با ما در تماس باشید
شتاب باورنکردنی پورشه 911 توربو اس تقویت‌شده

اخبار خودرو

شتاب باورنکردنی پورشه ۹۱۱ توربو اس تقویت‌شده

پورشه ۹۱۱ توربو اس با داشتن شتاب ۰ تا صد ۲.۵ ثانیه‌ای که دارد یکی از سریعترین خودروهای اسپرت دنیا می‌باشد. برای آنکه شتاب باورنکردنی این خودرو را درک کنید کافی است آن را با خودرو سوپر اسپرت بوگاتی شیرون مقایسه کنید، خودرویی که با ۱۵۰۰ اسب‌بخار قدرت که به تمام چرخ‌ها منتقل می‌شود شتاب صفر تا صد ۲.۴ ثانیه‌ای دارد.

با این حال هنوز هم هستند کسانی که اعتقاد دارند که جا برای افزایش بازدهی پورشه ۹۱۱ توربو اس وجود دارد و دست از تلاش برای این کار بر نمی‌دارند. شرکت ترکیه‌ای اس‌موتور (Esmotor) که کارش تقویت خودروها‌ی مسابقه‌ای می‌باشد واز جمله موفقیت‌های آنها چند خودروی سریع مسابقات EKanoo و یک پورشه ۹۱۱ توربو اس نسل ۹۹۱.۱ می‌باشند.

بر اساس گفته‌های سازندگان، آنها با تقویت پورشه ۹۱۱ توربو اس توانسته‌اند قدرت ۱,۰۷۳ اسب‌بخار و گشتاور ۱۳۹۴ نیوتون-متر را در چرخ‌ها، از این خودرو بگیرند. آنها پیش‌بینی کرده‌اند که در میل‌لنگ قدرتی معادل ۱,۲۰۰ اسب‌بخار وجود دارد. شما باشید با این پورشه ۹۱۱ توربو اس چه کار می‌کنید؟ بله مستقیما به سوی پیست می‌روید تا در مسابقه درگ شرکت کنید تا رکورد بزنید.

در پستی که در صفحه فیسبوک EKanoo منتشر شده است: “مدتها بود که رکورد درگ ثابت مانده بود و نیاز به شروع فصل جدیدی برای مسابقات درگ می‌باشد!” این جمله که با هیجان زیادی گفته شده است به خاطر رکورد جدید پورشه ۹۱۱ توربو اس ۱,۲۰۰ اسب‌بخاری است که مسیر ۱/۴ مایلی را در مدت ۸.۹۹ ثانیه طی کرده است و توانسته سرعت خود را به ۲۵۹ کیلومتر بر ساعت برساند.

رکورد ۱/۴ مایل تنها در زیر ۹ ثانیه نه تنها یک رکورد جهانی برای پورشه ۹۱۱ توربو اس می‌باشد، بلکه رکورد برای تمام خودروهای تولید شده در کارخانه می‌باشد.

البته به نظر می‌رسد که این رکورد بهترین رکورد پورشه ۹۱۱ توربو اس نیست، با کمتر کردن وزن خودرو، استفاده از لاستیک‌های چسبنده‌تر، کاهش دمای سطح پیست و استارت(لانچ) قوی‌تر می‌تواند رکورد بهتری بزند.

ارسال نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرویس خبری سایت اول خودرو آخرین اخبار خودرویی ایران و جهان را در اختیار شما قرار می دهد.

بیشتر در اخبار خودرو

Advertisement

عضویت در خبرنامه

داغ‌ترین‌های هفته

آخرین اخبار

برو بالا