با ما در تماس باشید
فولکس

اخبار خودرو

فولکس واگن به علت رسوایی دیزل به شدت جریمه شد

در آمریکا دادگاهی برگزار شد که نتیجه آن محکوم شدن فولکس واگن به پرداخت ۴.۳ میلیارد دلار جریمه بود، این دادگاه که در ایالت دیترویت انجام شد.(پس از دادخواهی فولکس واگن که در ماه ژانویه مورد پذیرش قرار گرفت.)فولکس واگن را به عنوان متهم پیش رو داشت و در روز جمعه رای نهایی خود را اعلام کرد، و فولکس واگن را به واسطه ی انتشار آلاینده های دیزلی و دور زدن قانون به پرداخت این جریمه محکوم کرد.

فولکس واگن

در زیر نگاه شما را به بیانات قاضی این دادگاه آقای شان کاکس معطوف می کنم:

۱_باید اعلام کنم که طبق این دادخواست کمپانی خودروسازی فولکس واگن برای اتهامات زیر به پرداخت ۲.۸ میلیارد دلار محکوم می شود:

  • توطئه به جهت فریب آمریکا در تخطی کردن از قوانین این کشور(منظور قاضی قوانین مربوط به هوای پاک است.)
  • جلوگیری از اجرای درست عدالت(این امر با نابود کردن اسناد مربوط به این قضیه صورت پذیرفته است.)
  • ارائه دادن اطلاعات غیر صحیح درباره ی مقدار انتشار آلاینده های دیزلی که به ۵۹۰ هزار دستگاه خودروی وارد شده به آمریکا مربوط بوده است.

۲_در ضمن کمپانی فولکس واگن به واسطه ی نخلفات قانونی که درباره ی سازمان محیط زیست، حفاظت مرزی و گمرک کشور آمریکا صورت داده است به پرداخت ۱.۴۵ میلیارد دلار آمریکا محکوم شده است.

۳_کمپانی فولکس واگن بایستی درباره ی تخلف درخصوص قانون بهبود و اصلاح موسسات مالی، اجرای تعهد درباره ی اعطای وام و دادن ماشین های کرایه ای به مالک های خودرو های آسیب دیده مبلغ ۵۰ میلیون دلار را بپردازد.

۴_در آخر هم آقای لری دی تامپسون که در زمان رییس جمهوری بوش پسر سمت معاونت دادستانی کل آمریکا را به عهده داشت طی ۳ سال پیش روی به عنوان شخصی حقوقی بر روی کمپانی فولکس واگن نظارت خواهد کرد، این فرد حقوقی ناظر بر این کمپانی است تا فولکس واگن از قوانین آمریکا پیروی کند.

court

در ضمن در حین جلسه قاضی اعلام کرد که:

شخصی که در شرکت فولکس واگن مسبب این تخطی ها است منتظر یک جریمه ی چند میلیون دلاری باشد جریمه ای که از قسمت پاداش هایی که پرداخت شده گرفته خواهد شد، به همین جهت هم با پرداخت شدن جریمه های مربوط به تخلفات صورت گرفته از پاداش ها کم خواهد شد، بعید هم می دانم که کمپانی فولکس واگن دادگاه و همچنین کیفرخواستی که به شخص متخلف مربوط می شود را تمام کند، به هر جهت من فکر می کنم که این جریمه ی سنگین به دیگر خودروسازان درس بزرگی می دهد تا با لرزه های مربوط به تخلفات آشنا شوند و به همین علت اگر قصد تخلف و دور زدن قانون را دارند دوباره در خصوص این کار نادرست فکر و بررسی صورت دهند.

در آخر باید گفت که نشریات معتبر در جهان معتقدند که اگر دادخواست شرکت خودروسازی فولکس واگن در ماه ژانویه مورد قبول قرار نمی گرفت این کمپانی آلمانی مجبور به پرداخت مبلغی بین ۱۷ تا ۳۵ میلیارد دلار به عنوان جریمه می شد.

ارسال نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرویس خبری سایت اول خودرو آخرین اخبار خودرویی ایران و جهان را در اختیار شما قرار می دهد.

بیشتر در اخبار خودرو

Advertisement

آخرین اخبار

عضویت در خبرنامه

برو بالا