کانال تلگرام اول خودرو
اول خودرو » کاهش ۱۰ درصدی قیمت رنو داستر و رنو سیمبل پس از تولید داخلی
اخبار خودروهای داخلی ویژه

کاهش ۱۰ درصدی قیمت رنو داستر و رنو سیمبل پس از تولید داخلی

رنو سیمبل

همان طور که می دانید قرار است دو خودروی رنو سیمبل و رنو داستر در ایران تولید و عرضه شوند، در همین راستا ریاست هییت مدیره ی سازمان گسترش و نوسازی ایران از قیمت گذاری تازه بعد از ساخت این دو خودروی خبر داد، منصور معظمی پس از امضای قرارداد مذکور گفت:

ساخت و ارائه ی رنو داستر و رنو سیمبل به بازار خودروی ایران در پایان سال آینده رخ خواهد داد، و قیمت این دو خودروی فرانسوی پایین تر از یکصد میلیون تومان خواهد بود.

رنو داستر

این قرارداد که بین ایدرو و رنو به امضا رسیده است، لقب هفتمین قرارداد بزرگ در بخش خودروسازی ایران را به دوش می کشد، در همین جهت یک مجموعه در ساوه راه اندازی می شود، که در آن خودروهای رنو ساخته خواهد شد، در مرحله ی نخست دو خودروی رنو داستر و رنو سیمبل برای ساخت در کشور در نظر گرفته شده است، که نخست ۴۰ درصد این دو خودروی در ایران ساخته می شود و بعد از یک سال و نیم با افزایش ۴۰ درصد به ۶۰ درصد به حد بالاتری خواهد رسید. (فرآیند افزایش تولید از ۴۰ به ۶۰ تا یک سال و نیم زمان خواهد برد.)

منصور معظمی در ادامه در خصوص این قرارداد گفت:

باید این حقیقت را بپذیریم که خودروهایی که در ایران تولید می شوند کیفیت مناسبی را ندارند، لذا برای رفع این مشکل بایستی اقداماتی را انجام دهیم، در ضمن صادرات خودروی هم بسیار مهم و سود آور است، که در صنعت خودرو باید به آن توجهی بیشتری شود، لذا ما امیدواریم با بالا بردن همکاری خود با خودروسازان مطرح جهانی در امر صادرات خودروی پیشرفت کنیم.

رنو سیمبل

هم اکنون نماینده رسمی رنو در ایران (نگین خودروی) رنو داستر وارداتی را با قیمت ۱۱۰ میلیون تومان عرضه می کند، که اگر این خودروی در ایران ساخته و عرضه شود، شاهد افت قیمت ده درصدی این خودروی خواهیم بود. (طبق گفته مسئولین سازمان گسترش و نوسازی کشور)

در خصوص رنو سیمبل هم که توسط نگین خودروی ارائه می شود باید گفت که این خودروی با قیمت ۸۰ میلیون تومان عرضه می شود، که این خودروی هم بعد از تولید در داخل کشور با قیمتی کمتر (این خودروی هم طبق گفته مسئولین ۱۰ درصد ارزان تر می شود.) به خریداران عرضه خواهد شد. (برای مشاهده ی قیمت روز محصولات صادراتی رنو اینجا کلیک کنید.)

این در حالی است که خبرگزاری رویترز هم امروز به قرارداد بین ایران و رنو نگاهی را داشت و در خبری به تحلیل این قرارداد پرداخت، رویترز مدعی شده که قرارداد مذکور باعث رشد فعالیت های رنو در ایران خواهد شد.

0

درباره نویسنده

سرویس خبری

سرویس خبری سایت اول خودرو آخرین اخبار خودرویی ایران و جهان را در اختیار شما قرار می دهد.

افزودن دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *