کانال تلگرام اول خودرو
اول خودرو » یک ایرانی مقیم استرالیا با ته سیگار آسفالت ساخت
اخبار خودروهای خارجی

یک ایرانی مقیم استرالیا با ته سیگار آسفالت ساخت

آسفالت ته سیگار

کارشناسان استرالیایی با مدیریت یک محقق ایرانی موفق شدند با استفاده از ته سیگار آسفالت با کیفیتی را بسازند، با این کار هم سطح شهر شاهد آسفالتی با کیفیت است و هم ته سیگارهای موجود به بهترین وجه ممکن مورد استفاده صحیح قرار می گیرند، این در حالی است که ته سیگار در دنیای کنونی به معضلی برای بشر تبدیل شده است.

آمارها نشان می دهد که در طول سال شش ترلیون نخ سیگار تولید می گردد که طبیعتا این مقدار شامل زباله های زیادی می شود، پس دنیا برای رهایی از این مقدار ته سیگار باید راهکارهایی را ارائه دهد، لذا ساخت آسفالت با کیفیت یکی از بهترین راهکارها برای رهایی از این معضل بزرگ است. این در حالی است که شیرابه های به وجود آمده از ته سیگار حاوی مواد سمی و کشنده ای می باشد.

این محققین استرالیایی که تحت مدیریت آقای عباس مهاجرانی به این موفقیت بزرگ دست یافته اند موفق شدند پس از بررسی فراوان راهکاری را برای ساخت آسفالت از طریق ته سیگارها پیدا کنند، در زیر فرآیند تولید آسفالت به وسیله ی ته سیگار آورده شده است:

  1. ابتدا ته سیگارها را در موم پارافین و قیر طبیعی قرار می دهند.
  2. مخلوط ساخته شده قادر است مواد شیمیایی مرگبار موجود در ته سیگار را حبس کند. (پس با حبس شدن آن از ورود این مواد مرگبار به آسفالت و محیط زیست جلوگیری می شود.)
  3. بعد ته سیگاری که دیگر مضر محیط زیست نیست به داخل مخلوط داغ آسفالت اضافه می شود.

آسفالت ته سیگار

بعد از آنکه آسفالت مذکور ساخته شد، تیم تحقیقاتی آزمایشاتی را برروی آن انجام داده اند که طبق این آزمایشات، آسفالت ته سیگار دار نه تنها توان تحمل ترافیک سنگین را دارد، بلکه گرمای بسیار کمی را هم از نور خورشید جذب خواهد کرد، لازم به ذکر است که بعد از تایید هر آسفالت، آن را برروی یک محل اجرا می کنند و بعد از بررسی هفت تا ده ساله در صورت موفقیت آن را به صورت کامل اجرایی می کنند، که یکی از مهمترین فاکتورهای برای تاییدیه نهایی استقامت و هزینه کم می باشد.

در آخر باید گفت که آقای عباس مهاجرانی دانش آموخته دانشگاه شیراز می باشد.

0

درباره نویسنده

سرویس خبری

سرویس خبری سایت اول خودرو آخرین اخبار خودرویی ایران و جهان را در اختیار شما قرار می دهد.

افزودن دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *