با ما در تماس باشید
کامیون خودران آمازون

اخبار خودرو

آمازون در آینده بسته های خود را با وسایل نقلیه خودران ارسال خواهد کرد

امروزه شرکت های بسیاری هستند که با تکنولوژی خودرو خودران کار می کنند از جمله شرکت های برجسته در زمینه تکنولوژی مانند گوگل، اپل و اوبر که در حال حاضر با خودروهای بدون راننده کار می کنند. و اینگونه به نظر می رسد که شرکت آمازون نیز از این تکنولوژی جدید که در حال همه گیر شدن است استقبال می کند. البته آمازون تصمیم دارد از این تکنولوژی به صورتی کاملا متفاوت استفاده کند.

بر اساس گزارش منتشر شده در «وال استریت ژورنال» شرکت آمازون گروهی تشکیل داده است، برای آزمایش پتانسیل موجود در وسایل نقلیه خودران به منظور به کارگیری این تکنولوژی در روند کاری شرکت آمازون (که رساندن محصولات به خریداران این فروشگاه اینترنتی می باشد). این گروه که یک سال پیش تشکیل شده است شامل حدودا ۱۲ کارمند می باشد. به جای اینکه خودشان بر روی ساخت وسیله نقلیه خودران کار کنند، به سادگی در حال بررسی شیوه های استفاده از این تکنولوژی برای حمل و نقل برای آینده آمازون هستند.

به نظر می رسد آمازون وسایل نقلیه خودران را راه حل مناسبی برای رساندن بسته ها به سفارش دهندگان می داند. بر اساس گزارش شرکت آمازون تصمیم دارد تا از کامیون های خودران، لیفتراک خودران و حتی از هواپیمای بدون سرنشین برای سرعت بخشیدن و کوتاه کردن مدت زمان بی سفارش کالا تا تحویل آن، استفاده کند. البته این ایده آنچنان هم جدید نیست، و ما قبل از این شاهد آن بودیم که شرکت خودروسازی فورد ایده ساخت یک خودروی بدون سرنشین ون را داده که قابلیت حمل و رساندن بسته به مشتری در آسمان خراش ها را دارد. و شرکت هایی همچون ولوو و اتو آزمایشهایی را بر روی تریلر های خودران خود انجام داده اند.

این پروژه ظاهرا در مراحل ابتدایی می باشد، و البته شرکت آمازون در باره این موضوع محافظه کارانه عمل می کند و خبرهای زیادی در این باره نمی دهد. چون شرکت هایی زیادی به دنبال همچنین ایده هایی هستند و احتمال لو رفتن این پروژه وجود دارد.

۰
ارسال نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرویس خبری سایت اول خودرو آخرین اخبار خودرویی ایران و جهان را در اختیار شما قرار می دهد.

بیشتر در اخبار خودرو

Advertisement

عضویت در خبرنامه

داغ‌ترین‌های هفته

آخرین اخبار

برو بالا