با ما در تماس باشید
بیمه شخص ثالث

اخبار خودرو

رانندگان قانون‌مدار حق بیمه کمتری را خواهند پرداخت.

امروز آقای همتی که سمت ریاست کل بیمه مرکزی را عهده دار است در خصوص تصویب آیین نامه ماده ۱۸ قانون بیمه شخص ثالث صحبت‌هایی را ارائه داد، وی در خصوص اعمال تخفیف‌ها و جرائم این بیمه نامه گفت:

طبق آیین نامه مذکور افرادی که دارای نمره منفی هستند در ازای هر نمره منفی یک تا سی درصد افزایش حق بیمه خواهند داشت، ضمن اینکه رانندگانی که رانندگی پرخطری دارند هم شامل اضافه نرخ خواهند شد.

وی در ارتباط با تخفیف‌ها افزود:

در خصوص تخفیف‌ها هم باید گفت که افرادی که دوره‌های رانندگی ایمن را از طرف راهنمایی و رانندگی گذراندند و افرادی که وسیله‌ی نقلیه صفر خریداری کرده‌اند به ترتیب ۱۰ و ۵ درصد تخفیف خواهند گرفت.

وی در ادامه در خصوص این آیین نامه گفت که آیین نامه مذکور دارای ۱۱ ماده می‌باشد، در ضمن چندین تبصره هم دارد، که این ماده‌ها و تبصره‌ها نشانه‌ی تحقیقات، تعیین قیمت حق بیمه، جرائم و تقسیط می‌باشد، هدف اصلی این آیین‌نامه هم در اصل مواردی همچون:

  • تعیین ضوابط سقف حق بیمه
  • رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی
  • تشویق به رانندگی صحیح

که موارد بالا باعث بالا‌رفتن ایمنی و کم‌شدن تصادف خواهد شد.

همتی در انتها گفت:

ما امیدواریم بعد از تصویب آیین نامه مذکور و اجرایی شدن آن، طبق سبک رانندگی فرد بیمه گذار، قیمت حق بیمه عادلانه‌تر و متناسب‌تر با رفتار آن‌ها تعیین گردد.

لازم به توضیح است که طبق آیین نامه مذکور شرکت‌های بیمه قادر هستند که بین ۵۰ تا ۷۵ درصد حق بیمه را متناسب با شرایطی در اقساط ۶ ماه بگیرند.

۰
ارسال نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرویس خبری سایت اول خودرو آخرین اخبار خودرویی ایران و جهان را در اختیار شما قرار می دهد.

بیشتر در اخبار خودرو

برو بالا