با ما در تماس باشید
جریمه رانندگی در بریتانیا

اخبار خودرو

در بریتانیا جریمه ها براساس درآمد صادر خواهد شد

این هفته مسئولین پلیس بریتانیا از وضع قانون جالب و جدیدی(البته فنلاندی ها در وضع این قانون اول بودند.)در این کشور خبر دادند.این قانون که در ارتباط با جرائم رانندگی می باشد. قبلا در کشورهای اسکاندیناوی اجرا شده بود. اما این قانون چیست؟

  1. رانندگان خودروهایی که ۵۰ کیلومتر در ساعت بیشتر از سرعت مجاز آن محل رانندگی کنند بین ۱۲۵ الی ۱۷۵ درصد از حقوق هفتگی خود جریمه خواهند شد(اگر فوتبالی باشید می دانید که در بریتانیا حقوق به شکل هفتگی پرداخت می شود.)
  2. رانندگانی که در محل هایی که سرعت مجازش ۴۸ کیلیومتر در ساعت می باشد از این سرعت بیشتر رانندگی کنند علاوه بر ثبت سه امتیاز منفی در گواهینامه شان باید جریمه ای که بین ۲۵ تا ۷۵ درصد درآمد هفتگی آن هست را بپردازند.

در این قانون جرائم رانندگی به سه دسته کلی تقسیم شده است که به ترتیب با حروف A-B-C شناخته می شوند. در زیر به شرح این سه دسته پرداخته ایم:

  • سرعت خودرو از ۱.۶ الی ۱۶ کیلومتر در ساع بیشتر از حد مجاز باشد.
  • سرعت خودرو از ۱۸ الی ۳۲ کیلومتر در ساعت بیشتر از حد مجاز باشد.
  • سرعت خودرو از ۵۰ کیلومتر در ساعت بیشتر از حد مجاز باشد.

همان طور که مشاهده کردید c بالاترین تخلف در بین این سه دسته محسوب می شود. در ضمن مسئولین بریتانیایی اعلام کردند که جریمه های بیشتر زمانی وضع خواهد شد که با عدم صلاحیت راننده و امتیازهای منفی مرتبط باشد.

جالب است بدانید که موسسه ای در استرالیا هم خواهان وضع این قانون در این کشور است. چرا که این موسسه باور دارد که جرائم رانندگی بیشتر به قشر کم درآمد جامعه فشار می آورد. مثلا اشخاصی در استرالیا هستند که به علت عدم توانایی در پرداخت جریمه خود راهی زندان شده اند. حتی یک خانم ۲۲ ساله استرالیایی که توان پرداخت جریمه ۱۰۰۰ دلاری خود را نداشت ابتدا راهی زندان شد و سپس جان خود را در زندان از دست داد. این موسسه استرالیایی پیشنهاد داده که به طور مثال افرادی که سرعتشان تا ۱۰ کیلومتر در ساعت بالاتر از حد مجاز است به صورت زیر جریمه شوند:

  • اگر کم درآمدند ۳۳ دلار
  • اگر پردرآمدند ۲۹۵ دلار

موسسه استرالیایی معتقد است که این سبک جریمه بی عدالتی محض به شمار می آید چرا که پرداخت ۳۰۰ دلار جریمه برای یک فرد ثروتمند راحت و برای یک شخص کم درآمد سخت است.

بی تردید اقشار کم درآمد بریتانیا باید از مسئولین فنلاندی به علت ابداع این نوع جریمه تقدیر کنند.

 

 

 

 

۰
ارسال نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرویس خبری سایت اول خودرو آخرین اخبار خودرویی ایران و جهان را در اختیار شما قرار می دهد.

بیشتر در اخبار خودرو

Advertisement

عضویت در خبرنامه

داغ‌ترین‌های هفته

آخرین اخبار

برو بالا