با ما در تماس باشید
فیات 500 مدل 1965

اخبار خودرو

فیات ۵۰۰ به عنوان اثر هنری مدرن شناخته شد

فیات ۵۰۰ یاد آور خاطرات خوب و بد زیادی به ویژه برای بسیاری از شهروندان ایتالیایی می باشد. فیات ۵۰۰ برای خیلی از ایتالیایی هایی که در زمان پس از جنگ جهانی دوم زندگی می کردند معنی و مفهوم تحرک و پویایی را دارد. همچنین برای سازنده این خودرو، فیات ۵۰۰ معنی و مفهوم بزرگترین موفقیت تجاری را دارد، و اکنون برای طرفداران هنر، فیات ۵۰۰ مفهوم یک اثر هنری مدرن را پیدا کرده است. به طوری که مجموعه ای از داوران که شامل مسئولین موزه هنر مدرن نیویورک می باشند،  “چینکوئه چنتو” (که نام ایتالیایی فیات ۵۰۰ است) را به صورت کاملا رسمی به عنوان یک اثر هنری مدرن معرفی کردند.

فیات 500

در مراسم سالگرد ۶۰ سالگی فیات ۵۰۰ که دیروز برگزار شد، موزه هنر مدرن نیویورک فیات ۵۰۰ را به عنوان یک اثر هنری مدرن داخل مجموعه خود اضافه کرد. مدل دقیق خودرویی که در موزه قرار خواهد گرفت فیات ۵۰۰F با رنگ بژ به همراه روکش سانروف و رینگ های فابریک می باشد، ۵۰۰F مدلی بود که در سال های بین ۱۹۶۵ تا ۱۹۷۲ یکی از بیشترین تولیدات فیات به حساب می آمد.

فیات 500

البته لازم به ذکر است که فیات ۵۰۰ اولین خودرویی نیست که به عنوان یک اثر هنری در موزه هنر مدرن نیویورک قرار می گیرد، خودروهای زیادی در کلکسیون این موزه موجود می باشد که شامل: سیسیتالیا ۲۰۲ GT، جیپ ویلیز ۱۹۵۲، فولکس واگن بیتل ۱۹۵۹، جگوار E-type رودستر ۱۹۶۳، فراری ۶۴۱ مدل ۱۹۹۰ می باشد.

[foogallery id=”5979″]

۰
ارسال نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرویس خبری سایت اول خودرو آخرین اخبار خودرویی ایران و جهان را در اختیار شما قرار می دهد.

بیشتر در اخبار خودرو

برو بالا