کانال تلگرام اول خودرو
اول خودرو » لاستیک در یک نگاه
دانستنی های خودرو

لاستیک در یک نگاه

لاستیک (تایر) نقش مهمی را در کنترل خودروشما بر عهده دارد. و گاه با بی تدبیری و عدم اطلاعات کافی از آن برای شما سانحه جبران نا پذیر ایجاد می کند پس انتخاب لاستیک و نگهداری از لاستیک از عوامل مهم برای عملکرد بهتر این عضو از سیستم خودرو محسوب می‌گردد.حال برای بهبود شناخت خود درباره لاستیک با ما همراه باشید…

_در هنگام خرید لاستیک به نکات زیر توجه کنید :
۱) با توجه به عکس زیر و مطالعه توضیحات آن شاید دیگر در هنگام خرید لاستیک با مطالعه برخی نوشته های لاستیک انتخاب بهتر و مفید تری داشته باشید (توجه کنید که با مطالعه کاتالوگ شرکت سازنده خودرو در انتخاب لاستیک مخصوص خودرو خود بهتر عمل خواهید کرد)

11621_333tire-size
۲)نکته دیگر  تاریخ تولید لاستیک است، چون هر لاستیک یک تاریخ تولید دارد (تاریخ انقضا چهار سال پس از تولید است ) که بر روی تایر (لاستیک) درج شده است، حال با توجه به تصویر زیر یک عدد چهار رقمه مشاهده می کنید که این عدد ( در تصویر زیر ۱۷۰۹ است ) به ترتیب از سمت چپ به راست نشانه ی هفته و سال میلادی است
توجه اکید به این نکته الزامی است که اگر لاستیک، فاسد بخرید مطمئنا با جان خود بازی کرده اید…

11546_387

یعنی در عکس بالا ، عبارت ۱۷۰۹ نشان دهنده این است که لاستیک در هفته ۱۷ ام سال ۲۰۰۹ میلادی تولید شده و تا قبل از هفته ۱۷ ام سال ۲۰۱۳ قابل استفاده است.
۳) بسیاری از افراد، هنگامی که برای خرید لاستیک به فروشگاه مراجعه می‌کنند، در پاسخ به سوال فروشنده در زمینه اندازه لاستیک مورد نظرشان، بلافاصله اعداد و ارقامی را بیان می‌کنند که روی لاستیک قدیمی خود دیده‌اند. حال با توجه به نوع خودرو ( کاتالوگ خودرو) و اعداد حک شده بر روی لاستیک در اندازه لاستیک از این پس دقت کنید. (به تصویر دقت کنید)

11614_756
اندازه لاستیک خودرو با علایمی همچون ۱۸۵/۶۵-R14 نشان داده می‌شود. معنی این اعداد و حروف به شرح زیر است:
۱۸۵: پهنای لاستیک بر حسب میلی‌متر
۶۵: نسبت ارتفاع دیواره لاستیک (فاق) به پهنای آن برحسب درصد
R: رادیال
۱۴: قطر رینگ بر حسب اینچ
۴) مقاومت حرارتی لاستیک نکته دیگری است که باید مورد توجه قرار دهید که مقاومت حرارتی لاستیک‌ها با حروف لاتین مشخص می‌شوند. مقاومت حرارتی لاستیک‌ها به ترتیب از بالاترین تا پایین‌ترین درجه، با حروف A و B و C مشخص می‌شوند.(به تصویر توجه کنید)

11615_381
۵) چسبندگی در یک لاستیک، میزان قابلیت متوقف کردن خودرو را در جاده‌های خیس به شما نشان مس دهد. داشتن چسبندگی بالا به این معنی است که این لاستیک، خودروی حامل خود را در جاده‌های خیس، در مسافت کوتاهتری نسبت به لاستیک با چسبندگی پایین‌تر، متوقف می‌کند. بالاترین و پایین ترین میزان چسبندگی به ترتیب با حروف AA و A و B و C تعریف می‌شود. (به تصویر زیر توجه کنید)

11616_426
۶) یکی دیگر از نکات قابل توجه در هنگام خرید ساییدگی لاستیک است اگر ساییدگی یک لاستیک ۴۰۰ است و یک لاستیک ۲۰۰ است بیانگر این نکته است که لاستیک اولی (ساییدگی ۴۰۰) دو برابر دیرتر از آن یکی (ساییدگی ۲۰۰) ساییده می شود.

11618_385
۷) نکته دیگر در خرید لاستیک مواد سازنده آن است مثلا ، عبارت TREAD PLIES=1-PLY POLYESTER+2 STEEL یعنی رویه لاستیک مرکب از یک رویه پلی‌استری به همراه دو لایه سیم فولادی است.(به عکس توجه کنید)

11619_945
۸) هیچ وقت از دو یا چند برند متفاوت در خرید لاستیک استفاده نکنید زیرا هرکدام از آنها ساختار، اندازه و نوع متفاوت دارند که باعث افزایش خطر و ریسک رانندگی می شود.
حال نظر شما عزیزان را به نکاتی جلب می کنم که رعایت آن موجب افزایش عمر و کارکرد بیشتر(افزایش عمر) لاستیک های خودروی شما می شود.

image_low_noresize-php
۱) همواره خودرو خود را تنظیم باد کرده (هیچ گاه در حالتی که لاستیک گرم است ، فشار هوای آنها را تنظیم نکنید.) تا هم مصرف سوخت خودرو شما کمتر شود هم عمرلاستیک شما بیشتر می شود و هم فشار کمتری به موتور خودروی شخصی شما وارد می شود. توجه کنید با توجه به عکس زیر میزان حداکثر فشار باد مجاز برای هر لاستیک را می‌توانید بر روی دیواره کناری آن مشاهده کنید. حداکثر فشار مجاز برای بعضی لاستیک‌ها ۳۲psi، برای برخی ۴۴psi (مانند شکل بالا) و برای بعضی دیگر از انواع لاستیک‌ها حتی تا ۵۰psi در نظر گرفته شده است.

11569_848

۲) لاستیک های تیوبلس ایمنی بیشتر و خطر کمتری دارد.(هیچ گاه درون آنها تیوب نندازید)؛ حتی اگر لاستیک تان هنوز نو و آجدار است، بخصوص زمانی که فقط درون یک یا دو لاستیک تیوب انداخته اید و بقیه تیوبلس هستند. یکی از مهم ترین ایرادهای چنین کاری تشدید حرارت در لاستیک دارای تیوب و افزایش بسیار خطرناک احتمال ترکیدگی آن است.

۳) بهتر است با جابه جایی لاستیک های کار کرده کاری کنید که هر چهار چرخ به یک میزان مستهلک شود. در این صورت بسیار خوب است که هنگام خرید و تعویض تایرها، لاستیک هر چهار چرخ به طور همزمان نو و تعویض شود.

۴) فشار PSI بالا یا پایین، اثرات مخربی بر لاستیک خودرو می گذارد. به عنوان مثال، یکی از دلایل خوردگی و کاهش کیفیت آج لاستیک در کناره های تایر و سالم ماندن قسمت وسطی آن، تنظیم نبودن فشار هواست. فشار کم نیز سبب مستهلک شدن تایر به این شکل می شود. از سوی دیگر، فشار زیاد، آج و گوشت بخش وسطی تایر را زودتر از بقیه جاها از بین می برد. نامساوی بودن هوای درون تایر نیز سبب سفتی فرمان و هدایت سخت خودرو در پیچ ها و همچنین لرزش چرخ ها می شود.

۵) اگر در صندوق عقب خودرو خود وسیله اضافی و غیر ضروری دارید آنها را از درون صندوق عقب به بیرون از خودرو انتقال دهید زیرا هر چه بار و ظرفیت وزنی خودرو بیشتر باشد، عمر لاستیک هم کمتر می شو (میزان باری است که می‌توانیم روی لاستیک‌ها وارد کنیم شاخص وزن لاستیک گفته می‌شود) حال با توجه به تصویر زیر مقدار بار مجازی که لاستیک مورد نظر می تواند تحمل کند را ببینید ( در هر لاستیک عدد متفاوت است )

11612_419
توجه کنید که این عدد، نماینده حداکثر وزنی است که هر لاستیک می‌تواند تحمل کند، هنگامی که حداکثر مقدار مجاز فشار را داشته ‌باشد و بین صفر تا ۲۷۹ متغیر است. برای خودروهای سواری، عدد شاخص وزن بین ۷۵ تا ۱۰۵ است. برای مثال، شاخص وزن برای خودروی پراید ۷۶ و معادل ۴۰۰ کیلوگرم بار است، یعنی این لاستیک هنگامی که حداکثر فشار باد مجاز را دارد، حداکثر ۴۰۰ کیلوگرم را می‌تواند حمل کند. توجه داشته باشید هرگز لاستیکی را که شاخص وزن آن کمتر از میزان توصیه شده از سوی سازنده خودروست، روی رینگ نصب نکنید.

۶) هیچ وقت برای خنک کردن لاستیک ها پس از مسافت زیاد، روی آنها آب نگیرید. در حین رانندگی و طی مسافت زیاد نیز اگر به جای خیسی رسیدید سعی کنید با تغییر محتاطانه مسیر از قسمت خشک برانید.
۷) وجود ترک و شیار در تایر، کاهش زیاد سطح آج و همچنین صافی و ساییدگی، بیش از حد خطرآفرین است. قبل از به خطر انداختن جانتان، این لاستیک ها را تعویض کنید.
۸) سرعت مجاز هر لاستیک، حداکثر سرعتی است که لاستیک می‌تواند به مدت ۱۰ دقیقه تحمل کند. این شاخص با یکی از حروف لاتین A تا Z بیان می‌شود. برای مثال روی جداره لاستیک خودروی پراید، نماد H برای سرعت درج شده که نشان می‌دهد هنگامی که لاستیک دارای فشار باد و بارگذاری مناسب است، حداکثر توان حرکت ۳۲۰ کیلومتر در ساعت را داراست.(به تصویر زیر توجه کنید )

11613_604

_ حال به چند نکته مهم توجه کنید:
۱) باد لاستیک هر دو هفته چک گردد.
۲) باز هم گوشزد می کنیم به هیچ وقت از دو یا چند برند متفاوت در خرید لاستیک استفاده نکنید زیرا هرکدام از آنها ساختار، اندازه و نوع متفاوت دارند که باعث افزایش خطر و ریسک رانندگی می شود. و هرگز از لاستیک‌های رادیال و بایاس پلای هم‌زمان بر روی یک خودرو استفاده نکنید.
۳) بالانس کردن چرخ ها فراموش نشود.
۴) از لاستیک معیوب استفاده نکنید.

۵) اگر آج لاستیک به یک و نیم سانتی متری رسیده، برای پیشگیری از خطر و جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه، هر چه زودتر لاستیک خودرو را عوض کنید.
۶) لاستیک که نخ زد عوض کنید (با جان خود و دیگران بازی نکنید)

در آخر امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت کافی برده باشید…

8+

درباره نویسنده

شهاب قربانی

شهاب کارشناس عمران است، مسلط به زبان انگلیسی است، علاقه ی فراوان وی به ادبیات و خودرو، باعث گرایش وی به سمت این حرفه گردید، همچنین وی علاقه خاصی به مسافرت و آفرود سواری دارد.

افزودن دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *