اول خودرو » بررسی تخصصی محاسن و معایب لیفان X60
بررسی خودرو ویژه

بررسی تخصصی محاسن و معایب لیفان X60

لیفان X60

لیفان X60 در سال ۲۰۱۰ میلادی به وسیله ی خودروسازی لیفان(اولین خودروی کمپانی لیفان در سال ۲۰۰۵ میلادی رونمایی گردید.)طراحی و ساخته شد، رونمایی لیفان X60 برای بار نخست در نمایشگاه شانگهای چین صورت پذیرفت، تا X60 لقب اولین خودروی شاسی بلند لیفان را به دوش بکشد، لیفان X60 بعد از سال ۲۰۱۰ تا به امروز چند بار با فیس لیفت جدید توسط این کمپانی ارائه گردید، لیفان ایکس۶۰ در ایران به وسیله ی کرمان موتور مونتاژ شد تا به وسیله ی کرمان موتور به بازار ایران وارد شود، لیفان X60 شاسی بلند شهری(کلاس D) به حساب می آید و هرگز نمی توان از آن انتظار یک شاسی بلند واقعی را داشت، برای بار نخست لیفان X60 به صورت گیربکس دستی به بازار ایران وارد شد و بعد از مدتی(در سال ۲۰۱۵ میلادی)با گیربکس اتوماتیک(CVT)هم عرضه شد. سپس لیفان X60 در سال ۲۰۱۶ با فیس لیفت جدید(فقط جلو پنجره و چراغ ها تغییراتی داشته است.)وارد ایران شد، لیفان X60 شباهت بسیار زیادی به تویوتا راوفور و هیوندای سانتافه(هردو نسل قبل)دارد، لیفان ایکس۶۰ دارای طول، عرض و ارتفاع(به ترتیب)۴۳۲۵ ۱۷۹۰ و ۱۶۹۰ میلی متر است، فاصله ی بین دو محور لیفان X60 برابر با ۲۶۰۰ میلی متر می باشد، حجم صندوق عقب لیفان X60 در حالتی که صندوق عقبش در سر جای خود قرار دارد ۴۰۵ لیتر و در زمانی که صندلی ها را می خوابانیم به ۴۳۵ لیتر می رسد. لیفان ایکس۶۰ دارای سواری بسیار خشکی است و دارندگان این خودرو از استهلاک بالای آن گلایه مند هستند. طراحان لیفان ایکس ۶۰ در نمای داخلی و بر روی رودری و صندلی این کراس اوور از چرم مصنوعی بهره برده اند، متاسفانه خریداران لیفان ایکس ۶۰ از صفحه سرعت سنج این خودرو گلایه مندند، شتاب این خودروی کراس اوور شهری کمپانی لیفان برابر است با ۱۳٫۲ ثانیه و مصرف سوخت ترکیبی آن هم برابر با ۸٫۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. در زیر به بررسی محاسن و معایب لیفان X60 خواهیم پرداخت.

مشخصات لیفان X60
ام وی ام X33 گریت وال هاوال ام ۴ چانگان CS35
حداکثر توان خروجی (اسب بخار)  ۱۳۱  ۱۳۹  ۱۰۳  ۱۲۲
مصرف سوخت ترکیبی(لیتر) ۸٫۲ ۹٫۹  ۹٫۶ ۷٫۲
حجم باک بنزین(لیتر)  ۵۵  ۵۷  ۵۷  ۵۲
حجم صندوق عقب(لیتر)  ۴۰۵-۴۳۵  ۵۰-۱۸۰۰  ۳۳۷-۱۲۵۱  ۳۳۷-۱۲۵۱
حداکثر سرعت(کیلومتر در ساعت)  ۱۷۰  ۱۷۰  ۱۷۰  ۱۸۰
شتاب صفر تا صد(ثانیه) ۱۳٫۲  ۱۳٫۴  ۱۳ ۱۴٫۵

 لیفان x60

ابتدا به بررسی تخصصی معایب لیفان X60 پرداخته ایم:

۱-کیفیت ساخت بسیار پایین:

متاسفانه کمپانی کرمان موتور در امر مونتاژ دیگر مثل سابق خوب عمل نمی کند و محصولات این شرکت خودروساز ایرانی به هیچ وجه کیفیت ساخت خوب و مناسبی را ندارند، البته مواردی هم دیده شده که به طور شانسی خودرویی از این کمپانی با کیفیت ساخت خوب ارائه شده است. لذا این امر در تمامی محصولات کرمان موتور جز نقاط ضعفش به حساب نمی آید. امیدواریم به زودی به صورت کامل این نقطه ضعف رفع شود. ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که کرمان موتور سعی دارد این ایراد را در خدمات پس از فروش محصولاتش رفع کند، و مشتری محصولات این خودروساز می توانند ایرادهای مونتاژی را به نمایندگی کرمان موتور بگویند تا بدین ترتیب این ایراد توسط آن ها رفع شود.

لیفان x60

۲-استهلاک بالا:

شاید این موضوع در اکثر خودروهای چینی عیب محسوب شود چرا که اکثر آنها بعد از مدتی افت کیفیت و قیمت زیادی را تجربه می کنند و لیفان X60 هم از این قاعده مستثنا نیست، البته صنعت خودروسازی در چین با سرعت بسیار خوبی در حال پیشرفت است و هر سال که جلوتر می رود شاهد کاهش معایب در خودروهای چینی هستیم.

لیفان X60

۳-کشش نامناسب پیشرانه:

بدون تردید لیفان X60 خاصیت آفرودی ندارد و در دو نسخه دستی و اتوماتیک این خودرو دیفرانسیل جلو است، لیفان X60 شما را در جاده های خاکی در برابر دیگر شاسی بلندها ناامید می کند، این خودرو در زیر کاپوتش از یک موتور معروف بهره می برد(معروف از آن جهت که در چند محصول لیفان این موتور جا خوش کرده است.)موتوری که با کمک و همیاری کمپانی ریکاردو بریتانیا ساخته شده و تاکنون در چندین خودروی کمپانی لیفان مورد استفاده قرار گرفته است، این موتور قادر به تولید ۱۳۱ اسب بخار قدرت است، دور موتور این شاسی بلند ۶۰۰۰ دور دقیقه است، موتور لیفان X60 دارای ۱۶۸ نیوتن متر گشتاور است این در حالی است که دور موتور این خودرو ۴۲۰۰ دور دقیقه است، باید گفت که وزن این خودرو با موتورش تناسب خوبی ندارد و شاید همین امر هم باعث کم بودن شتاب این خودرو شده است، شتاب لیفان ایکس ۶۰ تقریبا ۱۳ ثانیه برآورد شده است و حداکثر سرعتش هم ۱۷۰ کیلومتر در ساعت می باشد.

لیفان X60

۴-استفاده از مواد بی کیفیت در داخل کابین:

بیشتر افرادی که پا به داخل کابین لیفان X60 گذاشتند با من هم عقیده هستند که با ورود به داخل کابین این خودرو شاهد بهره گیری کمپانی لیفان از متریال بد و بی کیفیت هستیم، استفاده از پلاستیک خشک و چرم مصنوعی نمونه ای از این متریال بد است.
مهندسین لیفان X60 با کمی تلاش موفق شدند که کابین لیفان X60 را به مانند نسل قبل تویوتا راوفور در بیاورند و شباهت خاصی بین کابین این دو خودرو وجود دارد.(البته فقط از لحاظ چیدمان و طراحی و این شباهت در متریال رخ نداده است.)

 

لیفان x60 کراس اوور چینی را بیشتر بشناسید

حال به بررسی محاسن لیفان X60 می پردازیم:

۱-طراحی به روز خودرو:

همان طور که در ابتدا گفتم این خودرو دارای کپی کاری های زیادی هست ولی خوب در کل باید گفت که طراحی لیفان X60(اگر از کپی کاری هایش چشم پوشی کنیم.) به روز و قابل قبول است و می توان به آن نمره خوبی را داد، مثلا بهره بردن طراحان لیفان از یک جلو پنجره که از جنس کروم است و ترکیب آن با چراغ هایش جلوه خاصی را به نمای جلو این خودرو داده است، از دیگر نکات خوب و قابل ذکر در طراحی لیفان X60 آیته های بغل است که سایز و شکل خوبی را دارد. در قسمت عقب هم ما شاهد چراغ های درخوری هستیم به طوری که استفاده از LED در کنار شکل هندسی این چراغ باعث بالارفتن امتیاز این خودرو در بخش عقب شده است.

لیفان X60

لیفان X60

۲-خدمات پس از فروش مناسب:

به اعتقاد خیلی ها کرمان موتور به نسبت دیگر خودروسازان و نمایندگی های موجود در ایران در زمینه ی خدمات پس از فروش بهتر عمل می کند، و عملکرد این خودروساز در زمینه ی رفع عیب های مونتاژی و تامین قطعات بسیار خوب است، البته ناگفته نماند که هموطنانی هم هستند که با نظر من مخالف هستند و در کامنت ها از عملکرد بد برخی نمایندگی های این کمپانی گلایه دارند، اگر شما هم یک محصول از کرمان موتور دارید بهتر است نظر خود را در خصوص خدمات پس از فروش کرمان موتور بیان کنید، و بگویید که آیا خدمات پس از فروش کرمان موتور خوب است یا خیر؟؟

لیفان X60

خوب لازم می دانیم که درباره ی لیفان X60 توضیحات تکمیلی ارائه دهیم تا شما بیشتر با این کراس اوور شهری آشنا شوید:

درباره ی گیربکس جدید لیفان X60 بیشتر بدانید:

در ابتدا مقاله هم گفتیم که در سال ۲۰۱۵ میلادی کرمان موتور تغییری را در ارائه خودروی لیفان X60 داد و مدل اتوماتیک آن را ارائه داد، مدل اتوماتیک لیفان X60 با گیربکس CVT عرضه می شود، گیربکس CVT این خودرو با کمک کمپانی ZF ارائه گردیده و نصف بیشتر قطعات این خودرو از کشور بلژیک به دست چینی ها می رسد، گیربکس CVT لیفان X60 پنج حالته است در ضمن این امکان وجود دارد که به شکل دستی هم از آن بهره برد.

 

امکانات لیفان X60:

ابتدا به بیان امکانات ایمنی لیفان X60 می پردازیم:

 • ترمز و پایداری:

-جلو دیسکی دوجداره با امکان تهویه و خنک شونده – عقب دیسکی – ABS – EBD

 • کیسه هوا:

-کیسه هوای راننده و سرنشین جلو

حالا به بیان امکانات رفاهی لیفان x60 می پردازیم:

 • سیستم صوتی:

-سیستم صوتی با قابلیت پخش CD و مجهز ۶ بلندگو

 • دیگر تجهیزات لیفان X60:

-گیربکس ۵ سرعته دستی

-سیستم کولر

-سیستم تهویه مطبوع 

-آینه های جانبی به صورت برقی 

-چراغ مه شکن برای قسمت جلو و قسمت عقب

-سنسور برای دنده عقب 

-قفل ایمنی کودک

-گرمکن شیشه عقب

-شیشه بالابر به صورت برقی 

-چراغ ترمز سوم

-برف کن برای شیشه قسمت عقب

-درب بازکن برای صندوق و باک از داخل قرار داده شده است 

-قفل مرکزی و سیستم هشدار دهنده بازبودن درب

-سیستم ضد سرقت

-پرده برای شیشه قسمت عقب

-فرمان هیدرولیکی که تلسکوپی و قابل تنظیم است

-دارای سیستم تنظیم برای تمامی چراغ ها 

 

30+

درباره نویسنده

شهاب قربانی

شهاب کارشناس عمران است، مسلط به زبان انگلیسی است، علاقه ی فراوان وی به ادبیات و خودرو، باعث گرایش وی به سمت این حرفه گردید، همچنین وی علاقه خاصی به مسافرت و آفرود سواری دارد.

99 دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • من پارس ۱۸۰۰داشتم یک ماه x60 صفر اتومات مدل ۹۶ گرفتم
  خیلی خیلی بهتر از پژو پارس هم از نظر شتاب و مصرف سوخت واستحکام وجادار بودن و صدای موتور و امکانات
  گیربکس cvt نصب شده روی X60 به هیچ عنوان صدایی نداره
  تبلیغات منفی برای x60 خیلی زیاده مثلا چپ کردن با سرعت ۲۰کیلومتر
  شما اگر سرچ کنید میتوانید مسخره ترین چپ کردن هارا در ماشین های بالای ۲۰۰ میلیون هم ببینید
  ارزانترین و با سابقه دار ترین تولید شاسی چینی در ایران مربوط به این ماشین

  کشورهایی مثل روسیه قزاقستان برزیل هم جز وارد کنندگان این خودرو هستند

  3+

  • سلام ماشین خوبیه منم ۹۳خریدم عالیه خوبیش اینه تسمه تایم نداره سیستم برق عالی باطری اصلا خراب نمی کنه قطعاتی همش گیر میاد رو هر سایتی بزنی قیمت قطعه با شماره فروشنده میاد سوختش عالیه من تا حالا یک پیچش رو هم باز نکردم کل ایران رو هم باهاش رفتم اصلا داغ نمی کنه. آمپرش همیشه پایین من خواستم تو چند سایت دیگه نظر بدم همشون نوشته بودن. ماشین ایکس ۶۰ بد هست هرکاری کردم نظرم ثبت نمیشد هزینه بیمه اش هم مثل ماشین های ایرانی هست

   2+

 • من مدل ۹۵ چپ دنده دارم ، با شتاب و قدرت مناسب(کورسی با جک s5 دنده داشتم کم نیاورد)
  از کمک فنر یکمی ضعیفه(با شرایط خیابونای ایران) که اونم با تغییراتی رفع میشه
  رنگهای خاص و تیره بخصوص سیاه با شیشه دودی و تایرهای ۱۶ فاق بلند (لاسا ترکیه) و رینگ لیفان ۸۲۰ براش عایه
  جایگزین کاتالیست هست با قیمتی مناسب

  2+

 • سلام دوستان ما این ماشینو ۴ ساله که داریم و باتوجه به شغل بابام که هر روز باید مسیر خاکی بره بیاد تو این ۴ سال جلوبندیش اخ نگفته دوتا ایراد بزرگ داره که یکیش قابل چشم پوشیه
  ۱کاتالیست اگزوزش
  ۲وقتی میخواین بفروشین حد اقل ۱۰ میلیون زیر قیمتی که خریدین میخرن
  مورد اولی قابل چشم پوشیه هر ۴٫۵ ماهی باید عوض شه که دود ۲ میلیونه ولی میشه بدون کاتالیستم رانندگی کرد که صدای نیسان میده
  ولی مورد دومی قابل چشم پوشی نیست ما خودمون ۵۵ خریده بودیم ۳۵ میخرن
  در کل نسبت به قیمتشماشین خوبی هست و جز لوازم مصرفیش چیزی نمیخواد

  4+

 • ماشین من مدل اوایل ۹۳ هستش. لاستیک هاشو بعد ۶۰۰۰۰ تا عوض کردم و بعدش بردمش تنظیم فرمون با دستگاه فول کامپیوتری . گفت سر شاسی ، کمک ها و زیر و بند عالیه فقط زاویه چرخهای عقب باز شده بود که تنظیمش کرد. خدایی تا به حال ماشین نداشتم که بعد از ۴ سال زیر و بندش نیاز به تعمیر نداشته باشه . از نظر من این ماشین عالیه . البته دلم میخواد با یه اتوماتش عوض کنم چون بیشتر کارم تو شهر و تو ترافیکه..

  6+

 • من شصت هزارتا راه بردم تازه ازش یه دیسکو صفحه عوض کردم والسلام خیلی ماشین خوب و قشنگیه به نصبت قیمتش راجبش نظر بدید.در ضمن بسیار بسیار محکمه.

  6+

 • با سلام
  از این که بعضی افراد ماشینی که حتی یک بار سوار نشدند و نظر میدهند وحتی میگن ماشین ها چینی جالب نیست باید اشاره کنم
  من هم سمند .ال نود.پارس الان نزدیک به یکسال نیم هست لیقان x60اتوماتیک خریدم وقبلا از خرید حسابی وسواس به خرج دادم تو تمام ماشین های تو رنج این قیمتی که میخواستم پول بدم بایت پولی که بابت این ماشین دادم راضی راضی هستم فقط دقت کنید بابت این ماشین چه مقدار پول داریم میدیم وگرنه بالای ۱۰۰ میلیون پول بدید از این ماشن هم بهتر بهتون میدن
  موفق پیروز باشید

  14+

 • اونهایی که اتومات این ماشین رو دارن
  تنظیم صندلی های جلوی ۴ حالته توی کاتالوگش آورده شده بود …و هنوزم داخل کاتالوگ فروششون هست
  ولی در عمل صندلی های جلو این امکان رو نداره.فقط ۲ جهت داره….کسی خبر داره چرا اینجوریه؟
  به شرکت کرمان موتور هم اطلاع دادم ولی حواب درستی نگرفتم

  4+

 • با سلام خدمت دوستان من یک مدل ۹۴ مشکی دارم بسیار ازش راضی هستم توی جاده هراز کسی به گردش نرسید و عالی راه میه . ضمناً بستگی به نوع نگهداری هم داره فقط یک مشکلی برام پیش اومده اگه کسی اطلاع داره کمک کنه روزه های بارونی در دست انداز یک صدایی از عقب داره جالبه روزهای غیر بارونی صدا نداره البته کمکهاش رو هم چک کردم هیچ مشکلی نداره .

  3+

 • با سلام به همه دوستان چند مورد هست خواستم عرض بکنم اولا اینکه اونایی که نداشتن لطفا نظر ندن «من خودم داشتم داداشم سانتافه داره پسر عموم لکسوس داره و… » مشخصه که همش حرفای یه بچه ۱۸ ساله هست که در آرزوی یه پراید مدل۸۰ داره له له می زنه. دوما لطفا ادب و احترام متقابل نسبت به همه اظهار نظرات و اجتناب از حرف های رکیک و توهین به سایر دوستان حتما وحتما مراعات بشه در آخر حدالامکان از غلط های املایی اجتناب کنیم

  12+

 • سلام رو هم رفته ماشين خوبيه ولي من زياد با گيربكس cvt اين ماشين حال نكردم هرز گردي زيادي داره نمي توني سريع شتاب بگيري يا تو سربالايي با شيب زياد اگر توقف كني به ساختي شروع به حركت مي كنه

  1+

 • خداییش لیفان X60 بهترینه تو سبک خودش قدرتی که تو سر بالایی جاده داره هیچ ماشینی تو این رده نداره
  من الان ۴سال هست که ماشین زیر پام هس تا حالا یک بار هم مشکلی واسم پیش نیومده در این حد که آدرس نمایندگی هم بلد نیستم

  5+

 • سلام من حدود نه ماه میشه مدل ۹۴ گیربکس جدید چپ دنده راخریدم انصافا ماشین باکلاس وخوش دست وعالی است سواریش از۲۰۶ راحتتره وتاحالا فقط روغن وبنزین زدم مصرف درجاده حدود۸ ودرشهرحدود ۹/۵ ترمزهاش عالیه وفرمانش بسیارنرم وراحت خیلی جاداره مناسب برای مسافرت بخاری وکولرش هم خوبه سوارگرندویتاراشدم تقریبا سواریش مثل اینه وفرقی نداره قبل ازخریدخیلی تحقیق کردم والان هم راضیم چون باپول اون میتونی پرشیا بخری دوستان درخریدش شک نکنند

  7+

 • چرا یسری ها انقدر زر مفت میزنن اقا بی همچیز الاغ سوار داری ** تومن میدی بعد میخوای مثلا ماشین برات عربی برقصه!!!!اخه ****** ماشین ایکس ۶۰سوار شدی اصلا که نظر میدی اشغاله چرا میگی ماشین بدیه بی پدر مادرای حمالی که میگید این ماشین اشغاله زود خراب میشه شماها انقدر عین گاو رانندگی میکنید بنز المانم سوار شید خواهرشو دوروزه سرویس میکنید الاغ سوار بیشعور ****** درباره الاغت نظر بده چرا الکی زر میزنی اینایی که میگن اشغاله والله قسم که اصلا این ماشینو ندارن یه زر مفتی میان میزنن میرن…..دهن پاک منو باز نکنید لطفا دفعه بدی بیام کسی نظر رو دلیل برهان و منطق نزده باشه همینجا ناموسشو فانوس میکنم.با تشکر و عذر خواهی فراوان بعضا بخاطر استفاده از ادبیات ناشایست

  16+

  • سلام- چ داغ کردی اخوی پیاده شو با هم بریم- جوش نکن- ایرانه دیگه یکی یه چی میگه- یکم ملاطفت داشته باش برادر- میدونم خیلی ها رو اعصابن ولی با فحش که درست نمیشه-

   5+

 • سلام. من این ماشین رو ۲ سال هست دارم. مدل ۹۳٫خدایی خیلی ازش راضی هستم.نه خرجی داشته تا الان نه مشکل. سوختش عالیه، ترمزش خیلی خوبه.فقط بنزین و روغن و لنت میخواست تا الان.من با این ماشین سرعت ۱۹۴تا رو تو جاده کفی صاف پر کردم. فیلمش رو هم دارم.اگر کسی نداشته یا اطلاعات نداره لطفا نظر الکی نده و بقیه دوستان رو گمراه نکنه.

  8+

 • سلام بنده كارم ماشين خريد و فروش ميكنم اين ك ميگن سواريش نرم نيست اولا اينطور نيست دوما خواسيت خودروي شاستي بلند خشكي اون محصوب ميشه شايد از پرشيا يا سمند صفر يكمي سفت تر باشه ولي جلوبنديش حداقل ٥ سال كار ميكنه درزمن حرقد كار كنه نرم تر ميشه من ك اين حرفارو ميزنم هم سانتافه داشتم هم توسان ٢٠١٣ نسبت پولي ك ب اين ماشين دادم و اين يك سالي ك سوار ميشم حرف نداره هيچ كدوم از هم نوعاي چينيش اين اپشناي فني رو ندارن اپشن اول گيربك بسيار نرمشه دوم حالت دستي دنده سوم حالت اسپرت و چهارم حالت برفي ك واقعا عاليه.

  6+

  • که -خواصیت – محسوب -درضمن -هر چقدر – می شوم -نوع های

   من داشتم توی گوگل درمورد ماشین های پراید و تیبا سرچ میکردم که اتفاقی به این سایت و نظر اقا سینا رسیدم پیش خودم گفتم اقا سینا با این همه غلط املایی سانتافه و توسان داشته من مهندس با ۱۰~۱۲ ساعت کار توی رشته تحصیلی خودم .
   با وام و چند سال حسرت نداشتن ماشین باید امروز بین تیبا و پراید دونبال ماشین خوب باشم

   علم بهتر است یا ثروت

   20+

   • مهندس جوووون!!! علاوه بر نکته ای که یاسر گفت , شما خاصیت را هم اشتباه نوشتی , همچنین کلمه “آقا” رو هم بدون کلاه نوشتی , در ضمن در گفتگوی محاوره ای همون “میشه” و “نوعای” درست تره جیگر!

    حالا بگو علم بهتره یا ثروت؟؟؟!!!

    در ضمن علمی هم که نتونه ثروت تولید کنه به مفت نمی ارزه.

    12+

 • همه مطالب رو خوندم
  واقعا خیلیا بدون فکر و یا حتی سوار شدن این ماشین اظهار نظر میکنن
  من خودم ۵ ساله که یه مدل ۹۱ سفید دارم
  واقعا ماشین خوب و فوقالعاده ایه
  خدمات پس از فروش و لوازمش هم راضی کننده است
  در مجموع اگه از این کلاس خودرو خوشتون میاد با توجه به قیمتش تو خریدش شک نکنید

  13+

 • با سلام من مدل ۹۲ رو دارم ۱۰۰۰۰۰ تا کار کرده هیچ مشکلی هم نداشته نه دیسک و صفحه نه لنت ترمز فقط روغن و بنزین مصرف سوخت هم تو جاده ۷ در صده سواری خوبی داه

  5+

 • دوستان نویسنده بنظر بنده کمی مغرضانه گفته.کیفیت پایین داخل ماشین،مصرف بنزین ترکیبی ۹ لیتر!!!!!خشکی اتاق و…
  من مدل ۹۲ دارم بخدا از صفر هم بهتر مونده ۹۰۰۰۰ راه رفتم.آقا زور میزنی ایران خودرو یا سایپا فروش بره؟نمیشه برادر من.چرا واقعی نمینویسی آخه این همه منبع هست اطلاعاتتو درست کن مصرف من تو جاده ۷٫۲ ترکیبی ۸٫۵

  17+

  • من مدل ۹۳ اين ماشين را دارم و بارها بخاطر افت قيمت شديدش خواستم ردش كنم بره ولي با خودم گفتم بفروشم كه چي بخرم . از اين ماشين راحت تر و زيباتر و قوي تر تو اين رده قيمتي گيرم نمياد. انصافا” هم ماشين خوبيه. و بجز كاتاليستش كه امسال تخليه كردم و گرون هم هست مشكل ديگه اي باهاش نداشتم. در سال چهارم اين ماشين هستم و هنوز جلوبنديش دست نخورده. لنتاشم فابريكيه و ماشين خيلي خيلي خوب و محكميه.تصميم دارم تا جايي كه ميتونم ازش استفاده كنم و نقروشمش

   6+

 • سلام
  من تازه امروز یه مدل ۹۳خریدم
  همه چیزش خوبه غیر از صدای زوزه گیربکس که تو سرعت بالا صداش بیشترین میشه کسی میتونه راهنمایی کنه که درستش کنم و چند خرج داره؟؟؟
  ممنون

  9+

 • دوستان فقط بنده میزان افزایش تولید لیفان ایکس ۶۰ رو اشتباه گفتم که درستش ۵۰۰ دستگاه در ۶ ماهه ی اول سال ۹۶ هست. ولی بیشترین سهم تولیدات کرمان موتور مربوط به این ماشین هست و امسال هم افزایش تولید داشته برخلاف سایر محصولات که با کاهش تولید روبرو هستن.
  پیروز باشید.

  7+

 • در ضمن متن اشتباها فرمودن حجم صندوق بعد از خواباندن صندلی های عقب ۴۳۵ لیتره خود شرکت لیفان متنشو بخونید گفته با خواباندن صندلی حجم از حدود ۴۰۵ لیتر به ۱۲۰۰ لیتر میرسه که همینم عقلانیه چون وقتی خوابوندین صندلی عقب ها رو تا پشت صندلی راننده میشه صندوق! از نظر سیستم برق هم فقط شایعات و حداکثر موردی اشکالات گزارش شده بنده هم گرم کن صندلی هم دی لایت و هم کروز کنترل فابریک ماشینو روش نصب کردم مثل ساعت کار می کنه هیچ مشکل برقی بنده ندیدم.
  سلامت باشید.

  13+

 • با سلام خدمت هموطنان عزیز.
  دوستان من توی خانواده ای هستم که انواع و اقسام ماشین ها رو از نزدیک دیدم و تجربه ی سواری باهاشونو دارم.
  خودم سال پیش لیفان ایکس ۶۰ اتومات رو خریدم و خدمتتون عرض کنم اگر دنبال ماشینی هستین، زیبا، جادار، مجهز، شاسی بلند، نرم و از همه مهمتر ایمن حتما این ماشینو بخرید چون به نسبت قیمت اصلا پشیمون نمیشید.
  در رابطه با سواری خشک که متن گفته اصلا من جز نرمی و لذت رانندگی چیزی ندیدم از این ماشین، مصرف سوخت بالا هم من تعجب می کنم که متن گفته ۱۰ لیتر. من خودم دقیق حساب کردم توی جاده ۶ لیتره و حیرت انگیزه توی شهرم ۸ لیتر. مگه همین دو هفته پیش نبود گفتن سوزوکی ویتارا، ایکس ۳۳، جک اس ۵ و هایما به خاطر مصرف سوخت مت قف شده؟ اسمی از ایکس ۶۰ نبود و رده ی مصرف سوختش سبز و C هست. از نظر قدرت هم من با این ماشین با ۵ سرنشین شیب ۳۰ درصد رو راحت بالا رفتم. نظر بنده اینه که از تولیدات داخلی خوب به خاطر کیفیت و کشورمون باید حمایت کنیم گرچه متناسب با هزینه ای که می کنید باید انتظار داشت اما شک نکنید این ماشین فراتر از انتظارات شماست فقط داره گرون میشه. تنها محصول لیفان هم هست که سال ۹۶ تولیدش افزایش داشته اونم ۵۰۰ هزار دستگاه بقیه ی محصولات کاهش تولید داشته. موفق باشید.

  17+

  • من هم مدل ۹۲ دارم تو این چند سالم که داشتم بسیار راضی بودم هم سواریش خوبه و هم بسیار جاداره فقط سربالایی های تند باید مراعات کرد کسایی که این ماشین و دارن دیگه دستشون اومده چطور رانندگی کنن . من ازش خیلی راضی ام مصرف سوختشم ۸ تا نهایتش بوده . روغن هر ماشینی که داشته باشی باید عوض کنی اینکه دلیل ضعف ماشین نمیشه . جالبه بگم من با این ماشین ۱۸۵ تا هم روندم درصورتی که نوشته سرعتش ۱۷۰ تاست.

   4+

 • سلام دوستان و عزیزان لطفا لطفا اگر واقعا وین خودرو را دارید نظر بدید نه اینکه داداشتون داشته و آشناتون داشتهو فلانمن دو ساله دادم بسیار راضیم به نسبت پولی که خرج میکنید بای انتظار داشته باشید ، دوستانی هم که ناراضی هستید برید پارس چینی و دنا چینی بخرید اما یا اگر ۱۰۰ میلیون.پول دارید برید سانتافه بخرید این ماشین با توجه به قیمتش عالیه و کسانی که از گرونی قطعاتش مینالند فکرکنم تا حالا نرفتند برای ال۹۰ یا این ساندرو یا دنا خرید ، برید یه قیمت بگیرید ببینید کدومش گرونتره .

  11+

 • سلام من الان نزدیک به یکساله این ماشین رو دارم تو جاده ۷٫۷ و تو شهر ۹٫۸ مصرفشه نسبت به نرمی ماشین هم جزو یکی از نرم ترین شاسی بلندا هستش و اصلا نظر نویسنده رو قبول ندارم از لحاظ متریال داخلی هم کیفیت بالاتری نسبت به محصولات ایرانخودرو (مثل ال ۹۰ و پارس ) و محصولات سایپا داره فقط فقط تنها ایرادش که ایران خودرو و سایپا رو برتر کرده کمبود قطعه ( یعنی قطعات فقط در نمایندگی ها گیر میاد و همه جا هم نمایندگی نیس) هستش

  9+

 • با سلام لطفا راهنمایی کنید
  ما در شرف خرید این ماشین هستیم به نظر شماx22 بهتر است یا X60?ایا قطعات این ماشین در بازار موجود است ؟
  طبق نظرات مردم سیستم برق این ماشین مشکل دارد ایا این حرف درست است ؟

  4+

  • به عنوان یه برادر کوچکتر که مهندسی مکانیک خونده و اگه جسارت نباشه یکم از خودرو سر در میاره پیشنهاد میکنم بجای این دو خودرو به چانگان یا جک اس۳ فکر کنید…
   پیشنهاد خودم به شما چانگان هست به دلیل کیفیت بالاتر و استهلاک بسیار پایین…
   البته به حرف من اکتفا نکنید و خودتون همه رو تست کنید…
   امیدوارم بهترین رو انتخاب کنید…

   6+

 • اصلا این حرفها نیست دوستان .اول باید مقایسه کرد با چند برند و بعد نظر داد .نسبت به پولی که پرداخت میکنید ماشین فوق العاده ای هست (بله اگر دنبال چیز خاصی هستین۲۰۰ میلیون بدید ماشین خاص بگیرید.من خودم ۵ ماه دارم اصلا هم خبری از ایراد و خرابی نیست

  11+

 • آقا از هر نمایندگی ماشین میگیرید از نمایندگی کرمان موتور کد ۱۷۵۱ (مرادی) نگیرید. مثل من گول تحویل۱۵ روزه شو نخورید من ۲۶ مرداد ۹۶ ثبت نام کردم الان ۲۰ روز میگذره هنوز خبری از ماشین نیست زنگ هم که میزنی لال میشه . دروغگوی عوضی

  9+

 • سلام من هم ایکس۶۰ مدل ۹۳داشتم و هم ایکس۳۳ صفر در سال ۹۰
  بنظرم با اینکه بیفتن مصرفش بیشتر از ایکس۳۳است،اما خیلی نرمتر و بهتره،الان دارم دنبال ایکس۶۰ میگردم البته ماشین من گیربکس جدید دستی بود و دوستانی که گیربکس قدیمی داشتن خ راضی نبودن

  4+

 • سلام.من خودم لیفانx60دارم وحدود۶ماه داره کار میکنه اینایی که میگن ماشین بی کیفیتیه و میگن شانسیه در عرض این۶ماه حداقل یه مشکلی پیدامیکرد.نسبت به قیمتش عالیه مصرفش درجاده۸ میسوزونه وداخل۸/۵٫ شتاب ۰ تا۱۰۰ اگه راننده باشی۱۰ثانیه است. داخل شهر و جاده سواری بسیار خوب و راحتی داره. فقط باید سال اول نفروشی و بزاری برای سال دوم به بعد که افت قیمتشو کرده باشه. در ضمن اصلا مشکل موتوری ندارم. درضمن قیمت این ماشین۶۱م است که اولین و ارزونترین شاسی بلند از لحاظ قیمته. و اینایی که نظر مخالف میدن یا این ماشینو ندارن یا از رقبای این ماشین حساب میشن.

  36+

  • منم با دوستمون موافقم. الان ۳ ساله این متشینو دارم. تنها مشکلش کاتالیزورشه که توی مدلای جدید درستش کررن. مصرفش عالیه توی جاده ۸ میسوزونه. نسبت به سوزوکی گرند ویتارا نرمتره. فقط افت قیمت داره اونم بخاطر تبلیغات بدیه که راجع بهش دارن. من که راضی ام

   19+

 • سلام لیفان x60 بسیار عالیه با توجه به قیمتش واقعا خوبه و نسبت به ماشینهای ایرانی که اصلا هیچ آپشنی ندارند عالیه . کسانیکه قصد خریدش و دارند شک نکنند . رانندگیش در جاده لذت بخشه و و حس یه شاسی بلند و به شما میده اگه پول یه ماشین شاسی ژاپنی یا کره ای نداری بخرید لیفان ایکس ۶۰ جایگزین خوبیه . با تشکر

  32+

  • منم وقتی داشتم میخریدم بهم گفتن چینیه نخر بدرد نمیخوره فقط دو تا از دوستانم که داشتن تاییدش کردن. من خریدم و بسیار عالیه . شما هم از کسانی که این ماشین و دارن سوال کنید اکثرا راضی هستن .

   5+

 • هموطن من خودم لیفان X60 خریدم و دارم اولا واقعا ماشین اشغالی هست دوما شرکت سازنده ایرانیش یعنی کرمان خودرو هیچ گونه تعهدی نسبت به گارانتی ندارد سوما نمایندگی های این ماشین نه تنها چیزی از رفع ایراد اون نمیدونند بلکه ماشین سالم بدی دستشون نابودش میکنند بهت تحویل میدن
  بزرگترین ایراد لیفانX60 عدم تعهد کاری و اخلاقی شرکت سازنده ایرانی به گارانتی و رفع عیب ماشین ۲- دیسک و صفه کلاچش هست که بدون استثناء باید بین ۴۰ تا ۵۰ هزار کیلو متر عوض بشه۳-در ضمن صدای قار قار گیربکسش در دنده های ۱ و ۲ و با سرعت بین ۳۰ تا ۴۰ کیلومتر هست ۴- کاتالیزور اگزوز که بین ۳۰ تا ۴۰ هزار کیلومتر کاملا از کار میوفته و باید حتما عوض بشه وگرنه موتور را نابود میکنه هموطن بنده نه میخوام بگم ماشین داخلی مثل پژو و سایر ماشین های داخلی بخر و نه میخوام بگم چه ماشینی بخری ولی اینقدر میدونم که خرید ماشین های کرمان خودرو پول خود را دور ریختن هست و برای خود گرفتاری درست کردن بخصوص با خرید لیفان x60 این گرفتاری بیشتر میشه

  9+

  • آقای فردوس شما ظاهرا هنوز در گذشته سیر میکنی و معلومه اصلا x60 نداری . دوست من x60 دنده ای دیگه تولید نمیشه و گیربکس ان از سال ۹۵ به طور کامل عوض شده و مشکل صحفه کلاچ مربوط به سال ۹۴ به قبل بود . ضمنا طبق نظر سنجی که ایران شده ۹۰ درصد مردم از خدمات پس از فروش کرمان موتور رضایت داشتند و در مقاله همین سایت به ان اشاره کردند .چرا الکلی نظر میدی و مردم و به اشتباه میاندازی . من الان مدت ۳ ماه اتومات خریدم و واقعا از نرمی و آپشن هایی که داره لذت میبرم .

   27+

   • سلام شما که میگویید از خدمات پس از فروش راضی هستید شده تا حالا وقتی با خانواده مسافرت رفتیدخودرو دچار نقص فنی بشه؟ وقتی با شماره ۰۲۱۴۲۷۲۴ تماس میگیرید حداقل ۳ ساعت باید تلاش کنی تا به اپراتور وصل بشی.بعد اپراتور ابتدا از هزینه امدن اکیپ سیار میگه و اینکه میتوانید هزینه اش را بدهید یا نه.دوم سه ساعت باید صبر کنی تا تعمیرکار از راه برسه.سوم اجرت ایاب و ذهاب مکانیک و اجرت رفع عیب و تامین قطعات و یک دیاگ ساده سر به فلک میکشد که مجبورید همه را پرداخت کنید و جالب تر اینکه دستگاه کارت خوان هم ندارند و فقط باید پول نقد پرداخت کنید.

    9+

     • وقتی به امداد ایران خودرو زنگ بزنی میگن فقط میتونیم حملش کنیم و پول خون پدرشان را میگیرند.این مشکل مربوط به همه خودروسازان است نه فقط کرمان خودرو.

      0

  • داداش شانست خیلی بد بوده. با این ماشین ۸۰ هزار تا راه رفتم اونم توی هر جاده ای. هیچ مشکل موتوری نداشته بعدشم دیسک و صفحشم مثل روز اولشه. فقط اب و روغن. همین و بس

   20+

  • من یکساله ایکس ،۶۰ اتومات دارم . قبلش پرشیا و سمند و ۲۰۶ سوار می شدم .قابل قیاس با تولیدات داخلی نیست . ازش راضیم خیلی خوبه . هیچ مشکلی هم باهاش نداشتم

   17+

  • برادر محترم خدا کنه ۵۰۰۰۰ تا کار کنه من خودم تازه یک ۹۲ تمیز خریدم ماشین خوب می کنه ..از دیسک و صفحه می ترسم ..یک عده میگویند هر سه ماه دیسک و صفحه می زنه

   1+

 • خيلي جالبه منكه ٤ساله اين ماشين رو دارم و هفتاد هزار تا باش رفتم ازش راضيم بعد اونيكه اين خودرو نداره يا فقط از نزديك ديده ميگه راضي نيستم .اخه ادم حسابي وقتي از اين ماشين استفاده نكردي چطور مياي نظر ميدي

  45+

 • من دنا داشتم فروختم x60 گرفتم. از دنا خیلی بهتره.این دوستانی هم که ایراد میگیرن گمون کنم تا دیروز پشت گرنجور میشستن حالا میخان لیفان سوار شن. شرایط برداشتم سه سال گارانتی داره سه سال بیمه بدنه سه سالم بیمه ثالث که حدودا بیمش میشه نزدیک شیش تومن. دنارو صفر گرفتم اوردم کولرش کار نمیکرد. تا دم فروختنشم نمایندگی نتونست درستش کنه. ولی خدمات پس از فروش کرمان موتور میری لااقلش اینه که واسه مشتری ارزش قاعلن و ژست طلبکارا رو نمیگیرن.

  32+

  • فقط شاسی بلنده.بنز خاور بخرید بهتره تا این ماشین. کیفیت لوازمش زیره صفره.قدرت موتورش به حدی پایینه که حاضرید خودتون هلش بدین تا راه بره.در ضمن اگه دیدین یکی از سمت شاگرد سوار شد و رفت پشت فرمان و بعدش از صندوق عقب پیاده شد اصلا تعجب نکنید . موقع فروش هم باید بزارین نمایشگاه و کلا منکر مالکیتش بشین چون نصف قیمت هم با منت از شما میخرن.

   8+

   • فکر کنم شما اشتباه اومدی،‌ اینایی که گفتی من که یکساله اتوماته این ماشینو دارم ندیدم، قدرت موتورش برای یه خانواده کاملا مناسبه اگه میخوای لایی بکشی و کل کل کنی بازم اشتباه اومدی، کیفیت لوازمش هم از ایرانیایی که اکثرمون یه بار ازشون خوردیم خیلی بهتره،
    “در ضمن اگه دیدین یکی از سمت شاگرد سوار شد و رفت پشت فرمان و بعدش از صندوق عقب پیاده شد اصلا تعجب نکنید”
    اینم که گفتی میزارم به حساب یه جک، طراحی این ماشینا ای جوریه دیگه اگه برات تعجب برانگیزه برو بررسی کادیلاک شاسی رو بخون.
    ختم کلام که بیراه گفتی و مطمینم که اشتباه اومده بودی، برو با بنز خاورت حال کن

    39+

 • بخرید اینو این مشکلات براتون میفته.
  ۱- اول خوبه و عالی.
  ۲- گارانتی منظم میبرید تا مشکل برنخوره.
  ۳- کم کم میفهمید چقد قیمت قطعات و تعمیرش بالاس و تعجب میکنید.
  ۴- میفته تو خرج و ازونجا ک کیفیت نداره شروع میکنه لوازش خراب شدن و اذیت.
  ۵- حالا چکار کنم؟بفروشمش.بذار درستش کنم رد کنم بره.
  ۶- میذارید تو آگهی.
  ۷- کسی ز نمیزنه چرا؟داداش چون بازار دست دوم نداره. چون میترسن بخرن.
  حالا برید خریت منو تکرار کنید…

  24+

 • خدارو شکر که کم کم گویا کرمان موتور هم متوجه شده که این ماشینا خیلی آشغاله و بیخیال این چینیا کم کم داره میشه.ایشالا که به مرور شاهد حذف این چینیای مزخرف باشیم.
  دوستان من خودم مکانیکم و باید بهتون پیشنهاد بدم ک فکر خرید این ماشینارو از سرتون بیرون کنید چون بعد چند سال بدجور تو خرج میفتن.

  5+

  • اخه مرد حسابی تو اگه واقعا مکانیکی هیچ وقت اینو نمیگی من مهندس مکانیکم کارم تعمیر خودرو های جدیده واقعا اگه این چینیا بازارو دستشون بگیرن نون ما اجر میشه هفته ای ۲ -۳ تا موتور ایرانی باز میکنم دریغ از یه چینی تو ۶ ماه اقا هر کی میخواد بخره معطل نکنه بی نظیرن سگش به این اشغالای ایرانی میارزه در ضمن شما فکر میکنی ماشینای داخلت چی هست قطعاطش??? همشونو چین درجه ۵ فک کنم تو دهاتاش میزنن

   24+

   • مسعود خان اگر توی دهاتهای چین هم بزنن من مشکلی ندارم چون معتقدم به مراتب دهاتهای چین جهان اولی از قلعه حسن خان ما که توش قطعات پرشیا و پراید میزنن پیشرفته تره.

    4+

  • لطفا بگید بعد از چند سال به خرج می افته؟ من ۴ ساله x60 دارم هنوز برام خرج تراشی نکرده . اگه بنزین و روغن خرجه که حق با شماست و باید رفت و ماشین برقی خرید.

   8+

 • کیفیت رنگش خیلی بده به طوری که من ی مالش با سپر پلاستیکی ی خودرو داشتم رنگش کنده شد.این در حالیه که من خودرو تندر نود هم دارم و همین مالش رخ داد و با ی پلیش همه چیز مثل روز اول شد.متاسفم برای کرمان موتور بخاطر این عملکرد کاش اگر از خدا نمیترسن از ی سازمان نظارتی بترسن یا حداقلش انقد بهتر بیاد که امثال اینا جرات نکنن با چنین کیفیتی خودرو بفروشن.دور از جون شما و همه مارو خوب خر فرض کردن.هرکسیم که بگه ماشین خوبیه شک نکنید که از خودشونه

  7+

  • اولا شايد تو رو خر فرض كرده. باشن. منم ميتونم تويوتا كروز بگيرم عقلمون هم ميرسه. اما پولش نداريم. مخلص كلام با اين پول ماشين خوبي مي گيريد. من ۳ سال دارم. ماشين بدي نيست. عالي نيست. اما بد هم نيست.

   3+

 • من دارمش ولی دارم میفروشمش آخه میترسم بعد ی مدت تو خرج بیفته بد جور. واقعا نمیشه به اینا اعتماد کرد. آخه پرایدشم تا دو سه سال خوبه. بعد ی عده دیوانه میان میگن ی ساله دارمش خوبه.

  6+

   • من یک مدل ۹۲ رو دارم و۱۲۵۰۰۰کیلومتر کارکرد دارد از لحاظ ظاهر و استقامت با توجه به پولی که پرداخت میکنی بی نظیره از لحاظ خرابی بستگی به رانندگی خودتون داره من خودم توی ایرانخودرو کار میکنم و هر روز با ماشین به محل کار میروم در نهایت از این انتخاب کاملا راضی هستم و طی این ۱۲۵۰۰۰کیلومتر فقط یک بار باطری و یکبار دیسک وصفحه عوض کرده ام قبل از این ماشین خودروی ۴۰۵ مدل ۹۲ داشتم که به علت خرابی مکرر مجبور به فروش شدم و توصیه میکنم قبل از هرگونه بدی گفتن از این ماشین یک بار۴۰۵ را به مدت یک سال امتحان کنید تا تفاوت را احساس کنید

    10+

    • سعید.۱۲/۷/۹۶ مدت نه ماه است x60 گرفتم واقعا ازش راضیم تاحالا خداروشکر مشکلی پیش نیامده ماشینم دنده ایه باورکنید تا۱۸۰ باهاش رفتم خیلی هم نرمه
     مصرفش تا ۱۲۰ زیر۸ است.پژو￿سمند￿پرایدهم￿داشتم.ولی.واقعا.نسبت.به￿قیمتش.

     8+

     • باید بگم من x60 ندارم ولی ۶۲۰ رو داشتم و الان جک j5 دارم اتوماتیک.اونایی که میگن ماشینای چینی خرابی دارن واقعا اشتباه میکنن چون من ۶۲۰ رو ۵ سال داشتم واین جک رو مدت ۶ ماه هست که خریدم و۶۲۰ رو به آشنا فروختم و تو هیچ کدومش نه خرابی هست و نه آزار واذیت.و واقعا نسبت به پولی که میدی ارزنده هستن این خودرو های
      چینی.مخصوصا کرمان خودرو.بی شک باید بگم از خرید خودروی چینی نترسید.حالا کاری به افت قیمتش ندارم که اونم توی هر برندی این موصوع هست

      13+