با ما در تماس باشید
آسفالت پلاستیکی بازیافتی

اخبار خودرو

بریتانیا جاده های ساخته شده از پلاستیک بازیافتی را تست می کند

در سال های اخیر شاهد این موضوع هستیم که صنعت حمل و نقل به سرعت در حال پیشرفت می باشد، از جمله سوخت های پاک و خودروهای خودران که احتیاجی به راننده ندارند. اما در بخش جاده سازی ما پیشرفت خاصی را نسبت به گذشته ملاحظه نکرده ایم و هنوز هم از آسفالت های قدیمی استفاده می کنیم. اما اخیرا شرکت استارتاپی جدیدی در بریتانیا روکش آسفالت بخشی از جاده های بریتانیا را با آسفالت جدیدی که توسط این شرکت ساخته شده است، جایگزین کرده است.

در حال حاضر ۴۰ میلیون کیلومتر جاده در دنیا وجود دارد، که به صورت معمول از سنگ، شن، ماسه و قیر طبیعی ساخته شده اند. همانطور که می دانید قیر طبیعی از فراورده های نفت خام می باشد، نفت خامی که منابع آن کم کم رو به پایان می باشد و باید جایگزین مناسبی برای آن پیدا کرد.

شرکت استارتاپی “مک ریبر” با استفاده از قطعات ریز پلاستیک که از بازیافت پلاستیک ها مختلف بدست می آورند، و جایگزین کردن آن به جای بیشتر قیرهای استفاده شده در آسفالت مصرف قیر را کاهش داده و همچنین طول عمر آسفالت را نیز افزایش می دهد.

این قطعات پلاستیکی که تماما از پلاستیک های بازیافتی ساخته شده است، MR6 نام دارد، باعث کاهش پلاستیک های موجود در محل دفن زباله ها و محافظت از محیط زیست می شود. از مزایای این نوع آسفالت به جز سازگار بودن با محیط زیست می توان به مقاومت، طول عمر بالا و قیمت کمتر آن نام برد. به طوری که مقاومت این نوع آسفالت ۶۰% از آسفالت های معمولی رایج بیشتر است و طول عمر آن ۱۰ مرتبه بیشتر از آسفالت های ساده می باشد. این آسفالت در برار ایجاد ترک ها و چاله ها بسیار مقاوم تر از آسفالت های عادی می باشد.

این نوع آسفالت پلاستیکی در بخش هایی از جاده های شهر کامبریا در انگلستان قابل مشاهده می باشد و به تازگی جاده هایی در شهر گلاستر، انگلستان با استفاده از این آسفالت پلاستیکی بازسازی شده است.

منبع: BBC

ارسال نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرویس خبری سایت اول خودرو آخرین اخبار خودرویی ایران و جهان را در اختیار شما قرار می دهد.

بیشتر در اخبار خودرو

Advertisement

عضویت در خبرنامه

داغ‌ترین‌های هفته

آخرین اخبار

برو بالا