اول خودرو » جایگزین فولکس‌واگن بیتل احتمالا مدل برقی دیفرانسیل عقب خواهد بود
اخبار خودروهای خارجی ویژه

جایگزین فولکس‌واگن بیتل احتمالا مدل برقی دیفرانسیل عقب خواهد بود

فولکس‌واگن بیتل

شایعاتی درباره این که شرکت فولکس‌واگن قصد توقف تولید “فولکس‌واگن بیتل” را دارد همه ما را به شدت نگران کرده بود، اما طبق گزارش جدیدی که در مجله اتوکار منتشر شده است، ما را به ادامه تولید این خودروی خاطره انگیز که همه فولکس‌واگن را با آن می‌شناسند امیدوار کرده است. بر اساس همین گزارش این خودروساز آلمانی قصد دارد نسخه برقی بیتل را جایگزین بیتل کنونی کند.

هربرت دیس، مدیر بخش خودروهای سواری فولکس‌واگن در این رابطه می‌گوید که این خودروساز هنوز تصمیم نهایی در رابطه با مدل جایگزین بیتل نگرفته است. اما او به این نکته نیز اشاره کرد که خودروی جایگزین بیتل کنونی خودرویی برقی خواهد بود.

آقای دیس همچنین افزود: “اگر ما بخواهیم نسخه برقی فولکس‌واگن بیتل را تولید کنیم، قطعا این خودرو خیلی بهتر از مدل کنونی آن خواهد بود و از آنجایی که احتمال زیاد دیفرانسیل عقب خواهد بود، بسیار نزدیک به مدل‌های قدیمی آن خواهد شد.”

فولکس‌واگن بیتل

خودروی بیتل برقی جایگزین تنها یکی از انبوه خودروهای احتمالی شرکت فولکس‌واگن می‌باشد که طبق برنامه‌ریزی های این شرکت برای تولید خودروهای برقی می‌باشد. ظاهرا فولکس‌واگن قصد دارد از محبوبیت مدل بیتل برای جا انداختن خودروهای برقی خود استفاده کند.

دیس در ادامه گفت: “تصمیم بعدی برای خودروهای برقی پیدا کردن کانسپت های احساسی مورد نیاز می‌باشد.” همچنین در توضیح وازه “کانسپت احساسی” از خودروهای همچون بیتل، میکروباس، کوبل‌واگن و باگی نام برد.

خودروهای برقی جدید بر اساس پلتفرم MEB ساخته می‌شوند، که قابلیت انتقال قدرت به محور عقب، محور جلو و تمام چرخ‌ها همزمان را دارد. فولکس‌واگن در حال حاضر از ۳ خودروی برقی آینده خود رونمایی کرده است که شامل یک خودرو هاچ‌بک، یک خودرو کراس‌اوور و یک خودروی میکروباس می‌باشد.

فولکس‌واگن بیتل

نسل بعدی احتمالی فولکس‌واگن بیتل نیز از پلتفرم انعطاف‌پذیر MEB که انتخاب خوبی برای این خودرو خواهد بود، استفاده خواهد کرد. اوایل سال جاری میلادی فولکس‌واگن فقط به شایعات موجود دامن می‌زد. آرنو انتیلیتز از اعضای هیئت مدیره شرکت فولکس‌واگن در گفتگو با مجله اتوگار گفت: “خودروهای بیتل و شیراکو معرف خودروهای احساسی و جذاب هستند، اما طرح برنامه‌ریزی برای تولیدات فولکس‌واگن همیشه به این صورت که یک نسل را به نسل بعدی ادامه دهد نیست.” شایعات دیگری نیز بر سر زبان‌ها افتاده است که نسخه‌ی کانورتیبل بیتل از آنجایی که در اروپا فروش خوبی دارد ادامه پیدا خواهد کرد.

0

درباره نویسنده

سرویس خبری

سرویس خبری سایت اول خودرو آخرین اخبار خودرویی ایران و جهان را در اختیار شما قرار می دهد.

افزودن دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *