کانال تلگرام اول خودرو
اول خودرو » شرکت کیان موتور وارنا نماینده رسمی بورگوارد در ایران-borgward
اخبار خودروهای داخلی ویژه

شرکت کیان موتور وارنا نماینده رسمی بورگوارد در ایران-borgward

در ساعات انتهایی دیروز(پنج شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۶)در محل اصلی کمپانی بورگوارد در شهر برمن، بعد از آنکه مذاکرات بین مسئولین شرکت ایرانی کیان موتور وارنا و مسئولین بلند پایه کمپانی خودروسازی بورگوارد به نتیجه رسید شاهد عقد قرارداد همکاری بین کیان موتور وارنا و بورگوارد بودیم، که در پی آن کیان موتور وارنا از این پس نماینده رسمی بورگوارد در ایران خواهد شد.

کیان موتور وارنا:

طبق اسناد رسمی در حال حاضر آقای مصطفی منصوری رییس هیئت مدیره شرکت کیان موتور وارنا است، مسعود صرافها و رضا منصوری هم از اعضای دیگر هیئت مدیره کیان موتور وارنا هستند، مدیر عاملی این شرکت هم از پاییز سال ۱۳۹۵(آذرماه)تا به امروز برعهده ی آقای خلیل حسن آبادی است.

کیان موتور وارنا

کیان موتور وارنا

بورگوارد:

شرکت خودروسازی بورگوارد آلمان در سال ۱۹۱۹ میلادی در شهر برمن تاسیس شد، در سال ۱۹۶۰ میلادی موفق شد برند خود را به عنوان یک برند لوکس همچون بی ام و و مرسدس بنز مطرح کند، اما بعد از مدتی این شرکت دچار بحران مالی شد و مجبور شد سهام خود را به دولت آلمان واگذار کند، بعد از آنکه بورگوارد ورشکست شد مرسدس بنز کارخانه بورگوارد در شهر برمن را خریداری کرد، و محصولات منحصر به فرد بورگوارد را توسعه داد که در پی آن به سود قابل توجهی دست پیدا کرد.

اما در چنین لحظاتی همواره فولکس واگن هم بیکار نخواهد نشست، لذا فولکس واگن هم که شرایط را برای خودش مناسب دید، با ورود به بورگوارد توانست به موفقیت خوبی دست پیدا کند، چرا که سری T1 تا T5 فولکس واگن براساس خودروهای بورگوارد ساخته و عرضه گردید. این شرکت مجددا از سال ۲۰۰۸ فعالیت های خود را به شکل جدی آغاز نمود و با کمک دانش مهندسین خود که اکثرا آلمانی و اتریشی هستند خط تولید خود را در آلمان مجددا افتتاح می کند، بورگوارد به واسطه بهره بردن از علم طراحی روز دنیا، تکنولوژی پیشرفته و تنوع کامل در انواع خودروهایش توانسته بود ۶۰ درصد از خودروهای خود را به بازارهای مختلف دنیا و ۴۰ درصد را در آلمان عرضه کند. از این پس هم با واردات خودروهایش توسط کیان موتور وارنا شاهد حضور این خودروساز دوست داشتنی در ایران هستیم.

بورگوارد در ایران:

گویا بورگوارد و کیان موتور وارنا در نخستین قدم قصد دارند یک کراس اوو شهری را به ایران وارد کند، خودرویی که به احتمال بسیار زیاد قیمتش پایین تر از ۲۰۰ میلیون تومان خواهد بود، نامش بورگوارد BX7 است و در زیر کاپوتش یک پیشرانه دو لیتری توربو جا خوش کرده است، پیشرانه مذکور بورگوارد BX7 دارای ۲۲۵ اسب بخار قدرت است، بعد از بورگوارد BX7 هم کیان موتور وارنا قصد وارد کردن یک کراس اوور با ابعاد کمتر را دارد که نامش بورگوارد BX5 است، هرچند به احتمال زیاد بورگوارد BX5 در سال آینده پا به ایران خواهد گذاشت.

 

2+

درباره نویسنده

سرویس خبری

سرویس خبری سایت اول خودرو آخرین اخبار خودرویی ایران و جهان را در اختیار شما قرار می دهد.

3 دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *