اول خودرو » نتایج ارزیابی کیفیت خودروهای تولید داخل در شهریور ۹۶
اخبار خودروهای داخلی ویژه

نتایج ارزیابی کیفیت خودروهای تولید داخل در شهریور ۹۶

شرایط فروش ایران خودرو

بر اساس گزارش موسسه بازرسی کیفیت و استاندارد ایران طبق گروه بندی های مختلف از نظر قیمتی کیفیت خودروهای تولید داخل مشخص شد.

از بدترین خودروهای تولید داخل می توان به خودروهای پراید سایپا ۱۳۱ و سایپا ۱۳۲ در گروه خودروهای سواری با قیمت کمتر از ۲۵ میلیون تومان اشاره کرد که موفق به کسب ۱ ستاره کیفی از ۵ ستاره قابل دریافت شده اند اشاره کرد. که هنوز هم با وجود خسارت های مالی و جانی که به دلیل کیفیت پایین آن بوجود می آورد، بر روی خط تولید قرار دارد.

در بازه خودروهای ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان هم، خودروهای رنو ساندرو، پژو ۲۰۷ اتوماتیک، پارس تندر و تندر نود پلاس اتوماتیک موفق به کسب ۴ ستاره از ۵ ستاره کیفی قابل دریافت شدند، تندر ۹۰ تولید ایران خودرو و پارس خودرو، پژو ۲۰۶ اس دی، پژو ۲۰۶، دنا پلاس، رانا و آریو هم موفق به کسب سه ستاره کیفی از پنج ستاره شدند. خودروهای دنا، دانگ فنگ اچ‌۳۰، سمند سورن و سمند تبریز نیز ۲ ستاره از ۵ ستاره کیفی را کسب کرده‌اند.

باقی خودروهای قرار گرفته در این گروه شامل پژو پارس، پژو ۴۰۵، ساینا، تیبا هاچ‌بک  و تیبا  در پایین‌ترین سطح کیفی قرار داشته و تنها یک ستاره از پنج ستاره کیفی را کسب کرده‌اند.

اما در گروه خودروهای با سطح قیمتی ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومان، هیوندای‌ آی‌۱۰ چهار ستاره کیفی را کسب کرده است. چانگان CS35، آریزو ۵، جک J5 و برلیانس اچ‌۳۳۰ سه ستاره کیفی را کسب کرده‌اند.

در گروه خودروهای با سطح قیمتی ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان، هیوندای آی‌۲۰ و سراتو چهار ستاره از پنج ستاره کیفی را کسب کرده‌اند. تیگو ۵ و جک S5 نیز سه ستاره کیفی را کسب کرده‌اند.

در گروه خودروهای با سطح قیمتی بالاتر از ۱۰۰ میلیون تومان نیز نیومزدا ۳ و سوزوکی گراندویتارا چهار ستاره از پنج ستاره کیفی را کسب کرده‌اند.

1+

درباره نویسنده

سرویس خبری

سرویس خبری سایت اول خودرو آخرین اخبار خودرویی ایران و جهان را در اختیار شما قرار می دهد.

افزودن دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *