواند جانی دوباره به بازار بی رمق خودروهای اسپرت ایران ببخشد.

مرسدس بنز CLS 450

با معرفی و ورود مرسدس CLS در سال ۲۰۰۴ به بازارهای جهانی، تعریف جدیدی از کلاس سدان فست  بک ارائه شد و پس از آن بود که سایر خودروسازان مطرح نیز به فکر ارائه خودرویی در کلاس سدان های کوپه برای رقابت با CLS  بیفتند. هرچند طراحی مدل ۲۰۱۹ CLS مثل سایر ساخته های مرسدس بنز در سالهای اخیر از نظر طراحی ظاهری انتقاداتی دریافت کرده، اما نمی توان منکر ویژگی های فنی و کیفی منحصربفرد این خودرو شد.  نسخه CLS450 با پیشرانه بنزینی۳ لیتری ۶ سیلندر عرضه می شود که ۳۶۷ اسب بخار و ۵۰۰ نیوتن‌ متر گشتاور تولید می‌کند.اما نکته جالب اینجاست که در این نسل از CLS یک ژنراتور الکتریکی به قدرت ۲۲ اسب بخار و گشتاور ۲۵۰ نیوتن‌ متر نیز به عنوان نیروی کمکی در کنار پیشرانه بنزینی نیرو را به جعبه ‌دنده اتوماتیک ۹ سرعته ارسال می کند .تمام مدل های این نسل به سیستم ۴Matic  مجهز شده اند.

CLS 450

مرسدس بنز GLE

۲۰ سال پیش که بازار خودروی جهان همچون سالهای اخیر مملو از کراس اورها و اس یو وی های گوناگون از برندهای متنوع نبود، مرسدس بنز پس از سالها عرضه کلاس G سری جدید محصولات خود در این رده را به نام ML معرفی کرد که البته پس از شروع روش جدید نامگذاری محصولات مرسدس بنز، نام ML به GLE تغییر یافت. پس از آزادسازی واردات خودرو به ایران ML نیز در تعداد محدودی به ایران وارد شد اما این روزها با افزایش اقبال به خودروهای کراس اور در بازار ایران، جای خالی GLE با موتور ۳/۵ لیتری ( با قدرت ۲۷۶ اسب بخار و گشتاور ۳۷۰ نیوتن متر در دور۳۵۰۰ –۵۲۵۰ ) بیشتر احساس می شود.

مرسدس بنز GLE

پورشه کاین

مدل فیس لیفت شده از نسل اول کاین، اولین پورشه ای بود که پس از بیش از سه دهه توسط نمایندگی رسمی به ایران وارد شد و البته مورد استقبال بازار قرار گرفت. پس از عرضه نسل دوم در سال ۲۰۱۱ نیز این موفقیت تا سال ۲۰۱۳ در ایران ادامه داشت. نسل سوم کاین از تابستان ۲۰۱۷ به عنوان مدل ۲۰۱۹ و با تغییرات ظاهری و فنی با بازار عرضه شده است.پیشرانه ۳ لیتری شش سیلندر با توان ۳۴۰ اسب بخار و ۴۵۰ نیوتن متر گشتاور می تواند گزینه ای نه چندان حجیم ولی مناسب برای بازار ایران باشد.

پورشه کاین 2018

ب ام و ۶۴۰ کانورتیبل

سومین نسل  از سری شش محصولات ب ام و که در بهار سال ۲۰۱۱ معرفی شد، به سرعت به ایران نیز وارد شد و تا سال ۲۰۱۳ در بازار حضور داشت.همچنین  تعداد بسیار انگشت شماری از مدل M6 نیز با مجوزهای خاص به ایران وارد شده اند. در غیاب مدل کوپه (که دیگر در خط تولید نخواهد بود) مدل ۶۴۰ کانورتیبل با موتور N55B30 شش سیلندر ۳ لیتری توربو به قدرت ۳۱۵ اسب بخار و گشتاور ۴۵۰ نیوتن متر می تواند حضور موفقی در بازار ایران تجربه کند.

ب ام و 640 کاورتیبل

ب ام و X5

بزرگترین شاسی بلند تولیدی کمپانی bmw در طول سالهای آزادسازی واردات همواره به تعداد انگشت شماری به بازار ایران وارد شده است.تنها عامل ورود این تعداد کم را نمی توان به عدم علاقمندی بازار به این خودرو مرتبط دانست بلکه قوانین بازدارنده هم نقش مهمی در این حضور کم ایفا کرده اند.برخلاف آنچه عموما تصور می شود X5 تنها در آمریکا روی خط تولید نیست و سایت های تولیدی BMW در هند، روسیه، تایلند و مصر نیز این خودرو را مونتاژ می کنند.مدل xDrive35i با پیشرانه ۳ هزار سی سی تویین توربو با توان ۳۰۲ اسب بخار و ۴۰۰ نیوتن متر گشتاور می تواند مدلی پرتوان و در عین حال اقتصادی برای عرضه در بازار ایران باشد.

ب ام و X5

0

درباره نویسنده

عماد رحمتی‌راد

افزودن دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *