اول خودرو » سیستم نیمه‌خودران هیوندای برای سال ۲۰۱۹ وارد آمریکا می‌شود
اخبار خودروهای خارجی

سیستم نیمه‌خودران هیوندای برای سال ۲۰۱۹ وارد آمریکا می‌شود

سیستم نیمه‌خودران هیوندای

این روزها بیشتر خودروسازها در حال توسعه سیستم خودران خودروها می‌باشند و روزی نیست که خبری از این سیستم‌ها به بیرون نیاید، با این وجود شرکت کره‌ای هیوندای خیلی بی‌صدا در حال توسعه این سیستم برای خودروهای خودش می‌باشد. اما با توجه به گزارش منتشر شده در مجله Wards Auto که خبر از به زودی  آمدن تکنولوژی دستیار راننده در بزرگراه‌ها به ایالت متحده آمریکا به تغییر در استراتژی سکوت این خودروساز کره‌ای پی می‌بریم.

تکنولوژی نیمه‌خودران سطح ۲ که در حال حاضر در کره جنوبی توسط هیوندای ارائه شده است شامل کروز کنترل هوشمند تطبیقی و سیستم نگه‌دارنده خودرو بین خطوط می‌باشد. این سیستم از سال ۲۰۱۵ در کره جنوبی مورد عرضه قرار گرفته و برای سال ۲۰۱۹ در آمریکا برای نسل جدید هیوندای سوناتا و همچنین جنسیس G90 جدید قابل استفاده خواهد بود.

طبق گفته‌های رییس بخش سیستم پیشرفته دستیار راننده، آقای وونگ جونگ جانگ به نشریات دلایل مختلفی برای این تاخیر ۴ ساله‌ی عرضه این سیستم در آمریکا وجود دارد که از جمله مهمترین آنها تقاضای زیاد آن در کره‌جنوبی می‌باشد.

آقای جانگ همچنین افزود: “در آمریکا پوشش‌های گوناگونی وجود دارد و ما نیاز داریم از دقت اطلاعات تمام بزرگراه‌ها در نقشه اطمینان حاصل کنیم، به همین خاطر این کار زمان‌بر است تا تمامی این‌ها انجام شود.”

در حالی که سیستم دستیار رانندگی در بزرگراه‌ها گامی رو به جلو برای سیستم خودران کامل به حساب می‌آید، این خودروساز کره‌ای بر روی سیستم‌های بسیار پیشرفته کار می‌کند و انتظار دارد تا با راه اندازی این سیستم شرایطی را محیا کند تا سیستم ناوگان حمل و نقل را به مرحله جدیدی ببرد و با حذف هزینه برای راننده به کاهش هزینه ها کمک کند. البته انتظار می‌رود هزینه‌های این تکنولوژی در آینده کاهش پیدا کند، همچنین آقای جانگ بر این باور است که از سال ۲۰۲۵ به بعد هزینه های این سیستم ها کاملا مقرون به صرفه خواهد شد.

همچنین آقای جانگ خاطر نشان کرد که متاسفانه از آنجایی که مصرف انرژی تکنولوژی خودران کامل زیاد است، این تکنولوژی زیاد مناسب خودروهای برقی نمی‌باشد چون باعث کاهش برد حرکتی این خودروها می‌گردد. البته تکنولوژی‌های جدید باعث کاهش مصرف انرژی این سیستم خواهند شد، اما در حال حاضر این سیستم مناسب خودروهای هیبرید، پلاگین هیبرید و یا سوخت هیدروژنی می‌باشد.

0

درباره نویسنده

سرویس خبری

سرویس خبری سایت اول خودرو آخرین اخبار خودرویی ایران و جهان را در اختیار شما قرار می دهد.

افزودن دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *