با ما در تماس باشید
فولکس

اخبار خودرو

طبق قرارداد فولکس واگن باید در ایران داخلی سازی شود.

امیرحسین قناتی که سمت مدیریت کل دفتر صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت را عهده دار است در مصاحبه ای خبر از ادامه مذاکرات با کمپانی خودروسازی فولکس واگن آلمان را با یک کمپانی ایرانی داد و مذاکرات بین این دو کمپانی را در جهت داخلی سازی خودروهای این کمپانی در ایران دانست، وی این امر را از مولفه‌های اصلی قرارداد مذکور عنوان کرد.

وی در ادامه افزود:

مذاکرات در سطح قابل قبولی بین یک کمپانی خصوصی ایرانی و فولکس واگن در حال پیگیری است و هردو کمپانی در کلیات به توافق رسیده اند و فقط در خصوص جزئیات مواردی باقی مانده است که پس از رفع قرارداد به امضا خواهد رسید.

امیرحسین قناتی در پاسخ به سوالی که در خصوص پذیرفته نشدن داخلی سازی محصولات فولکس واگن در ایران از سوی آلمانی ها بود به خبرنگاران پاسخ داد که:

این طور نیست و باید گفت که داخلی سازی بخشی از مولفه‌های اولیه و اصلی قرارداد همکاری می باشد و دو کمپانی مذاکره‌کننده درباره‌ی این موضوع به توافق کامل دست‌یافته‌اند.

سئات زیر مجموعه ی فولکس واگن در ایران:

اظهارات آقای قناتی در حالی گفته می شود که چندروز پیش کمپانی سئات خبر از عدم حضور در ایران را مخابره کرده بود، در زیر به خبری که چند روز پیش در این خصوص منتشر کردیم نگاهی می‌اندازیم.

شرکت خودروسازی سئات اسپانیا برخلاف تصمیم‌های اولیه، در ایران سرمایه‌گذاری نمی‌کند. سئات که شعبه اسپانیای شرکت خودروسازی فولکس واگن آلمان است، اعلام کرد در نظر دارد بیشتر در کشورهای اروپایی فعالیت کند.
یک سخنگوی شرکت خودروسازی سئات (SEAT) روز چهار‌شنبه ۲۶ مهر در مرکز این شرکت در مارتری در استان بارسلونای اسپانیا، در پاسخ به سوالی از سوی خبرگزاری رویترز اعلام کرد که این تصمیم در پی تهدیدهای ترامپ و موضع‌گیری‌ سرسختانه او در مورد ایران گرفته نشده است.
به گزارش خبرگزاری رویترز، سخنگوی شرکت خودروسازی سئات در ادامه در باره علت تغییر نظر این شرکت گفت سئات باید فعالیت‌های خود را بیشتر روی کشورهای اروپایی متمرکز کند، زیرا در این کشورها پتانسیل پیشرفت بسیار است.

سئات لئون
او از جمله به کشورهای اروپایی فرانسه و ایتالیا اشاره کرد که سئات در نظر دارد در آنها فعالیت کند. این سخنگو اما در ادامه افزود که شرکت سئات همچنین در نظر دارد در آمریکای جنوبی و کشورهای شمال آفریقا نیز فعالیت داشته باشد.
شرکت سئات که بزرگ‌ترین شرکت خودروسازی اسپانیا است، سال گذشته با تغییرات مختلف در ساختار خود سرانجام موفق شد بر مشکلات مالی این شرکت پیروز شود و سوددهی کند.
چندی پیش شرکت فولکس واگن پس از ۱۷ سال اعلام کرد قرار است به همراه یک نمایندگی ایرانی مدل‌های خود را در ایران عرضه کند.
یک سخنگوی فولکس واگن در ارتباط با مناقشه ایران و آمریکا بر سر برجام گفته است که این کنسرن خودروسازی به دقت نتایج این تنش را زیر نظر دارد.

۰
ارسال نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرویس خبری سایت اول خودرو آخرین اخبار خودرویی ایران و جهان را در اختیار شما قرار می دهد.

بیشتر در اخبار خودرو

Advertisement

آخرین اخبار

عضویت در خبرنامه

برو بالا