اول خودرو » ایران خودرو و مرسدس بنز قرارداد همکاری در قالب شرکت مشترک امضا کردند
اخبار خودروهای داخلی ویژه

ایران خودرو و مرسدس بنز قرارداد همکاری در قالب شرکت مشترک امضا کردند

بنز آکتروس

امروز بین ایران خودرو و مرسدس بنز قرارداد همکاری بسته شد، قراردادی که طبق آن یک شرکت مشترک تاسیس می شود که شرکت مذکور در زمینه ی فروش و خدمات بعد از فروش محصولات تجاری فعالیت خواهد کرد، ضمن اینکه این دو کمپانی خودروسازی اعلام کردند که قرارداد ۲ شرکت مشترک دیگر هم در ماه پیش روی نهایی خواهد شد، خبرگزاری ایکوپرس در خصوص این قرارداد اعلام داشته که قرارداد مذکور چندی پیش (سه شنبه ۲۱ شهریور ماه ۱۳۹۶) بین ایران خودرو دیزل و کمپانی بنز در سایت تولیدوورث که مقر اصلی کمپانی خودروسازی مرسدس بنز است به امضا رسیده است.

ایکوپرس مدعی شده که در زمان عقد این قرارداد افرادی همچون:

  • دکتر علی ماجدی سفیر ایران در آلمان
  • مهندس هاشم یکه زارع مدیرعامل ایران خودرو
  • جمعی از مدیران ارشد مرسدس بنز
  • برخی از مدیران ارشد ایران خودرو
  • مهندس محسن صالحی نیا معاون امور صنایع وزارت صنعت

قرارداد ایران خودرو و مرسدس بنز

حضور داشته اند، در همین راستا آقای مهندس هاشم یکه زارع در حاشیه این مراسم گفت:

ما امروز قراردادی در زمینه ی خودروهای تجاری به امضا رساندیم و باید این را هم گفت که تفاهم نامه و قراردادی که سال قبل به امضا رساندیم هم به همین شکل پیگیری خواهد شد.

همان طور که گفته شد قرارداد امروز در خصوص خودروهای تجاری می باشد، و شامل تاسیس یک شرکت مشترک است که در زمینه فروش خودروهای تجاری مرسدس بنز و خدمات بعد از آن فعالیت خواهد کرد، در ضمن شرکت دوم که قرار است قراردادش در ماه آینده به امضا برسد عهده دار ساخت خواهد بود، این شرکت وظیفه ی ساخت نسل کنونی و آینده کامیون آکتروس را عهده دار است.

مرسدس بنز آکتروس

نسل فعلی آکتروس تا سال ۲۰۱۹ تولید شده و نسل جدید این کامیون نیز از سال ۲۰۱۹ به بعد بر اساس استانداردهای روز اروپا تولید خواهد شد. در فاز بعدی نیز خط تولیدی جدید دیگری پیش بینی شده است.
بر اساس برنامه، ساخت داخل شرکت مشترک تولیدی در سال نخست به ۲۰ درصد خواهد رسید و این میزان در صورت صرفه اقتصادی می تواند به ۳۰ تا ۵۰ درصد افزایش پیدا کند.

بر اساس این گزارش نیازسنجی و تولید محصولات جدید و جایگزینی با محصولات فعلی نیز در برنامه شرکت مشترک تولیدی ایران خودرو و دایملر پیش بینی شده است.
همچنین شرکت دیگر در حال مذاکره، در خصوص تولید موتور میان شرکت ایران خودرو دیزل و دایملر بوده که وظیفه آن تولید موتورهای جدید بر اساس نیاز بازار در شرکت مشترک جدید است.

شرکت مرسدس بنز نخستین برند خودروهای تجاری در دنیا را در اختیار دارد که امضای قرار داد سرمایه گذاری مشترک با ایران خودرو بیانگر امنیت سرمایه گذاری در ایران است.

0

درباره نویسنده

سرویس خبری

سرویس خبری سایت اول خودرو آخرین اخبار خودرویی ایران و جهان را در اختیار شما قرار می دهد.

افزودن دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *