کانال تلگرام اول خودرو
اول خودرو » تفاوت سئات لئون مدل آئودی و سئات لئون مدل فولکس واگن
بررسی خودرو

تفاوت سئات لئون مدل آئودی و سئات لئون مدل فولکس واگن

سئات لئون حاصل همکاری سئات و فولکس واگن است :

سئات لئون حاصل همکاری سئات و فوکس واگن است.این خودرو ۵ در هاچ بک سئات است که تولید آن از سال ۱۹۹۹ و بر روی پلت فرم A از فولکس واگن آغاز شد. سئات لئون در ابتدا در بسیاری موارد مشترکات زیادی با آئودی A3 داشت، اما با ارائه نسل دوم این خودرو که روی پلت فرم A5 فولکس واگن خودنمایی می کرد، این وابستگی ها به شدت کم شد ولی برای بیننده ی محصولات هم، کلاس آلفا رومئو را در ذهن تداعی می کرد. که این نکته خود نوعی ضعف بود. که از طراحی سئات آلتئا کلید خورده بود.(برای مطالعه مقاله تخصصی آلفا رومئو جولیتا اینجا کلیک کنید)

new_266

آخرین مدل سئات لئون در سال ۲۰۱۲ به بازار دنیا معرفی شد ولی باز هم… :

آخرین مدل سئات لئون در سال ۲۰۱۲ به بازار دنیا معرفی شد، و بعد از سال‌ها، سئات تصمیم گرفت یک مدل جدید(فیس لیفت جدید) از این محصول را برای سال ۲۰۱۷ به بازار عرضه کند.

مدل ۲۰۱۷ سئات لئون بسیار سبک‌ تر شده و فناوری آن نیز پیشرفت زیادی داشته :

مدل ۲۰۱۷ سئات لئون که نسل سوم این خودرو می باشد. بسیار سبک‌ تر شده و فناوری آن نیز پیشرفت زیادی داشته است. طراحی ظاهری خودرو با نگاهی متفاوت به خودرویی اسپرت تبدیل شده، در حالی‌که کابین بسیار مجلل‌تر و باشکوه‌تر شده است. پلت فرم بدنه لئون، با خودروهایی مانند فولکس واگن گلف و آئودی A3 مشترک است و موتور خود را نیز از همتایان آلمانی به ارث برده. اگرچه مدل فیس‌لیفت عرضه شده از سوی فولکس‌واگن تغییرات جامعی نداشته اما در بسیاری از بخش‌ها شاهد دگرگونی‌های خوبی هستیم.

ورود سئات به کشورمان استاندارد ها را بهبود خواهد بخشید :

به‌طور کلی محصولات سئات از لحاظ کیفیت در رتبه بالایی قرار خواهند گرفت که با عرضه آن‌ها در کشورمان، استانداردهای خرید خودرو تغییر پیدا خواهند کرد.(برای مشاهده ی مقاله ی مربوط به فیس لیفت اینجا کلیک کنید)

حال در جدول زیر تفاوت های کامل بین مدل آئودی و فولکس واگن که توسط کیهان موتور ارائه می شود را ملاحظه می کنید:

6zf7n4d0rwj04ar49koi

ضمنا می توانید برای مطالعه مقاله بررسی تخصصی سئات لئون که در آن معایب و محاسن این خودرو ذکر شده است اینجا کلیک کنید…

1+

درباره نویسنده

شهاب قربانی

شهاب کارشناس عمران است، مسلط به زبان انگلیسی است، علاقه ی فراوان وی به ادبیات و خودرو، باعث گرایش وی به سمت این حرفه گردید، همچنین وی علاقه خاصی به مسافرت و آفرود سواری دارد.

افزودن دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *