با ما در تماس باشید

اخبار خودرو

فیلم دزدیدن مرسدس بنز کلاس C جدید با استفاده از رله باکس !

پلیس شهر سالیهال بریتانیا اخیرا رد پایی از دزدیدن عجیب خودرو مرسدس بنز کلاس C جدید منتشر کرده است. معمولا دزدی های ساده خودرو به این اندازه خبرساز نمی‌شوند. اما در این مورد همانطور که در فیلم هم قابل مشاهده می‌باشد درب‌های خودرو در کمتر از یک دقیقه بدون داشتن ریموت خودرو باز و دزدیده می‌شود.

در این فیلم دو دزد را مشاهده می‌کنید که هر کدام به همراه داشتن یک رله باکس به خودرو نزدیک می‌شوند. این وسیله می‌تواند سیگنال‌های ریموت کنترل خودرو را حتی از پشت دیوار، درب و پنجره نیز دریافت کند. همانطور که مشاهده می‌کنید یکی از دزدها به سمت منزل مالک خودرو می‌رود تا سیگنال‌های ریموت کنترل خودرو را کپی و برای رله باکس دیگر بفرستد تا در خودرو را باز کنند.

طبق گفته‌های مقامات محلی با وجود تمام جزییات ضبط شده توسط دوربین مدار بسته هنوز این خودرو C کلاس پیدا نشده است. همین موضوع باعث شده تا بسیاری از مالکان خودرو مجهز به سیستم کیلس، نگران امنیت خودرو خود به خاطر این روش دزدی جدید شوند. به همین خاطر کارشناس تحقیق این مورد پیشنهاد داده تا این رانندگان که درباره امنیت سیستم کیلس خود نگران هستند، با نمایندگی خودرو خود تماس بگیرند تا روشی برای جلوگیری از این نوع دزدی به آنها ارائه گردد.

مارک سیلوستر افسر پلیس میدلنز در این باره گفت: “راه‌هایی برای جلوگیری از این گونه دزدی‌ها برای رانندگان وجود دارد. یکی از آنها استفاده از قفل فرمان مورد تایید که کل فرمان خودرو را در بر بگیرد می‌باشد.”

۰
ارسال نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرویس خبری سایت اول خودرو آخرین اخبار خودرویی ایران و جهان را در اختیار شما قرار می دهد.

بیشتر در اخبار خودرو

Advertisement

عضویت در خبرنامه

داغ‌ترین‌های هفته

آخرین اخبار

برو بالا