اول خودرو » هیوندای از سیستم هشدار صندلی‌های عقب خودش رونمایی کرد
اخبار خودروهای خارجی

هیوندای از سیستم هشدار صندلی‌های عقب خودش رونمایی کرد

هشدار سرنشین عقب هیوندای

شرکت کره‌ای هیوندای آخرین خودروسازی است که سیستمی را برای جلوگیری از “مرگ‎ داغ خودرو” ارائه کرده است، سالانه کودکان بسیاری بر اثر ماندن در داخل خودرو در روزهای آفتابی که باعث افزایش دمای داخل کابین می‌شود، کشته می شوند. که به اصطلاحا آن مرگ داغ خودرو می‌گویند.

هیوندای اسم این سیستم را “هشدار سرنشین عقب” گذاشته است، این سیستم با استفاده از سنسور‌های اولتراسونیک (فرا صوت) به صورت مداوم صندلی‌های عقب را برای هرگونه حرکتی چک می‌کند. اگر سنسورها حرکتی را مشاهده کردند این سیستم پیامی را به صورت نمایش در صفحه کیلومتر به راننده در هنگام خروج از خودرو می‌دهد که صندلی‌های عقب دارای سرنشین می‌باشند و حتما قبل از خروج آن‌ها را چک کنید.

هشدار سرنشین عقب هیوندای

چنانچه راننده باز هم متوجه این پیام نشد و درب خودرو را ببندد و از خودرو دور شود، این سیستم شروع به بوغ زدن و روشن و خاموش کردن چراغ‌های خودرو می‌کند و از طریق سیستم Blue Link که ویژه ارتباط خودروهای هیوندای با گوشی‌های هوشمند می‌باشد، به راننده هشدار می‌دهد که داخل صندلی‌های عقب خودرو سرنشین وجود دارد.

هشدار سرنشین عقب هیوندای

این خودروساز کره‌ای قصد دارد تا این سیستم را برای مدل‌های ۲۰۱۹ هیوندای تجهیز کند.

مایکل اوبراین، معاون بخش تولید هیوندای در آمریکای شمالی در بیانیه‌ای گفته که این سیستم باعث نجات جان انسان‌های زیادی خواهد شد. “سیستم هشدار سرنشین عقب نمونه‌ای دیگر از آن است که ما در هیوندای به دنبال بهبود زندگی هستیم، این سیستم اولین گام در جلوگیری از بروز تراژدی می‌باشد.ما می‌دانیم که یک لحظه غفلت و بی‌توجهی می‌تواند منجر به اتفاق جبران ناپذیری شود.”

هشدار سرنشین عقب هیوندای

در سال ۲۰۱۷ میلادی تنها در کشور آمریکا ۳۸ کودک به خاطر دمای زیاد داخل خودرو کشته شده‌اند، متاسفانه آمار دقیقی از ایران وجود ندارد ولی مطمعنا در ایران هم مرگ داغ خودرو کودکان کم نیست.

0

درباره نویسنده

سرویس خبری

سرویس خبری سایت اول خودرو آخرین اخبار خودرویی ایران و جهان را در اختیار شما قرار می دهد.

افزودن دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *