اول خودرو » ثبت رکورد ۰ تا ۴۰۰ کیلومتر بوگاتی شیرون توسط راننده کلمبیایی
اخبار خودروهای خارجی ویژه

ثبت رکورد ۰ تا ۴۰۰ کیلومتر بوگاتی شیرون توسط راننده کلمبیایی

ثبت رکورد 0 تا 400 کیلومتر بوگاتی شیرون

بیش تر از یک سال از معرفی کامل بوگاتی شیرون می گذرد که حالا با ثبت رکورد جدیدی به شگفتی تبدیل می شود. این بوگاتی شیرون که توسط راننده کامبیایی مسابقات اتومبیل رانی “خوان پابلو مونتویا” ثابت کرد که می تواند در مدت زمان ۴۱٫۹۶ ثانیه از حالت سکون به سرعت شگفت انگیز ۴۰۰ کیلومتر برسد و پس از آن توقف کامل کند و تمام این کارها در مسافت ۳٫۱۱۲ کیلومتری صورت پذیرفت.

این راننده ۴۱ ساله ی کلمبیایی پس از طی مسافت ۲۶۲۱ متری و مدت زمان ۳۲٫۶ ثانیه موفق شد سزعت این بوگاتی شیرون را به ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند و سپس با فشار بر روی پدال ترمز به کمک بال عقب و دیسک های ترمز کربنی مخصوص و پیستونهای تیتانیومی آن، توانست این خودرو افسانه ای را به توقف کامل وا دارد.

طبق گفته های بوگاتی:

این سریع ترین مانور رانندگی در سراسر جهان است که به صورت رسمی روی یک خودروی تولیدی انجام شده است. و نشان دهنده “اولین گام در مسیر رکورد سرعت جهانی خودروهای تولیدی” است. که در سال ۲۰۱۸ صورت می گیرد.

این آزمایش تحت نظارت موسسه SGS-TUV Saar انجام شده است که سرشناس ترین موسسه در زمینه بازرسی، آزمایش، تأیید و صدور گواهینامه در دنیا می باشد. این نتایج ثبت شده قرار است به صورت رسمی در نمایشگاه خودرو فرانکفورت ارائه شود.

خوان پابلو مونتویا که نفر اول مسابقات فرمول یک گرند پریکس موناکو، دو مرتبه در ایندیاناپولیس ۵۰۰ و سه مرتبه در مسابقات ۲۴ ساعته ی دیتونا هست، تصمیم گرفت در زمان ثبت رکورد با این بوگاتی شرون از لباس مسابقه ای، کلاه ایمنی و محافظ های گردن استفاده نکند.

مونتویادرباره رانندگی با بوگاتی شیرون گفت:

البته که وقتی شما پشت فرمان این خودروی سوپر اسپرت می نشینید، نیازمند آن است که تمام حواس خود را جمع کنید، وقتی من پشت فرمان شیرون نشستم این خودرو به من حس امنیت و اعتماد را داد که باعث شد من در طول ۲ روز رانندگی با این خودرو کاملا احساس آرامش داشته باشم و از رانندگی با آن لذت ببرم.

خوان پابلو مونتویا همچنین فرصت این را داشت تا رکورد شخصی سرعت خودش را نیز افزایش دهد، رکورد قبلی سرعت او به سرعت ۴۰۷ کیلومتر بر ساعت که در رقابت های ایندیاناپولیس ثبت کرده است باز می گردد، اما به کمک بوگاتی شیرون او توانست رکورد شخصی سرعت خود را به ۴۲۰ کیلومتر بر ساعت برساند که امیدوار است سال آینده این رکورد را نیز بشکند.

امیدوارم که یک روز بوگاتی شیرون را در خیابان های ایران مشاهده کنیم.

6+

درباره نویسنده

حمید حسینی

حمید فوق لیسانس سازه، ساکن تهران میباشد. او علاقه ی زیادی به دنیای خودرو دارد. نویسندگی، عکاسی و طراحی بخشی از سرگرمی‌های او در اوقات فراغتش است.

افزودن دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *