اول خودرو » ویدیو » کاهش ارتفاع خودرو با بریدن کمک فنرها بزرگترین اشتباه ممکن است
دانستنی های خودرو ویدیو

کاهش ارتفاع خودرو با بریدن کمک فنرها بزرگترین اشتباه ممکن است

کاهش ارتفاع خودرو

تمام خودروهایی عادی که در سطح خیابان ها موجود می باشند، با کمی کاهش ارتفاع ظاهر زیباتر و اسپرت تری پیدا می کنند. راه های زیادی برای کاهش ارتفاع یا به اصطلاح ماشین بازها “کف خواب” کردن خودرو وجود دارد که بسیاری از آن ها روش مناسبی نیستند و به خودرو آسیب می رسانند و البته بدترین روشی که می توان به وسیله ی آن ارتفاع خودرو را کاهش داد، بریدن کمک فنر ها می باشد که بیشترین آسیب را به خودرو وارد می کند.

برای آن که نشان دهیم بریدن کمک فنرهای خودرو چقدر کار احمقانه ای می باشد، این کار را روی یک خودروی هوندا آکورد انجام داده ایم، که نتیجه آن اصلا جالب نبود.

برای این کار تنها با بریدن یک حلقه از کمک فنر این هوندا آکورد، ارتفاع آن را حدودا ۱ سانتی متر کاهش دادیم. با وجود زیبا شدن ظاهر این آکورد در تست جاده مشخص شد که خودرو نسبت به حالت قبل راحتی کمتری دارد، در دست اندازهای جاده ضربات وارد شده به چرخ بیشتر از قبل به اتاق خودرو منتقل می شد و در کل حس رانندگی ناخوش آیند گشت.

با این حال اگر شما قصد دارید تا ارتفاع خودرو خود را کاهش دهید سه راه بهتر و هوشمندانه تر وجود دارد، که ارزان ترین آنها خریدن ست کمک فنر کم ارتفاع که برای خودروی شما طراحی شده است می باشد، اما این روش می تواند باعث افزایش تکان های خودروی شما شود. روش دیگری که وجود دارد این است که فنرهای کمک فنر را درآورید و با فنرهای اسپرت دست دوم تعویض کنید، و آخرین روش که گرانترین هم می باشد استفاده از کمک های گازی است.

5+

درباره نویسنده

حمید حسینی

حمید فوق لیسانس سازه، ساکن تهران میباشد. او علاقه ی زیادی به دنیای خودرو دارد. نویسندگی، عکاسی و طراحی بخشی از سرگرمی‌های او در اوقات فراغتش است.

افزودن دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *