کانال تلگرام اول خودرو
اول خودرو » قیمت برلیانس C3 مشخص شد+مشخصات فنی
اخبار خودروهای داخلی ویژه

قیمت برلیانس C3 مشخص شد+مشخصات فنی

برلیانس کراس3

همان طور که می دانید نمایشگاه مشهد در جریان است، روز دوشنبه این نمایشگاه خودرویی اولین روز خود را تجربه کرد، در این روز حاضرین شاهد رونمایی از خودروی برلیانس C3 (برلیانس کراس۳) بودند، خودرویی که در حضور مدیرعامل سایپا قیمت گذاری شد تا به زودی عرضه آن آغاز گردد. این خودروی بعد از سری ۲۰۰ و سری ۳۰۰ به بازار ایران ورود پیدا کرده است، از آن جهت که این خودروی در کلاس خودرویی کراس اوور کوچک شهری قرار دارد، لذا کمپانی سازنده نام این محصول را به اختصار C3 نهاده است.

قیمت برلیانس C3 (برلیانس کراس۳)در نمایشگاه خودرویی مشهد ۵۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام گردید، که بی شک این خودرو در بازه قیمتی خود دارای رقبای سر سختی در بازار ایران می باشد، باید دید که در میان این رقبای آیا استقبال گرمی از این خودروی اهل چین خواهد شد یا خیر…

در ادامه این مراسم آقای جمالی مدیرعامل سایپا اعلام داشت که:

ثبت نام برلیانس C3 از ۲۲ مرداد ماه آغاز خواهد شد، این در حالی است که در زمان ثبت نام این خودروی به خریداران یک میلیون تومان تخفیف داده می شود.

برلیانس C3 چندی پیش برای آزمایش به خط تولید پارس خودروی وارد شد و بعد از مدتی با پشت سر گذاشتن موفق آزمایشات مجوزهای لازم را دریافت کرد و حالا آماده شماره گذاری شده است.

برلیانس کراس3

برلیانس C3 کراس اوور برلیانس H320 است:

در اصل برلیانس c3 کراس اوور (برلیانس کراس۳) برلیانس H320 است، که با کمی افزایش حجم نسبت به برلیانس H320 به این کلاس خودرویی وارد شده است، (کراس اوور کوچک شهری) برلیانس C3 دارای امکانات زیر می باشد:

 • با بدنه دو رنگ
 • رینگ های جدید و البته بزرگتر
 • سپر جلو و عقب جدید
 • مانیتور
 • باربند
 • ۴ سانتی متر ارتفاع بیشتر
 • فرمان تقویت شده برقی
 • تهویه مطبوع خودکار
 • سانروف
 • سنسور دنده عقب
 • تنظیم صندلی راننده در ۸ جهت
 • تنظیم الکتریکی آینه‌ها
 • بازشدن خودکار درب‌ها هنگام تصادف
 • مه شکن جلو
 • بلوتوث بهبود یافته
 • ۲ کیسه هوای ایمنی
 • رینگ‌های ۱۶ اینچی
 • سیستم ترمز دیسکی جلو و عقب (با توانایی خنک شدن)
 • سیستم ABS و EDB

مشخصات فنی برلیانس C3:

در زیر کاپوت برلیانس C3 (برلیانس کراس۳) پیشرانه برادر کوچکترش به کار گرفته شده است، که حجم ۱٫۵ لیتری را داراست و قادر به تولید ۱۰۳ اسب بخار قدرت است، گشتاور این خودروی کراس اوور شهری هم ۱۳۸ نیوتن متر است، اگر تجربه ی رانندگی با برادر کوچکتر این خودروی را داشته باشید بی شک در برلیانس C3 هم همین تجربه به شما دست خواهد داد، تنها تفاوت مهم این دو برادر چینی ارتفاع آنها می باشد، همان طور که در برلیانس H320 شاهد شتاب گیری کند در ابتدا حرکت بودیم در برلیانس C3 هم همین اتفاق را شاهد خواهیم بود، گیربکس هم ۴ دنده و اتومات است این گیربکس در هیوندای پاورتک هم وجود دارد.

ابعاد و رقبای برلیانس C3:

برلیانس C3 به نوعی نسخه اصلاح شده ی برادر کوچکتر خود می باشد، طول، عرض و ارتفاع این کراس اوو شهری کوچک به ترتیب ۴۲۱۰، ۱۷۹۰ و ۱۵۲۱ میلی متر است، ارتفاع خودروی ۵ سانتی متر و ارتفاع سیستم تعلیق هم ۲ سانتی متر افزایش را نسبت به H320 شاهد بوده است. یک شباهت بین برلیانس C3 و رنو ساندرو هاچ بک است، و آن این است که هردو به نوعی کاملا شبیه خودروی کوچکتر خود هستند و تنها تفاوتشان ارتفاع بیشتر می باشد، شاید بتوان با این مثال کاملا متوجه کلیات برلیانس C3 شد، به هر حال مهمترین رقیب این خودروی چینی در ایران رنو ساندرو استپ وی و دانگ فنگ اچ سی کراس می باشد، باید منتظر ماند و دید که در میان این سه خودروی کدام یک فروش بالاتری را کسب خواهند کرد، هرچند رنو ساندرو استپ وی دارای قیمت بالاتری است و همین امر ممکن است باعث کاهش فروش این خودروی اهل رومانی گردد.

طراحی داخلی:

نمی توانید بین کابین برلیانس کراس ۳ و برلیانس H320 تفاوت زیادی را پیدا کنید، لذا کابین برلیانس C3 شباهت بسیاری با اچ ۳۲۰ فول آپشن دارد، لذا پس از ورود به داخل کابین شاهد همان جنس کابین هستید که پلاستیک خشک می باشد، در خصوص نوع چیدمان هم باید گفت که کاملا به روز و اسپرت است، کیلومتر شمار هم شباهت بسیار زیادی با مزدا ۳ دارد، در کل کابین ایراداتی را دارد اما به واسطه بازه قیمتی که دارد، می توان به طراحی کابین نمره متوسط رو به پایین را داد، البته این نکته را فراموش نکنید که بخش طراحی تا حدود بسیار زیادی سلیقه ای هم است. و به دیدگاه شما بستگی دارد.

مشخصات برلیانس H320 رنو ساندرو برلیانس C3 لیفان X50 دانگ فنگ اچ سی کراس رنو ساندرو استپ وی
حجم پیشرانه(سی‌سی) ۱۴۹۸ ۱۵۹۸ ۱۴۹۸ ۱۵۰۰ ۱۶۰۰ ۱۵۹۸
تعداد سیلندرها ۴ ۴ ۴ ۴ ۴ ۴
شتاب صفر تا صد (ثانیه) ۱۱٫۹(دستی)- ۱۶٫۵(اتوماتیک) ۱۰٫۵(دستی)- ۱۱٫۵(اتوماتیک) ۱۳٫۵ ۱۲٫۵ ۱۱٫۵
حداکثر توان خروجی (اسب بخار) ۱۰۳ ۱۰۵ ۱۰۳ ۱۰۲ ۱۰۵ ۱۰۵
بیشینه سرعت (کیلومتر / ساعت) ۱۷۰ ۱۷۵ (دستی)- ۱۷۰(اتوماتیک) ۱۷۰ ۱۶۰ ۱۸۳ ۱۷۰
حجم صندوق عقب (لیتر) ۴۶۰ ۳۲۰ ۵۷۰ تا ۱۱۳۶ ۴۱۷ تا ۱۱۳۷ ۳۲۰
حجم باک بنزین (لیتر) ۵۵ ۵۰ ۵۵ ۴۲ ۵۰ ۵۰
مصرف سوخت ترکیبی (۱۰۰ کیلومتر) ۶٫۴ (دستی)-۶٫۷(اتوماتیک) ۶٫۷(دستی)- ۸٫۳(اتوماتیک) ۶٫۷ ۶٫۵ ۷٫۰۴(اتوماتیک)- ۶٫۷(دستی) ۸٫۳
طول ( بر حسب میلی‌متر) ۴۲۱۰ ۴۰۲۰ ۴۲۹۰ ۴۱۰۰ ۴۳۵۱ ۴۰۲۴
عرض ( بر حسب میلی‌متر) ۱۷۵۸ ۱۷۴۶ ۱۷۹۰ ۱۷۲۲ ۱۷۶۰ ۱۷۵۳
ارتفاع ( بر حسب میلی‌متر) ۱۴۶۰ ۱۵۳۴ ۱۵۲۱ ۱۵۴۰ ۱۵۲۸ ۱۵۸۴
وزن (کیلوگرم) ۱۲۴۰ ۱۱۰۵(دستی)- ۱۱۴۶(اتوماتیک) ۱۱۷۵ ۱۲۳۰ ۱۱۹۳
استاندارد آلایندگی یورو ۵ یورو ۴ یورو ۵ یورو ۵ یورو ۴ یورو ۴
قیمت (به میلیون تومان) ۴۶ تا ۵۴  ۴۳ تا ۵۳ ۵۷ و نیم  ۴۹ تا ۵۶  ۴۵ تا ۴۶ ۶۰ الی ۶۴

در آخر باید گفت که بارزترین ویژگی ظاهری برلیانس C3 طراحی روف راک آن می باشد، چرا که به نوعی این خودروی دو رنگ می باشد، و سقف آن در رنگهای زیر توسط پارس خودرو عرضه می گردد:

 1. سفید
 2. نقره ای
 3. سیاه

در ضمن بر روی سقف یک باربند هم توسط سازنده جا خوش کرده است، به هرحال این خودروی با توجه به تک دیفرانسیل بودن و ویژگی های هاچ بکی به نوعی یک خودروی هاچ بک جادار محسوب می شود، و می تواند با این قیمت گزینه مناسبی برای دوستداران خودروی هاچ بک پرجمعیت باشد.

3+

درباره نویسنده

مرجان سلطانی

مرجان مترجم زبان انگلیسی هست، وی مدرک کارشناسی خود را در همین رشته یعنی مترجمی زبان کسب کرده، علاقه شدیدی به سرعت و هیجان دارد، این علاقه باعث شده تا مرجان با کمک رشته خود درباره ی خودرو و مسابقات بنویسد، مرجان امیدوار است که یک روز بتواند به آرزوی خود یعنی شرکت در مسابقات اتومبیلرانی برسد، در ضمن، مرجان کارشناسی ارشد خودش را در رشته عکاسی اخذ کرده.

افزودن دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *