کانال تلگرام اول خودرو
اول خودرو » گمرک ایران آمار واردات خودروهای خارجی به ایران را اعلام کرد
اخبار خودروهای داخلی ویژه

گمرک ایران آمار واردات خودروهای خارجی به ایران را اعلام کرد

گمرک جمهوری اسلامی ایران در گزارشی آمار ورود خودروهای خارجی به کشور را رسما اعلام کرد، (از مبادی مختلف) (۴ ماه نخست سال ۱۳۹۶) طبق این گزارش رسمی تعداد ۲۶ هزارو ۶۶۶ دستگاه خودروی خارجی که ارزش دلاری آن ۷۵۲ میلیون و ۶۸۹ هزارو ۵۳ دلار است، از مبادی گوناگون به ایران وارد شده اند، گمرگ جمهوری اسلامی ایران همچنین در این گزارش ارزش کل خودروی و قطعات مختلف خودروی را یک میلیارد و ۱۴۰ میلیون دلار، معادل ۳,۷۰۰ میلیارد تومان اعلام داشت.

۲۱۵۴۸ خودروی از خاک امارات به ایران آمده است:

در این گزارش آمده است که اکثر خودروهای وارداتی به ایران ابتدا به امارات متحده عربی وارد شده و سپس از طریق این کشور همسایه به ایران وارد می شود، به همین جهت هم تعداد ۲۱۵۴۸ دستگاه خودروی (از تعداد کل) از امارات متحده عربی به ایران وارد شده است، در این گزارش آمده که خودروهای وارد شده از طریق خاک امارات متحده عربی دارای ارزش ۵۷۷ میلیون و ۱۵۴ هزار و ۳۶۱ دلار می باشد.

چین:

ایران همواره همکاری تجاری خوب و زیادی را با کشور چین دارد، طبق این گزارش تا پایان تیرماه سال ۹۶ شمسی ۱۲۵ دستگاه خودروی از چین به ایران وارد شده است، که ارزش آنها ۸۰۰ هزار دلار می باشد. (شایان ذکر است که اکثر خودروهای چینی در خود ایران ساخته می شوند.)

آلمان:

اما خودروهای آلمانی همواره در سطح جهان دارای طرفداران بسیاری می باشند، در همین راستا در گزارش گمرک جمهوری اسلامی ایران آمده است که در ۴ ماه نخست سال ۹۶ شمسی تعداد ۱۳۴۳ دستگاه خودروی آلمانی به ایران وارد شده است، که ارزش آنها ۷۴ میلیون و ۴۷۹ هزار دلار می باشد.

نمای خارجی بی ام و x3

فرانسه:

بی شک فرانسه بزرگترین شریک تجاری ایران در صنعت خودروی به شمار می آید، لذا در این گزارش آمده که ۳۵۵ دستگاه خودروی سواری در ۴ ماه نخست سال به ایران وارد شده است، که این تعداد  خودروی فرانسوی ارزش ۵ میلیون دلار را دارند. (اکثر همکاری ایران با فرانسه در جهت مونتاژ خودروهای فرانسوی در ایران می باشد.)

کره جنوبی:

کره جنوبی هم که همواره خودروهای زیادی را به ایران وارد کرده است در این ۴ ماه ۶۷۵ دستگاه خودروی وارد ایران کرده است، که ارزش آنها ۱۷ میلیون و ۶۰۱ هزار دلار می باشد. (هیوندای به تازگی قراردادی را با کرمان موتور نوشته که طبق آن برخی از مدل های این خودروساز بزرگ در ایران ساخته خواهند شد، در ضمن کیا موتورز هم با سایپا قراردادهایی را به امضا رسانده است.)

هیوندای ایونیک

ژاپن:

در آخر ژاپن هم که همواره در صنعت خودروی پیشتاز بوده است، در ۴ ماه نخست سال ۹۶ شمسی ۱۲۴ دستگاه خودروی را به ایران وارد کرده است، که ارزش آنها ۴ میلیون و ۷۱۸ هزار دلار می باشد.

0

درباره نویسنده

شهاب قربانی

شهاب کارشناس عمران است، مسلط به زبان انگلیسی است، علاقه ی فراوان وی به ادبیات و خودرو، باعث گرایش وی به سمت این حرفه گردید، همچنین وی علاقه خاصی به مسافرت و آفرود سواری دارد.

افزودن دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *